Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja telewizyjna w kolorze. Prawdziwą popularność telewizja uzyskała po II wojnie światowej. Według danych szwajcarskiego departamentu poczty w 1960 r. było na świecie zarejestrowanych ok. 86 mln odbiorników telewizyjnych.

4 Za początki kina uważa się okres powstania kinetoskopu. Pierwsze tego typu urządzenie skonstruował w 1892 Thomas Alva Edison. Thomas Alva Edison Kinetoskop

5 Ważną rolę w historii kina odegrali także bracia Lumiere- twórcy kinematografu. Pierwsza publiczna projekcja wykonanego kinematografem filmu odbyła się 28 grudnia 1895 roku w paryskim Salonie Indyjskim Grand Cafe, gdy wyświetlono dwuminutowy obraz pt. Wyjście robotników z fabryki Lumiere w Lyonie, a później m.in.: Śniadanie, Polewacz polany i Wjazd pociągu na stację w Ciotat. Data ta oficjalnie uznawana jest za moment narodzin kina. Bracia Lumiere Kinematograf

6 Za pierwszy, inscenizowany film fabularny uznaje się Polanego ogrodnika z roku 1895, jednak pierwsze filmy „opowiadające jakieś historię’’ rozkwitły w XX w. Kadr z filmu „Polany ogrodnik”

7 Pierwszą prawdziwą epicką produkcją filmową były „Narodziny narodu” z 1916 r. w którym po raz pierwszy zostały wykorzystane nowoczesne środki takie jak dynamiczny montaż i spójna narracja. Kolejnym krokiem na przód było wprowadzenie ścieżki dźwiękowej w filmie „Śpiewak Jazzbandu”. Z biegiem czasu pojawiły się filmy kolorowe, a pierwszy już w 1906 r. Kadr z filmu „Narodziny narodu” Kadr z pierwszego kolorowego filmu

8  Komedia  Dramat  Fantasy  Horror  Musical  Film sensacyjny  Film animowany  Sci-Fi  Western  Kryminał  Film wojenny  Film katastroficzny  Film przyrodniczy

9 Komedia jest gatunkiem filmowym utrzymanym w lekkim charakterze. Ma na celu rozbawienie publiczności i wprawienie ich w dobry nastrój. Zawsze ma szczęśliwe zakończenie. Kultowym filmem tego gatunku jest „Naga broń” będąca kamieniem milowym rodzaju.

10 Dramat jest przeciwieństwem komedii. Ukazuje losy ludzi postawionych w ciężkiej sytuacji życiowej. Zakończenie niemal zawsze ukazuje śmierć jednego z bohaterów. Kultowym filmem tego gatunku jest „Titanic”, będący zarówno jednym z najbardziej rozpoznawalnych filmów katastroficznych i romansów.

11 Filmy fantasy są ściśle związane z kinem nowoczesnym, gdyż ich pojawienie się zawdzięczamy rozwojowi techniki komputerowej, a w wraz z tym efektów specjalnych. Są to filmy w których przedstawione światy znacznie odbiegają od naszego. Występują w nich różnego typu istoty nadprzyrodzone, duchy i potwory. Klasyką gatunku są „Władcy pierścieni”.

12 Horrory zwane też filmami grozy mają na celu wzbudzenie strachu w widzu. Właśnie w nich spotykamy wcielenia naszych najgorszych lęków i koszmarów. W różnych czasach ludzki strach był przedstawiany w różnych formach jak np. wampirach („Dracula”), czy zombie („Noc żywych trupów”).

13 Film sensacyjny ma na celu wywrzeć na widzu duże wrażenie ciągłą i interesującą akcją. Częstym elementem tego typu filmów są elementy takie jak: pościgi, służby specjalne, wybuchy i przestępcy. Klasycznym tego typu filmem jest znany chyba każdemu „James Bond”.

14 Musical jest formą filmu w której niektóre dialogi, uczucia bohaterów są przedstawione w formie śpiewu i tańca. Musical może mieć różny klimat. Klasyką tego gatunku jest „Mamma Mia!”.

15 Filmy animowane zawdzięczmy pracy rysowników i grafików komputerowych. Nowoczesne filmy animowane prezentują naprawdę dobry poziom graficzny i konkurują z żywymi obrazami. Klasycznym przykładem dobrego filmu animowanego jest „ Artur i Minimki”.

16 Filmy Science-Fiction są jak sama nazwa wskazuję połączeniem nauki i fikcji. Akcja tego typu filmów często dzieje się w przyszłości lub kosmosie. Można się w nich natknąć na terminy naukowe, ale także wymyślone przez autora nie istniejące w prawdziwym świecie nazwy własne. Klasyką są „Gwiezdne wojny”.

17 Westerny są filmami, których akcja toczy się najczęściej na Dzikim Zachodzie. Pełno w nich pojedynków na rewolwery, kowboi i przy drożnych spelun. Klasyczną produkcją tego typu jest „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”.

18 Kryminał jak wskazuje sama nazwa tego rodzaju opowiada nam zagadki kryminalne. Najczęstszym schematem tego typu filmów jest praca specjalnej jednostki policyjnej rozwiązujących ciekawe zagadki. Nie brak w kryminałach wątków detektywistycznych. Typowym filmem tego gatunku jest „Milczenie owiec”.

19 Filmy wojenne jak można się domyśleć opowiadają historię powiązane z wojną. Można w nich wychwycić strategie oraz uważnie przyglądać się dowodzeniu konkretną armią. Typowym filmem tego gatunku jest „Pluton”.

20 Ten typ pokazuje nam najczęściej walkę człowieka z naturą lub własną bezmyślnością. Częstym motywem tego typu filmów są tornada, powodzie, wybuchy nuklearne i inne kataklizmy. Klasyka to „Zabójcze tornado”.

21 Filmy przyrodnicze najczęściej obrazują nam życie zwierząt i naturę. Możemy zobaczyć to co na co dzień jest dla nas nieosiągalne, jak na przykład obserwowanie wędrówek dzikich zwierząt czy ich sposobów na przetrwanie. Przykładem filmu jest „Życie dżungli”.

22


Pobierz ppt "Pierwsza transmisja telewizyjna, z Londynu do Nowego Jorku, odbyła się 27 stycznia 1928 roku. W dniu 3 lipca 1928 roku w Londynie odbyła się transmisja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google