Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Katarzyna Ługowska - Bordeaux

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Katarzyna Ługowska - Bordeaux"— Zapis prezentacji:

1 Katarzyna Ługowska - Bordeaux 20. 07-31. 07
Katarzyna Ługowska - Bordeaux Centrum „France Langue” w Bordeaux to jeden z pięciu ośrodków języka i kultury francuskiej tej sieci szkół, pozostałe znajdują się w Paryżu, Nicei, Biarritz oraz na Martynice. France Langue w Bordeaux mieści się w przepięknej XIX – wiecznej kamienicy, dwa kroki od historycznego centrum miasta. Oferuje zajęcia na wszystkich poziomach zaawansowania, a przede wszystkim kursy specjalistyczne dla nauczycieli języka francuskiego jako obcego (FLE). Mój staż rozpoczął się 20 lipca 2015 r. bez żadnych niespodzianek organizacyjnych. Grupa, z którą uczęszczałam w zajęciach składała się z jednej Czeszki, jednej Belgijki, dwóch Hiszpanek, dwóch Austriaczek i trzech Polek. Na kolejne 2 tygodnie to międzynarodowe towarzystwo stało się prawdziwym polem wymiany doświadczeń z dziedziny języka, nauczania i kultury. Nikomu nie brakowało motywacji i szczerej chęci wzbogacenia wiedzy dzięki tamtejszym nauczycielom, którzy dołożyli wszelkich starań by ten pobyt był dla nas owocny.

2 W czasie zajęć przedpołudniowych doskonaliłyśmy nasz francuski, a popołudniami mogłyśmy m. in. aktualizować naszą wiedzę z dziedziny dydaktyki języka francuskiego jako obcego, uczyć się realizowania zasad podejścia akcyjnego w procesie dydaktycznym, nauczyć się jak przystosowywać materiały autentyczne z dziedziny kina, piosenki, reklamy czy wideo na potrzeby lekcji języka obcego. Dla mnie, prawdziwą perełką były zajęcia przeprowadzone przez Séverine Rijan w księgarni Mollat. W ramach tej interaktywnej wizyty w księgarni, której rozmiary i ilość woluminów przekroczyła moje najśmielsze oczekiwania, poznałyśmy zasady funkcjonowania tej instytucji,dowiedziałyśmy się jakie nowości wydawnicze są aktualnie w sprzedaży, a następnie spośród tych nowości wybierałyśmy jedną i po indywidualnym, szybkim zapoznaniu się z nią zachęcałyśmy resztę grupy do lektury. W księgarni Mollat każda książka traktowana jest w sposób szczególny przez księgarzy, którzy na małych karteczka umieszczają własne, odręcznie napisane którtkie recenzje, mające zachęcić czytelników do wyboru danej pozycji. To często jednozdaniowe informacje, które jednak pomagają w wyborze takiej a nie innej książki.

3 Bordeaux to symbol winnej Francji, to tutaj dzięki związkom Francji z Angilą powstawały jedne z pierwszych winnic w kraju. W związku z tym, w programie mojego stażu nie zabrakło wizyty w winnicach Saint Emilion i degustacji wykwitnego wina (Grand Crus Classé) produkowanego w winnicy Rochebelle. Inną atrakcją turystyczną regionu jest najwyższa w Europie wydma Pilat (Dune du Pilat), na którą wdrapałam się nie bez wysiłku, ale widok z samej góry na lagunę przed wyjściem na Atlantyk wynagrodził ten trud! Oczywiście były też warsztaty kulinarne i zwiedzanie Bordeaux. To był wspaniały pobyt pod każdym względem. Bordeaux to symbol winnej Francji, to tutaj dzięki związkom Francji z Angilą powstawały jedne z pierwszych winnic w kraju. W związku z tym, w programie mojego stażu nie zabrakło wizyty w winnicach Saint Emilion i degustacji wykwitnego wina (Grand Crus Classé) produkowanego w winnicy Rochebelle. Inną atrakcją turystyczną regionu jest najwyższa w Europie wydma Pilat (Dune du Pilat), na którą wdrapałam się nie bez wysiłku, ale widok z samej góry na lagunę przed wyjściem na Atlantyk wynagrodził ten trud! Oczywiście były też warsztaty kulinarne i zwiedzanie Bordeaux. To był wspaniały pobyt pod każdym względem.

4

5

6

7

8


Pobierz ppt "Katarzyna Ługowska - Bordeaux"

Podobne prezentacje


Reklamy Google