Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ile ważą śmieci w szkole ?. Śmieci są codziennie zbierane z klas i holu do dużych worków. Następnie wyrzuca się ja do kontenera.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ile ważą śmieci w szkole ?. Śmieci są codziennie zbierane z klas i holu do dużych worków. Następnie wyrzuca się ja do kontenera."— Zapis prezentacji:

1 Ile ważą śmieci w szkole ?

2 Śmieci są codziennie zbierane z klas i holu do dużych worków. Następnie wyrzuca się ja do kontenera.

3 W naszym gimnazjum segreguje się śmieci według poszczególnych kryteriów. Makulatura Szkło bezbarwne Szkło kolorowe Plastik

4 Kosze są rozmieszczone różnych miejscach i w taki sposób,że łatwo je znaleźć.

5 W szkole znajdują się 52 kosze. W każdym z nich dziennie jest od 700 – 1000 g śmieci. Co średnio daje ok 47 kg śmieci dziennie. Co przez cały rok szkolny daje 8760 kg śmieci.

6 W workach znajdują się różnego rodzaju śmieci np. butelki plastikowe, opakowania, kartoniki.

7 Gr: Czy w szkole jest dużo śmieci ? S:W szkole w zależności od sezonu, bo np. teraz jest pora letnia wiec jest więcej śmieci niż w zimę. I również jak przyjeżdżają na zawody z innych szkół. Gr: Czy uważa Pani, że młodzież zanieczyszcza szkołę ? S: Uważam, że tak, ponieważ zostawiają puste puszki, butelki na parapetach lub ławkach. Gr: W jaki sposób można dotrzeć do młodzieży,aby śmieci trafiały do kosza ? S: Należy ich uświadomić, że butelki po napojach należy odstawić do sklepiku,a papierki wyrzucić do kosza.

8 Problemem są śmieci pozostawione w nieodpowiednim miejscu. Przeszkadza też kontener przy samym wejściu do szkoły.

9 Maciej Pękowski Paweł Jobczyk Erwin Łukawy Mariusz Müller Radek Tyrka


Pobierz ppt "Ile ważą śmieci w szkole ?. Śmieci są codziennie zbierane z klas i holu do dużych worków. Następnie wyrzuca się ja do kontenera."

Podobne prezentacje


Reklamy Google