Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W kształceniu wczesnoszkolnym oferujemy naszym uczniom zajęcia w ramach edukacji: ★ polonistycznej i matematycznej ★ muzycznej i plastycznej ★ regionalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W kształceniu wczesnoszkolnym oferujemy naszym uczniom zajęcia w ramach edukacji: ★ polonistycznej i matematycznej ★ muzycznej i plastycznej ★ regionalnej."— Zapis prezentacji:

1

2 W kształceniu wczesnoszkolnym oferujemy naszym uczniom zajęcia w ramach edukacji: ★ polonistycznej i matematycznej ★ muzycznej i plastycznej ★ regionalnej i europejskiej ★ prozdrowotnej ★ ekologicznej W roku szkolnym 2012/2013 prowadzimy klasę „0”. Na rok szkolny 2013/2014 organizujemy nabór do klas I dla rocznika 2006 oraz sześciolatków - rocznik 2007 oraz nabór do klasy „0”. Oferta edukacyjna szkoły

3 Jest przyjazna, bezpieczna, dobrze wyposażona. Oferujemy naszym uczniom: ★ bezpłatne mleko i owoce, ★ obiady dwudaniowe w cenie 6,40 zł, ★ opiekę świetlicy od 6.00 do 17.00, ★ opiekę pedagoga szkolnego, ★ zajęcia pozalekcyjne, konkursy, zielone szkoły. Zajęcia odbywają się w dobrze wyposażonych klasach: ★ s ale wyposażone w tablice interaktywne i wizualizer, ★ dwie sale gimnastyczne, ★ nowoczesna pracownia komputerowa, ★ Multimedialne Centrum Biblioteczne, ★ sale z wydzieloną częścią edukacyjną i rekreacyjną, ★ Szkolna Izba Tradycji i Kultury. Jaka jest nasza Szkoła?

4 Otwarta na potrzeby edukacyjne naszych uczniów. Każdy uczeń, który chce rozwijać zainteresowania znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie zajęć edukacyjnych: ★ koło polonistyczne, historyczne, konsumenckie ★ Teatrzyk Małego Aktora, zajęcia umuzykalniające ★ koło przyrodnicze, Koło Młodego Odkrywcy ★ warsztaty w środowisku naturalnym ★ koło PCK i edukacji prozdrowotnej ★ koła j. angielskiego dla klas I-III i IV-VI ★ koła informatyczne i Internauty ★ koło religijne i Caritas ★ koło Origami i plastyczne ★ Szkolne Koło Scrabble i Szachy ★ SKS dziewcząt i chłopców Jaka jest nasza Szkoła?

5 Jesteśmy w trakcie reorganizacji, otwieramy się na środowisko i potrzeby edukacyjne naszych uczniów oraz oczekiwania rodziców. Opracowaliśmy program naprawczy szkoły. Przygotowaliśmy bogatą ofertę zajęć edukacyjnych wynikającą z potrzeb naszych uczniów: ★ dodatkowe lekcje j. angielskiego dla klas III i VI, ★ zajęcia przygotowujące do sprawdzianu, szóstoklasisty w klasach V i VI, ★ dodatkowe zajęcia sportowe w klasach V, ★ salon gier: szachy, scrabble, gry planszowe, ★ gimnastyka rodzinna metodą Weroniki Sherborne, ★ nauczanie z elementami pedagogiki Montessori. Jaka jest nasza Szkoła? Do dyspozycji uczniów szkoły są dwa boiska „Orlik” oraz plac zabaw „Radosna Szkoła”. Na terenie szkoły działa Chorągiew ZHR i drużyna zuchowa.

6 Po rozpoczęciu nauki w naszej szkole dzieci poddawane są diagnozie pedagogicznej i psychologicznej, która daje wskazania do dalszej pracy z dziećmi. Szczególną troską otaczani są uczniowie z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dla nich również jest przygotowana oferta zajęć: ★ zajęcia wyrównawcze w nauczaniu wczesnoszkolnym ★ zajęcia wyrównawcze z języka polskiego ★ zajęcia wyrównawcze z matematyki ★ zajęcia logopedyczne i terapii pedagogicznej ★ cykliczne zajęcia prowadzone przez psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Jaka jest nasza Szkoła?

7 Czysta, bezpieczna, wesoła, kolorowa, nowoczesna Plac zabaw „Radosna szkoła”, funkcjonalne, dobrze wyposażone w multimedia sale lekcyjne.

8 Nasza Szkoła – kultura językowa po pierwsze! „Polacy nie gęsi i swój język znają.” Wychodząc naprzeciw potrzebom uczniów stworzyliśmy Program Poprawnego Pisania. Jednym z jego elementów jest dzień 21 lutego Ogólnopolski Dzień Języka Ojczystego - cała szkoła pisze dyktando. W tym roku szkolnym odbędzie się III edycja szkolnego dyktanda.

9 Edukacja wczesnoszkolna - klasa ZERO Klasa zerówki składa się z dwóch sal: edukacyjnej i rekreacyjnej. Nauczyciel stosuje elementy pedagogiki Montessori.

10 Nasza świetlica składa się z dwóch sal: dla dzieci młodszych - Kubusia Puchatka i dla starszych - Akademia Pana Kleksa. Podczas zajęć w świetlicy stosowane są elementy pedagogiki Montessori. Świetlica czynna od 6.00 do 17.00.

11 Edukacja europejska – wziąć Europę na języki Poznajemy nowe słowa, słuchamy historyjek, śpiewamy piosenki, bawimy się w teatr, poznajemy historię i kulturę Wielkiej Brytanii.

12 Edukacja informatyczna – w szkolnym Matrixie Odbywają się w nowoczesnej pracowni multimedialnej, wyposażonej w sieć ze światłowodowym dostępem do Internetu. Zajęcia komputerowe są prowadzone od klasy I.

13 Stworzyliśmy internetowy Szkolny Serwis Edukacyjny - sprawdzone, bezpieczne i wartościowe pod względem edukacyjnym środowisko internetowe. Edukacja informatyczna – w szkolnym Matrixie www.marciniak.edu.pl

14 Partnerami w realizacji tego projektu są 4 szkoły europejskie z Czech, Niemiec, Słowacji i Węgier. Celem projektu jest zintegrowanie środowiska szkolnego i poprawienie relacji uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel, nauczyciel-rodzic. Uczniowie uczestniczący w projekcie zbierają punkty za aktywność. Nagrodą jest udział w międzynarodowej wymianie uczniów – tygodniowy pobyt w St. Georgen, w Niemczech. Aktywność można wykazać uczestnicząc w programie Wolontariat, stając się wolontariuszem wprowadzającym w życie szkolne uczniów klas 0 i I lub zostając asystentem nauczycieli, lub uczestnicząc w wybranych przez siebie konkursach dostępnych w szerokiej ofercie konkursów: plastycznych, komputerowych, artystycznych itp. W konkursach uczestniczą także rodzice. W wyniku konkursu dla rodziców zaprojektowane zostało logo projektu Comenius. Szkolny projekt Comenius - polubić szkołę

15

16 Konkurs „Klasowe stoły wigilijne” Szkolny projekt Comenius - pokochać szkołę Nasz projekt to Program Wolontariat, klasowe imprezy integracyjne, Program „Uczymy się od siebie”, liczne konkursy, debaty o prawach dziecka, Europejski Dzień Solidarności Międzypokolewniowej, więcej na stronie projektu: http://www.marciniak.edu.pl/projekt_comenius/

17 21 marca - Dzień Ucznia prezentujemy swoje talenty Uczniowie prezentują się w konkursie „MAM TALENT”, a nauczyciele wcielają się w role z bajek.

18 Dzieci czytają i obrazują swoje wrażenia poprzez inscenizację książek. W muzeum w Toruniu pieką pierniki, lepią garnki w Biskupinie, robią filc w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Rozwijanie zainteresowań – od książki przez teatr do muzeum

19 Rozwijanie zainteresowań - - konkursy, szkolne koła Konkursy to możliwość samorealizacji, porównania się z innymi oraz … satysfakcja z sukcesu, koła zainteresowań to odkrywanie i rozwijania swoich pasji.

20 Przebywanie w środowisku naturalnym stwarza wiele ciekawych sytuacji edukacyjnych. Sport, turystyka, rekreacja oraz właściwe odżywianie to klucz do zdrowego życia. Edukacja ekologiczna i prozdrowotna - warsztaty w terenie

21 Szkoła Podstawowa nr 5 od 1999 roku uczestniczy w programie Unii Europejskiej Socrates Comenius realizując w latach 1999- 2000, 2004-2006 projekty edukacyjne ze szkołami partnerskimi: Základní Škola w Frenštát p.R. (Czechy) Robert Gerwig - Schule w St. Georgen (Niemcy). Szűts József Áltálanos Iskola w Kiskunhalas (Węgry) Zakladna Skola Ladce (Słowacja) Od 2004 roku uczestniczymy w programie IVF realizując projekty edukacyjne wspólnie ze szkołami partnerskimi. Od 2011 roku uczestniczymy w programie LLP Comenius. Dzięki tej współpracy i grantom otrzymywanym ze środków europejskich nasi uczniowie uczestniczą w wymianie zagranicznej, doskonalą języki obce, poznają kraje europejskie i nawiązują przyjaźnie z rówieśnikami ze szkół partnerskich. Obecnie do naszej współpracy w ramach programu Comenius zaprosiliśmy szkołę z Łotwy i przygotowujemy nowy projekt „Jak odnieść sukces?” SP nr 5 w programach UE

22 Nasi uczniowie uczestniczą w wymianie zagranicznej, podróżują, zwiedzają Europę, poznają rówieśników z krajów europejskich, zawierają przyjaźnie, uczą się języka angielskiego na żywo. Współpraca zagraniczna, wymiana młodzieży Podróż do Niemiec: Jezioro Bodeńskie, Konstatancja, Szwartzwald – region naszej szkoły partnerskiej. Szkolna majówka – plenerowa, impreza integracyjna Od 1999 w maju odbywa się impreza plenerowa Święto Europy. O tego roku planujemy zmianę formuły tego święta na majówkę- szkolną imprezę plenerową.

23 Posiadamy tytuły i certyfikaty: „Szkoła z Klasą” Laboratorium Szkoła z Klasą 2.0 Szkoła Europejska „Na Łęczyckiej stoi szkoła. Szkoła – Piątka, mówię Wam. Jest przyjazna i wesoła, zobacz sam.” - fragment hymnu szkoły

24 Zapraszamy!!! Zostań uczniem Szkoły Podstawowej nr 5 w Łodzi przy ul. Łęczyckiej 23 Więcej informacji na stronie szkoły www.toya.net.pl/sp5 www.toya.net.pl/sp5

25 Wsiądź do pociągu SP5 27.02. 2013 r. środa 10.00 – 11.15 Szkoła na żywo – zwiedzanie szkoły podczas zajęć. 17.30 – 19.00 spotkanie z dyrektorem szkoły prezentacja nauczycieli i szkoły zwiedzanie szkoły zajęcia dla przedszkolaków:  plastyczne  rytmiczno-muzyczne podwieczorek z Kubusiem Puchatkiem 13.03. 2013 r. środa 10.00 – 11.15 szkoła na żywo – zwiedzanie szkoły podczas zajęć 17.30 – 19.00 spotkanie z dyrektorem szkoły prezentacja nauczycieli i szkoły zwiedzanie szkoły zajęcia dla przedszkolaków:  przyrodnicze  sportowo-rekreacyjne podwieczorek z Kubusiem Puchatkiem


Pobierz ppt "W kształceniu wczesnoszkolnym oferujemy naszym uczniom zajęcia w ramach edukacji: ★ polonistycznej i matematycznej ★ muzycznej i plastycznej ★ regionalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google