Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016."— Zapis prezentacji:

1 PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

2 Rozpoczęcie roku szkolnego 01 września rozbrzmiał pierwszy powakacyjny dzwonek. Ciekawe czym ten rok szkolny nas zaskoczy? Co nowego poznamy? Czego się nauczymy? Gdzie pojedziemy? Czego doświadczymy?

3 Podczas zajęć zorganizowanych przez „Błękitną Szkołę” z Władysławowa poznaliśmy wiele ciekawych owadów i nie tylko. Zapoznaliśmy się z ich rolą w przyrodzie i w życiu człowieka oraz ich budową i zwyczajami. Żywe eksponaty budziły wśród nas wiele emocji co da się zauważyć na niektórych twarzach.

4 Nadszedł wielki dzień. Będziemy mogli wybrać swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego. Dzięki nim my również będziemy mieć wpływ na działania szkoły. Może zorganizujemy dyskotekę, albo jakąś wycieczkę. Jedno jest pewne pomysłów nam nie zabraknie.

5 Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych – I rzut Po ubiegłorocznych sukcesach tegoroczny sezon startowy rozpoczęliśmy mając wielkie apetyty na kolejne puchary i medale. Tak też się stało, bo przywieźliśmy „górę” medali. Po tzw.: pierwszym rzucie zajmujemy bardzo dobre VI miejsce drużynowo na 14 szkół Powiatu Puckiego. Jeszcze nigdy nie uzyskaliśmy tak dobrego wyniku w tych zawodach. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Mikołaj Groenwald – I miejsce w pchnięciu kulą wynikiem 6,90m. Szymon Groenwald – II miejsce w biegu na 600m wynikiem 1:57,7. Szymon po pasjonującej walce ustąpił jedynie szóstoklasiście o 0,3 sek. Tomasz Sołtysiak – II miejsce w biegu na 300m. wynik – 48,2sek. Adrian Lademann – II miejsce w biegu na 100m wynikiem – 14,1sek. Eryk Migowski – III miejsce w biegu na 600m wynikiem – 3:39,2 min. Sztafeta w składzie Zuzanna Nowicka, Adrian Lademann, Zuzanna Lessnau i Tomasz Sołtysiak zdobyła IV miejsce wynikiem 1:01,0min.

6 Sprzątanie Świata 2015 Z tej to okazji podczas okolicznościowego apelu przedstawiliśmy zgromadzonym rady nt. „Co możemy zrobić sami w trosce o przyrodę?” Jak zawsze jest to temat na czasie i warto przypominać wszystkim jak dbać o nasze środowisko żeby żyło się lepiej. Ważna jest segregacja śmieci, dbanie o tereny zielone i oszczędzanie energii.

7 „ Anioły ze Szkoły” – jest to nowe koło, które powstało w naszej szkole, i które skupia wszystkich wielbicieli zwierząt. W ramach tego koła organizujemy zbiórki darów dla psów i kotów ze schroniska, jeździmy tam też jako wolontariusze i wyprowadzamy psy na spacery. Uczymy się w jaki sposób opiekować się zwierzętami, a także bierzemy udział w konkursach wiedzowych i fotograficznych dotyczących naszych pupili.

8 Nieważne czy to piątek czy niedziela braciom mniejszym zawsze pomagać trzeba.

9 Terenowe gry matematyczno – przyrodnicze W tym roku obchodzony tradycyjnie w naszej szkole „Dzień Ziemniaka” miał inną formę – Były to PODCHODY. Na każdym z punktów należało rozwiązać czekające tam zadania związane z najbliższym otoczeniem np. tekstowe z wykorzystaniem rysunków, mapek, planu, pomocy dydaktycznych ( zegar, karty z liczbami). Oprócz tego rozwiązywaliśmy rebusy, układaliśmy puzzle o tematyce przyrodniczej. Tworzyliśmy z liści, kamieni, kasztanów, gałązek, muszelek napis Połczyno i symbol kutra lub żaglówki jako, że bliski jest nam krajobraz nadmorski. Pojawiły się również puzzle ze słowami ważnymi dla każdego z nas: RODZINA, PRZYJACIELE, WSPÓŁPRACA Zabawy było co nie miara i humory wszystkim dopisywały

10 Lekcja przyrody w terenie Teraz głos mamy my – czwartoklasiści Pewnego słonecznego dnia wyruszyliśmy na lekcję przyrody w terenie. Za pomocą lup i lornetek obserwowaliśmy otaczający nas świat. Kompasy pomogły nam w wyznaczaniu jego kierunków. Poznaliśmy tajniki pracy na łonie natury. Zajęcia te były źródłem wiedzy o najbliższym środowisku, do odkrywania praw przyrody i zdobycia umiejętności praktycznych.

11 W ramach działalności Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Chłopaka obdarowaliśmy naszych kolegów słodkim poczęstunkiem.

12 Konkurs z matematyki dla klas IV – VI Celem konkursu jest rozwijanie naszych zainteresowań matematycznych, doskonalenie zdolności poznawczych, w tym umiejętności swobodnego posługiwania się metodami matematycznymi. A ponieważ, MATEMATYKA JEST KRÓLOWĄ WSZYSTKICH NAUK warto zgłębiać jej tajniki.

13 Lekcje techniki - w tym roku szkolnym niektóre zajęcia prowadzone są przez nas. Dwie odważne piątoklasistki Martyna i Zuzanna nauczyły nas tworzenia ozdób świątecznych: puchatych bombek i kul śniegowych. Zajęcia były bardzo zabawne i ciekawe. W szóstej klasie Mikołaj przedstawił nam rysowanie nową techniką na papierze kredowym, a Zuzanna nauczyła na kilku węzłów, które przydadzą nam się w przyszłości.

14 Warsztaty z p. Dietetyk na Kółkach były bardzo interesujące. Dowiedzieliśmy się co tą są białka, cukry proste i złożone, węglowodany oraz tłuszcze, i w jakich produktach można je znaleźć. Poznaliśmy również właściwą piramidę żywienia. Największe emocje wzbudził jednak pokaz ile cukru znajduje się w spożywanych przez nas produktach. Po takich wiadomościach udało się nam ułożyć zdrowe jadłospisy. Sporo informacji wynieśliśmy z tych zajęć.

15 Dzień Nauczyciela W tym szczególnym dniu złożyliśmy wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia. Jest to dla nas wyjątkowy czas, gdyż mamy okazję wierszami i piosenkami wyrazić swoją sympatię, wdzięczność i szacunek dla wszystkich nauczycieli i pracowników.

16 W tym roku z okazji Dnia Odzyskania przez Polskę Niepodległości pojechaliśmy do Piaśnicy na groby pomordowanych podczas II wojny światowej. Pani Alicja przedstawiła nam historię tego miejsca następnie złożyliśmy znicze pod pomnikiem.

17 W listopadzie pojechaliśmy na tydzień do Długopola na warsztaty językowe, podczas których szlifowaliśmy język angielski. Mieliśmy możliwość rozmawiać z osobami z innych krajów, uczestniczyliśmy w wielu zajęciach, podczas których wykonywaliśmy różne zadania. Poznaliśmy ciekawe osoby, obejrzeliśmy prezentacje o krajach, w których mieszkają, m.in. Hiszpanię, Włochy, Niemcy, Chiny. Zabawa była wspaniała. Szkoda, że tak szybko się skończyła.

18 W tym półroczu uczestniczyliśmy w przedstawieniu „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz obejrzeliśmy 4 filmy w ramach „Akademii filmowej”. Nie były to zwykłe wyjazdy do kina. Przed projekcją odbywały się prelekcje na różne tematy związane z przedstawianymi filmami. Dotyczyły one między innymi Cyberprzemocy, tolerancji, radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

19 Tradycją w naszej szkole jest konkurs Szkolny Mądrala. Każdy z nas chce wziąć w nim udział. Nie jest to typowy konkurs wiedzowy. Oprócz tego musimy wykazać się również kreatywnością i pomysłowością. Odpowiadamy na pytania prawie ze wszystkich przedmiotów szkolnych, rozwiązujemy zadania matematyczne, krzyżówki i szyfry z angielskiego, kalambury i wiele, wiele innych.

20 Kolejnym zadaniem Samorządu Uczniowskiego było zorganizowanie Andrzejek dla uczniów naszej szkoły. Zaangażowaliśmy do tego wydarzenia uczniów z 6 klasy. Przygotowaliśmy mnóstwo wróżb, których wyniki zaskoczyły niejedną osobę. Wszyscy bawiliśmy się bardzo dobrze i przy okazji mieliśmy okazję na integracje z młodszymi kolegami.

21 Podczas lekcji przyrody przedstawiliśmy koleżankom i kolegom plakaty oraz prezentacje multimedialne zawierające informacje o najważniejszych osobliwościach przyrodniczych, kulturowych i turystycznych wybranych przez nas państw. Na innej lekcji robiliśmy doświadczenia – to co zobaczyliśmy bardzo nas zaskoczyło. Nie spodziewaliśmy się czasami tak prostych rozwiązań.

22 Wielką niespodzianką dla wszystkich w tym roku były Mikołajki szkolne. Odwiedzili nas Mikołaje na motorach. Każdy z nas dostał paczkę. Potem były pamiątkowe zdjęcia. Ach co to było za spotkanie.

23 Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w projekcie międzynarodowym. Polega on na tym, że wysyłamy kartki z różnych okazji do naszych rówieśników ze szkoły w Anglii. Kartki wykonane są przez nas różnymi technikami plastycznymi, w środku piszemy życzenia w języku polskim i angielskim. Oprócz tego wysyłamy również informacje o sobie: co lubimy, a czego nie, czym się interesujemy, jak lubimy spędzać wolny czas, itp. Drugim projektem będzie – „Mój pupil moim przyjacielem”. A w czerwcu odwiedzą nas nauczyciele z zaprzyjaźnionej szkoły.

24 Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem w szkole jest Wigilia, podczas której śpiewamy wspólnie kolędy, dzielimy się opłatkiem i składamy nawzajem życzenia. Czujemy się wtedy w jak wielkiej szczęśliwej rodzinie. Po wigiliach klasowych wszyscy wspólnie oglądamy Jasełka, które zawsze robią na nas wielkie wrażenie. Wprowadzają nas w prawdziwy świąteczny nastrój.

25 Jasełka w kościele 31 stycznia w kościele p.w. św. Faustyny już po raz drugi przedstawiliśmy wszystkim zgromadzonym nasze jasełka. Byliśmy bardzo przejęci, lecz wszystko wspaniale się udało.

26 Kolejnym projektem, tym razem o zdrowiu jest „ Trzymaj formę”. Na tych zajęciach czytaliśmy etykiety różnych produktów i zwróciliśmy szczególną uwagę na informacje dotyczące składników, przydatności do spożycia, warunków przechowywania i wartości odżywczej produktu. Podczas innych warsztatów poznajemy działanie układu oddechowego człowieka, złego wpływu palenia papierosów na organizm.

27 Z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowaliśmy występy artystyczne, wiersze i piosenki. Jest to dla nas bardzo ważny dzień, ponieważ w dzisiejszym świecie tak mało mamy czasu dla najbliższych. Podczas tej uroczystości możemy pokazać, jak bardzo nasi Dziadkowie są dla nas ważni.

28 Tradycyjnie co roku bierzemy udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przedstawiliśmy na nim nasze talenty: taniec, śpiewanie i granie na instrumentach.

29 Nasi wzorowi uczniowie W naszej szkole na uroczystym apelu rozdane zostały dyplomy dla uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce, za wysoką frekwencję. Wszystkim gratulujemy.

30 Wysoka frekwencja w szkole Oto Ci z nas, którzy zawsze są w szkole, nie chorują i do szkoły szybko maszerują.

31 W grudniu zakończyliśmy zbiórkę makulatury – wszystkim dziękujemy za włączenie się do akcji. Zebraliśmy ok. 800 kg makulatury i ok. 50 kg korków.

32 I miejsce zdobyła klasa I – zebrała 4353 monet - 97,96zł II miejsce zdobyła klasa III – zebrała 2700 monet - 63,42 zł oraz II miejsce zdobył oddział przedszkolny – zebrał 3408 monet - 58,32 zł IV miejsce zdobyła klasa V– zebrała 1611 monet – 39,10zł V miejsce zdobyła klasa IV – zebrała 704 monety – 11,96zł VI miejsce zdobyła klasa II – zebrała 484 monety – 9,82zł Wszystkim dziękujemy za przekazane grosze, które wyślemy do organizatorów akcji Góra Grosza. Mimo iż nie zajęliśmy czołowych miejsc, ale liczy się przecież udział w tak szczytnej akcji.


Pobierz ppt "PODSUMOWANIE I PÓŁROCZA ROKU SZKOLNEGO 2015/2016."

Podobne prezentacje


Reklamy Google