Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentują: Katarzyna Łata, Diana Czercowy i Renata Kowalczyk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentują: Katarzyna Łata, Diana Czercowy i Renata Kowalczyk."— Zapis prezentacji:

1 Prezentują: Katarzyna Łata, Diana Czercowy i Renata Kowalczyk

2  Rok założenia: 1960  Barwy: biało-niebieskie  Nazwy klubu: LZS Sieniawa -> LZS Igloopol Sieniawa -> (od 1990) MKS Sokół Sieniawa Kadra: Piotr Kukulski, Dariusz Krupa, Krystian Wrona, Krystian Halejcio, Sebastian Padiasek, Mateusz Padiasek, Piotr Misiąg, Damian Skała, Wojciech Tołpa, Łukasz Bursztyka, Bartosz Wróbel, Mariusz Zajchowski, Patryk Szewc, Jakub Stefan, Paweł Hass, Paweł Adamczyk, Mateusz Jędryas, Tomasz Wilusz Trener: Łuczyk Grzegorz

3  Pierwsze informacje dotyczące "Sokołów" z Sieniawy pochodzą z Przewodnika Gimnastycznego "Sokół" z nr 6 z 1896 r. i dotyczą Towarzystwa Gimnastycznego. Towarzystwo Gimnastyczne "Sokół" w Sieniawie powstało 10 maja 1903 r. z inicjatywy dotychczasowych członków gniazda jarosławskiego pochodzących z Sieniawy. W dniu 10.IX.1911 r. odbyła się "wielka uroczystość", a mianowicie poświęcenie sztandaru "Sokoła" - nigdzie później nie ma jednak wzmianki o tym wydarzeniu. W okresie I wojny światowej wielu członków Sieniawskiego "Sokoła" walczyło za wolność ojczyzny - zostali oni upamiętnieni na tablicy pamiątkowej (obecnie Szkoła Podstawowa) - w tym okresie działalność "Sokoła" została zawieszona.

4  W okresie międzywojennym działalność "Sokoła" polegała na uprawnieniu ćwiczeń gimnastycznych oraz lekkoatletycznych. W roku 1928 oddano do użytku budynek "Sokoła" obecny budynek CKSiR- na dużej sali grano w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa stołowego. W roku 1929 przystąpiono do urządzania boiska sportowego (obok figury św. Antoniego, na ziemiach Czartoryskich), jednak po roku zaniechano prac przy jego budowie. W latach poprzedzających II wojnę światową, "Sokół" prowadził działalność sportową, która nasilała się w okresie ferii i wakacji, (wtedy do Sieniawy zjeżdzała się ze szkół oraz sieniawscy studenci).

5  Wybuch II wojny światowej spowodował zaprzestanie działalności towarzystwa sportowego "Sokół", które po wojnie nie wznowiło swej działalności. W roku 1960 zawiązano klub sportowy w Sieniawie. Pierwszym prezesem został Sokalski Mieczysław, v-ce prezesem Mrozek Eugeniusz. Następne wybory odbyły się w roku 1962 i w skład zarządu klubu weszli: Mrozek Eugeniusz - prezes, Daraż Bronisław - v-ce prezes, Stawarski Tadeusz - księgowy, Górski Stanisław - sekretarz. Trenerem został Dariusz Michalski. Ponadto w początkach działalności klubu czynnie udzielali się: Świąder Janusz, Moczarski Marian, Stawarski Krzysztof, Stawarski Henryk, Tasior Czesław, Czemerda Stanisław, Hawryłko Kazimierz, Dominik Marian, Majcher Jan. 24.VIII.1974 r. odbyły się wybory do zarządu klubu w skład, którego weszli: Daraż Bronisław - przewodniczący LZS, Mazur Kazimierz - z-ca, Prządka Stanisław - z-ca, Wikiera Ludomir - z-ca, Rusinek Zdzisław - sekretarz, Górski Stanislaw - skarbnik.

6  Na początku lat 80-tych w roku 1981 w zarządzie LZS zasiadali: Hawryłko Kaziemierz - prezes, Prządka Stanisław - v-ce prezes do spraw organizacyjnych, Michalski Dariusz - v-ce prezes ds. szkoleniowych, Świt Janusz - sekretarz, Górski Stanisław - skarbnik. Trenerem zespołu w tym czasie był Dariusz Michalski. Na początku lat 80-tych drużyna występowała w klasie rozgrywkowej "A", w sezonie 1982/1983 LZS Igloopol Sieniawa zajął 14 (ostatnie) miejsce w tabeli i nastąpił spadek do klasy "B". Pod koniec lat 80-tych w roku 1988 w skład zarządu wchodzili: Szafran Zdzisław - prezes, Michalski Dariusz - prezes ds. sportowych, Boczarski Ryszard - prezes ds. organizacyjnych. Następne wybory do zarządu miały miejsce w 1990 r. i w jego skład weszli: Woś Adam - prezes, Dyrda Ryszard - prezes ds. organizacyjnych, Michalski Dariusz - prezes ds. sportowych, Świt Janusz - sekretarz, Górski Stanisław - skarbnik. Członkami zarządu byli: Boczarski Ryszard, Wikiera Jan, Lipniarski Andrzej, Czyrny Leszek, Gałęza Henryk, Kosiński Mieczysław, Wermiński Leonard, Sokólski Andrzej, Wawryszko Henryk, Czercowy Jerzy, Ceglak Marian, Hanejko Tadeusz. Na przełomie lat 80 - tych i 90 - tych drużyna ponownie wytępowała w "A" klasie rozgrywkowej.

7 Awans do IV ligi podkarpackiej – sezonu 2011/2012: Ogromna zabawa i szczęście z okazji awansu miejscowego Sokoła do najwyższej klasy rozgrywkowej szczebla wojewódzkiego odbyła się w niedzielę 27 maja 2011 roku na stadionie w Sieniawie. Po wygranej w meczu z Huraganem Gniewczyna, piłkarzy z Sieniawy do wejścia do IV ligi podkarpackiej tylko jeden punkt. Wszystko więc wskazywało na to, że nasz „Sokołek” przypieczętuje swój awans w spotkaniu z roźwienicką Syrenką. Po niezwykle ekscytującej grze podopieczni trenera Grzegorza Łuczyka wygrali z Syrenką 3-0. Po ostatnim gwizdku sędziego na murawie sieniawskiego stadionu odbyło się ogromne szaleństwo z udziałem zawodników, kibiców, zarządu klubu oraz przedstawicieli władz gminy. Wszyscy cieszyli się z historycznego awansu Sokoła do IV ligi.

8

9 Awans do klasy,,0’’ Okręgowy puchar Polski: Sokół w sezonie 2008/2009 sięgnął po Puchar Polski na szczeblu okręgu Jarosław pod wodzą Pawła Suszyło.

10  Awans juniorów do II ligi podkarpackiej W sezonie 2004/2005 juniorzy starsi pod wodzą Pawła Suszyło awansowali do II-ligi podkarpackiej, jest to największy sukces sieniawskich juniorów.

11  Rozwój młodzieżowy - Sport nic nie kosztuje - Sport niekiedy przedłuża życie - Możliwość współzawodnictwa, poznawania nowych ludzi - Poprawa samooceny - Nauka samodyscypliny - Możliwość osiągnięcia zwycięstwa

12  Rozwój zdrowotny - Zdrowie i lepsze samopoczucie na co dzień - Wzmocnienie odporności - Zapobieganie otyłości - Poprawa kondycji - Nie wystąpi zanik mięśni - Mniejsze (lub ich brak) wady postawy Ćwiczenia poprawiające wydolność układu krążenia nie tylko obniżają poziom hormonów stresu w organizmie, lecz również wpływają kojąco na ośrodkowy układ nerwowy, co prowadzi do poprawienia równowagi psychicznej.

13  planowanie i organizowanie pozalekcyjnego życia sportowego dzieci i młodzieży,  angażowanie dzieci i młodzieży do różnorodnych form aktywności ruchowej, gier i zabaw, dostosowanych do wieku, stopnia sprawności i zainteresowań sportowych,  uczestniczenie w imprezach sportowych organizowanych na obszarze działania samorządu terytorialnego i poza nim,  organizowanie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej,  organizowanie uczniom różnorodnych form współzawodnictwa sportowego,  działalność pożytku publicznego w zakresie ochrony i promocji zdrowia.

14  Rozpowszechnianie informacji o współpracy z Gminą Miasta Sieniawa np. w formie zapowiedzi sponsorskich podczas zawodów, turniejów, meczy sparingowych, meczy ligowych.  Udział w rozgrywkach organizowanych przez Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.  Udział w rozgrywkach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim.  Kreowanie pozytywnego wizerunku Sieniawy w mediach jako miasta stwarzającego warunki do Rozwoju i upowszechniania sportu i rekreacji.

15  Promowanie miasta poprzez media, materiały promocyjne, informacyjne oraz inne dokumenty urzędowe.  Promocji miasta Sieniawa poprzez umieszczenie logo Sieniawy na koszulkach, plakatach, banerach, biletach itp.  Umieszczenie logo miasta Sieniawy na stornie internetowej klubu.

16  W mediach.  Uczestniczenie zarówno przez seniorów jak i grupy juniorskie na wniosek miasta w Organizowanych przez miasto wydarzeniach promocyjnych np. festynach, imprezach dla mieszkańców miasta.  Kreowanie pozytywnego wizerunku Sieniawy w mediach jako miasta stwarzającego warunki do rozwoju i upowszechniania sportu.

17 Ciekawostki :  Zawodnicy z zagranicy jacy występowali w Sokole: Vadim Olinych, Serhiy Vorotelyak, Taras Nikalishyn  Brak porażki przy awansie do IV ligi  100 bramek strzelonych – awans do „Okręówki”  104 bramki strzelone – awans do IV ligi  Albin Mikulski sieniawski piłkarz  Trenerzy sieniawskiego Sokoła: Dariusz Michalski, Mieczysław Białek, Paweł Suszyło, Waldemar Majba, Tomasz Szmuc, Olaf Pokrywka, Jerzy Strączkowski, Grzegorz Łuczyk,

18  Albin Mikulski (ur. 3 stycznia 1957 roku w Sieniawie) – polski piłkarz (młodzieżowy reprezentant Polski) i trener piłkarski UEFA Pro Licence.  Jest absolwentem i byłym wykładowcą AWF Katowice, Australian College Of Phisical Education w Sydney. Prowadził również wykłady dla trenerów w Australii oraz Tajlandii. W ekstraklasie rozegrał 247 spotkań i strzelił 49 bramek. Zaliczył 17 występów w młodzieżowej reprezentacji Polski.  Kariera zawodnicza: KS Sieniawa Avia Świdnik Stal Stalowa Wola Ruch Chorzów - mistrzostwo Polski 1979/80


Pobierz ppt "Prezentują: Katarzyna Łata, Diana Czercowy i Renata Kowalczyk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google