Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH."— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 http://www.loso.osw.pl/ http://www.loso.osw.pl/ KRONIKA WAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ Rok szkolny 2014/2015

2 1 WRZEŚNIA 2014 Inauguracja roku szkolnego 2014/2015 Inaugurację roku szkolnego rozpoczęła swoim wystąpieniem Pani Dyrektor Dorota Musiał. Serdecznie powitała wszystkich uczniów i życzyła im wielu sukcesów w szkole. Tegoroczne przedstawienie przygotowali uczniowie klasy IIa, którzy swoim krótkim występem, przekonywali, że nauka w liceum nie jest taka straszna jak się wydaje. Po spotkaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, a następnie do kościoła p.w. św. Pawła Apostoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza święta.

3 5 WRZEŚNIA 2014 Narodowe Czytanie W przeddzień Narodowego Czytania, które miało miejsce 6 września, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej spotkali się, aby wspólnie świętować piękną tradycję głośnego czytania. Już bowiem po raz trzeci w całej Polsce mieliśmy do czynienia z ogólnopolską akcją publicznego czytania wybitnych dzieł literackich. Akcji tej patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.

4 19 WRZEŚNIA 2014 Akcja „Sprzątanie świata” Jak co roku, uczniowie naszego liceum aktywnie włączyli się do obchodów Ogólnoświatowego Dnia Sprzątania Świata. W ramach tej akcji zbieraliśmy śmieci i odpady w okolicach ulicy Strzeleckiej i Jankowskiego. W odstawionych na miejsce zbiórki workach znalazły się: odzież, opakowania plastikowe, kartony, buty, butelki i inne.

5 24 WRZEŚNIA 2014 Przyłapany na znikaniu Przyłapany na znikaniu to tytuł debiutanckiego tomiku poezji Przemysława Muracha, którego promocja odbyła się w pięknym wnętrzu Forum Synagoga. Młody poeta to absolwent Publicznego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej, student pierwszego roku anglistyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Młodego poetę fascynują języki, kultura japońska oraz muzyka – to głównie z niej czerpie inspiracje; ceni twórczość Wisławy Szymborskiej oraz Kasi Nosowskiej. Pisze od dawna, ale mało wierszy spod jego pióra go zadawala, dlatego często je modyfikuje.

6 28 WRZEŚNIA 2014 Akcja krwiodawstwa „Podziel się życiem”. W budynku naszej szkoły przez pięć godzin mieszkańcy miasta mogli oddawać krew, a także rejestrować się jako dawcy szpiku kostnego. Poza tym, można było zbadać swój wzrok, ciśnienie, poziom cukru i zawartość tkanki tłuszczowej. Wolontariusze z obu naszych szkół udzielali instrukcji dotyczących udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

7 29 WRZEŚNIA 2014 Wybory Samorządu Uczniowskiego Przewodniczącym został Jakub Matuszczak z klasy IIIa, zastępcą Martyna Rzekiecka z klasy IIa, a sekretarzem Natalia Płotek z klasy Ia.

8 30 WRZEŚNIA 2014 Żonkilowe pola nadziei Wolontariusze naszej szkoły wzięli udział w inauguracji Jesiennej Edycji Pól Nadziei przy OCK w Ostrowie Wlkp. W ramach współpracy z Hospicjum św. Józefa corocznie uczniowie LOSO biorą udział w zakładaniu rabat żonkilowych. Akcja ta ma nam przypominać o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy i opieki. Jest to symboliczny akt solidarności z umierającymi.

9 3 PAŹDZIERNIKA 2014 Pożegnanie lata Uczniowie naszej szkoły pożegnali kończące się już lato w niecodzienny sposób. W piątkowe popołudnie wszyscy chętni spotkali się na grillu, który był inicjatywą Pani Pedagog. Na biesiadę przybyła również Dyrekcja oraz wychowawcy klas. Kilka godzin zabawy minęło w przyjaznej atmosferze integracji, przy muzyce i oczywiście - smakowitych przysmakach.

10 7 PAŹDZIERNIKA 2014 Spotkanie z ojcem rekolekcjonistą We wtorek 7 października naszą szkołę odwiedził o. Łukasz Buksa, franciszkanin „ nasz rekolekcjonista”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie, którzy doskonale pamiętają o. Łukasza z głoszonych przez niego rekolekcji wielkopostnych. Na miejscu zaproszony gość został gorąco powitany przez panią dyrektor Hannę Kolińską i grono pedagogiczne, a przede wszystkim przez uczniów. Podczas krótkiego spotkania rekolekcjonista przekazał młodzieży swoje przesłanie zawarte w słowach „Rób to, co kochasz”. Mówił o tym, że każdy został obdarowany przez Boga darem, o który trzeba dbać, który należy pielęgnować. Uczniowie obiecali o. Łukaszowi że, postarają się zadbać o te dary, którymi zostali obdarowani i przy następnym spotkaniu, które odbędzie się w marcu podzielą się swoimi doświadczeniami.

11 7-8 PAŹDZIERNIKA 2014 Jesień w Karkonoszach - wycieczka Klasa 3a wraz z wychowawczynią Panią Teresą Stagraczyńską i Panią pedagog Kamilą Chatian wybrała się na wycieczkę do Karpacza, Szklarskiej Poręby i okolic. Głównym celem wycieczki było poznanie uroków Karkonoskiego Parku Narodowego. W pięknej jesiennej pogodzie uczestnicy wycieczki zwiedzali atrakcje turystyczne polskich gór. Podziwiali wodospady Kamieńczyka i Szklarki w Szklarskiej Porębie. Popołudnie spędzili na karpackim deptaku kupując pamiątki i degustując przepyszne oscypki. Po tak intensywnym dniu w pensjonacie na wszystkich czekała doskonała kolacja. W drugi dzień zwiedzali zabytkową Świątynie Wang oraz skocznie narciarską„Orlinek”, która nosi imię byłego polskiego skoczka narciarskiego – Stanisława Marusarza. W drodze powrotnej zatrzymali się we Wrocławiu. Każdy wracał do domu z pogodnym uśmiechem i w dobrym nastoju.

12 8 PAŹDZIERNIKA 2014 Jedzmy jabłka na zdrowie Nasze liceum to szkoła promujące zdrowie. W ramach działań związanych z promowaniem zdrowego stylu życia każdy licealista miał okazje poczęstować się zdrową przekąską. Uczniowie otrzymali jabłka od supermarketu Inter Marche.

13 8 PAŹDZIERNIKA 2014 Spotkanie z mistrzem Uczniowie klasy 1a spotkali się z Krzysztofem Lijewskim - pochodzącym z Ostrowa Wielkopolskiego, wybitnym sportowcem, piłkarzem ręcznym, wielokrotnym reprezentantem Polski. Na zakończeniu spotkania "oczarowana" mistrzem młodzież, zrobiła sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

14 14 PAŹDZIERNIKA 2014 Dzień Edukacji Narodowej „Ilu nauczycieli uczy matematyki?”, „Co jest napisane na drzwiach sekretariatu?”, „Kto jest opiekunem sali D11?” – to tylko kilka pytań, z którymi musieli zmierzyć się uczniowie i nauczyciele, podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Jak co roku uczniowie przygotowali dla nauczycieli krótkie przedstawienie, w którym na wesoło złożyli życzenia nauczycielom. W drugiej części wystąpiły dwa zespoły: drużyna uczniów i drużyna nauczycieli. Oba zespoły musiały wykazać się dużą wiedzą dotyczącą LOSO. Gra była bardzo wyrównana, ale ostatecznie wygrała drużyna nauczycieli. Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia: Kochani nauczyciele, bądźcie wciąż z nami, Czy jesteśmy duzi, czy jeszcze mali. Życzymy Wam szczęścia na następne lata, Niech żyje i rozkwita nasza oświata.

15 21 PAŹDZIERNIKA 2014 KAWIARENKA LOSO 21 października 2014r. miało miejsce oficjalne otwarcie kawiarenki w LOSO. W spotkaniu uczestniczyła Dyrekcja szkoły, przedstawiciel Rady Rodziców, pani Grażyna Tomczak, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz cała społeczność uczniowska. W tym miejscu licealiści mogą spędzać czas w miłej atmosferze przy muzyce, porozmawiać, wypić ciepłą herbatę oraz poczęstować się słodkościami.

16 23 PAŹDZIERNIKA 2014 Ślubowanie klasy pierwszej 23 października 2014r. w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej odbyła się uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Pani Dyrektor Hanna Kolińska powitała przybyłych gości, grono pedagogiczne, rodziców i adresatów uroczystości, uczniów klasy I wraz z wychowawcą Panem Dariuszem Krysikiem. W życzeniach skierowanych do młodzieży Pani Dyrektor podkreśliła, aby od początku podjęli trud rzetelnej nauki, rozwijając własne talenty i umiejętności. Pierwszoklasiści ślubowali w pełni wykorzystywać czas przeznaczony na naukę i rzetelną pracę nad poszerzeniem swojej wiedzy i umiejętności oraz dbać o honor szkoły i współtworzyć jej autorytet. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej, wraz z wychowawczynią Panią Teresą Stagraczyńską i Panią Marzeną.Bugaj, przygotowali cześć artystyczną pt: „ Czas nas uczy pogody”. Ostatnim elementem akademii było pamiątkowe zdjęcie zaproszonych gości, nauczycieli oraz młodzieży z symbolicznymi różami otrzymanymi od starszych kolegów.

17 30 PAŹDZIERNIKA 2014 Spotkanie z absolwentem LOSO W naszej szkole odbyło się spotkanie z Bartkiem Golińskim, absolwentem LOSO. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy trzeciej wraz z wychowawczynią Panią Teresą Stagraczyńską. Celem spotkania było przybliżenie uczniom klasy maturalnej osoby naszego Gościa, zarówno od strony zawodowej jak i osobistej. Absolwent naszego liceum podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi ze studiami, karierą zawodową i możliwością kontynuowania swoich zainteresowań już bezpośrednio w pracy. Nasz gość był najbardziej wiarygodnym przykładem dla maturzystów, iż wizja przyszłej pracy, mimo aktualnych trudności, jest możliwa dzięki wytrwałej pracy i dążeniu drogą swoich pasji jak również wierze we własne możliwości i indywiduum jakie każdy z nas posiada. Atmosfera spotkania była pełna życzliwości. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali dobrych rad, których udzielił im starszy od nich kolega.

18 25 LISTOPADA 2014 WIZYTA W DOMU DZIECKA W OSTRZESZOWIE Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Młodzież przygotowywała się do wyjazdu od kilku tygodni, gromadząc gry, kosmetyki i artykuły papiernicze. Wielu uczniów włączyło się w tę akcję całym sercem. Wizyta w Domu Dziecka to nie tylko przekazanie upominków. To przede wszystkim spotkanie w miłej atmosferze. Młodzież miała okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, poznać ich zainteresowania, a także pobawić się z młodszymi dziećmi. Niektórzy uczniowie już po raz kolejny odwiedzili swoich kolegów i koleżanki, a znajomości zawarte kilka lat temu przetrwały do dzisiaj.

19 25 LISTOPADA 2014 Stypendium uczennicy LOSO W Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół województwa wielkopolskiego. Gospodarzami uroczystości byli Piotr Florek – Wojewoda Wielkopolski oraz Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty. Uroczystość uświetniły wspaniałymi występami uczennice z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu. Stypendia Prezesa Rady Ministrów są przyznawane uczniom szczególnie uzdolnionym, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w szkole średnią ocen. W tym gronie szczęśliwców znalazła się uczennica LOSO, Martyna Płotek z klasy 3A.

20 28 LISTOPADA 2014 ANDRZEJKI W LOSO W tym dniu odbyły się ANDRZEJKI - licealiści mieli okazję miło spędzić czas w szkolnej kawiarence. Natomiast ci uczniowie, którzy przebrali się w strój andrzejkowy mogli być nie pytani podczas lekcji.

21 LISTOPAD 2014 Sukces absolwenta Absolwent naszej szkoły Przemysław Murach zdobył trzecią nagrodę w XVII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim Młodych „Nadchodzące Pokolenie”. Warto przypomnieć, iż Przemek w ubiegłym roku szkolnym zdobył drugą nagrodę w tej samej kategorii tj. szkoły wyższe i średnie. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu „Smoleniacy”. Impreza kontynuuje tradycję konkursów o tej samej nazwie organizowanych w latach 1985-90 i rozstrzyganych w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Smolenia. Konkurs „Nadchodzące Pokolenie” został reaktywowany w 2003 roku.

22 27 LISTOPADA 2014 Ostrowski Dzień Wolontariusza Ostrowski Dzień Wolontariusza Uczniowie naszego liceum brali udział w obchodach Ostrowskiego Dnia Wolontariusza, które odbywały się w Forum Synagoga. W czasie tej uroczystości Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak wyróżnił najbardziej aktywnych wolontariuszy. Wśród zgłoszonych do tej nagrody były uczennice naszej szkoły - Małgorzata Tomczak i Agnieszka Grzeszczyk. Gratulujemy i życzymy dalszego, owocnego działania dla dobra publicznego, oraz patrzenia na świat oczami tej drugiej, potrzebującej osoby.

23 25 LISTOPADA 2014 WIZYTA W DOMU DZIECKA W OSTRZESZOWIE Jak co roku, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Spółdzielni Oświatowej odwiedzili wychowanków Domu Dziecka w Ostrzeszowie. Młodzież przygotowywała się do wyjazdu od kilku tygodni, gromadząc gry, kosmetyki i artykuły papiernicze. Wielu uczniów włączyło się w tę akcję całym sercem. Wizyta w Domu Dziecka to nie tylko przekazanie upominków. To przede wszystkim spotkanie w miłej atmosferze. Młodzież miała okazję porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, poznać ich zainteresowania, a także pobawić się z młodszymi dziećmi. Niektórzy uczniowie już po raz kolejny odwiedzili swoich kolegów i koleżanki, a znajomości zawarte kilka lat temu przetrwały do dzisiaj.

24 LISTOPAD 2014 Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Jak co roku licealiści udali się z wizytą do swoich czworonożnych ulubieńców. Psiaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim otrzymały przede wszystkim karmę. Okres zimowy jest z pewnością trudny. Dlatego cieszymy się, że poprzez akcję „Psie serce” możemy chociaż trochę pomóc.

25 4 GRUDNIA 2014 Olimpiada Teologii Katolickiej W tym dniu odbył się w naszym liceum etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej. Celem konkursu było zapoznanie młodzieży ze znaczeniem sakramentów uzdrowienia w życiu chrześcijanina. Ukazanie istoty sakramentów i realnej obecności Boga oraz troski o człowieka to jedno z najważniejszych zadań teologii. W zakresie praktycznym jest to dążenie do zaangażowania młodzieży w budowanie wspólnoty kościelnej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Wśród nich najlepsze okazały się Paulina Witek i Anna Rossa z kl. II A, które przeszły na etap diecezjalny.

26 5 GRUDNIA 2014 XI Festiwal Nauki Już po raz jedenasty „świętowaliśmy” Festiwal Nauki. Inspiracją tematyki tegorocznego festiwalu jest ogłoszenie przez ONZ roku 2014 Międzynarodowym Rokiem Krystalografii. Patronat honorowy objął Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Patronat medialny sprawują „Gazeta Ostrowska” i PROART. Celem imprezy jest uświadomienie, jak ważną rolę pełni krystalografia w nauce, technologii i sztuce. Organizatorzy festiwalu uznali ten fakt za doskonałą okazję, by promować wiedzę w sposób atrakcyjny dla młodego odbiorcy. Festiwal to spotkanie młodego człowieka z autorytetem naukowym, doświadczeniem i wiedzą. Jest również inspiracją, by zdobywać i pogłębiać wiedzę, aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, osiągnąć sukces zawodowy. Wśród gości obecni byli przedstawiciele władz oświatowych Andrzej Leraczyk – Naczelnik Wydziału Kultury i Sztuki oraz Andrzej Kornaszewski – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu.

27 11 GRUDNIA 2014 Ciekawa prelekcja W Szkole Podstawowej nr 6 miała miejsce prelekcja doktoranta IH UWr. i nauczyciela historii Pana Przemysława Dudka. Dotyczyła ona rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Spotkanie zgromadziło uczniów wielu szkół ostrowskich. Organizatorem był P. R. Leszczyński. W wykładzie wzięli udział nasi licealiści – pasjonaci historii i WOS-u, w składzie: Anna Rossa, Aleksander Pilarczyk i Jakub Strzelczyk.

28 22 STYCZNIA 2015 Młody profesjonalista w naszej szkole Uczniowie naszej szkoły spotkali się z Bartoszem Dulem – specjalistą ds. mobilnych technologii w firmie Moon Media, redaktorem naczelnym Android Magazine - magazynu o technologiach mobilnych, prezenterem i blogerem technologicznym. Dzięki temu spotkaniu dowiedzieli się jakie kierunki warto aktualnie studiować i gdzie szukać przyszłościowej pracy.

29 2 LUTEGO 2015 „Drugie Życie” W ramach kampanii „Drugie Życie” propagującej tematykę transplantacji, w naszym liceum odbyło się spotkanie uczniów z Piotrem Suszczewiczem – lekarzem Oddziału Transplantologii i Chirurgii ze Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Młodzież podczas prezentacji poznała osiągnięcia światowej i polskiej medycyny w dziedzinie przeszczepiania narządów. Licealiści dowiedzieli się jaka jest procedura pobierania i przeszczepu narządów, oraz ile takich zabiegów wykonuje się w naszym kraju. LOSO zgłosiło swój udział w kampanii „ Drugie Życie”. Teraz zadaniem społeczności szkolnej będzie popularyzowanie wiedzy o transplantacjach i rozdawanie tzw. „oświadczeń woli”, czyli pisemnej zgody na oddanie narządów do przeszczepu. Koordynatorem projektu jest Pani Beata Sikora.

30 10 LUTEGO 2015 „Deutsch ist in” Tego dnia odbył się w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej XI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla Szkół Ponadgimnazjalnych „Deutsch ist in”. W tym roku rywalizowało ze sobą 52 uczniów z 11 szkół Ostrowa i powiatu ostrowskiego.

31 LUTY 2015 Zumba w LOSO Przyłącz się i tańcz zumbę! W naszej szkole rozpoczęliśmy naukę tego tańca. Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek o 13.15 i cieszą się dużym zainteresowaniem młodzieży.

32 13 LUTEGO 2015 WALENTYNKI W dniu św. Walentego społeczność naszej szkoły składała sobie życzenia „dużo radości, dużo czułości, a przede wszystkim morza miłości”.

33 16 - 17 LUTEGO 2015 Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia W czasie ferii zimowych grupa humanistyczna klasy 3A wraz ze swoim nauczycielem historii Panem Dariuszem Krysikiem wybrała się na wycieczkę do Oświęcimia i Krakowa. Zwiedzili muzeum na terenie byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz., widzieli autentyczne poobozowe baraki, bloki a także przedmioty związane z cierpieniem ludzi. Natomiast w Krakowie podziwiali m.in. Wawel, Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki. Wycieczka była bardzo udana i dała wszystkim uczestnikom wiele radości.

34 5 MARCA 2015 XXV Olimpiada Teologii Katolickiej Pod hasłem „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła” odbył się 5 marca etap diecezjalny XXV Olimpiady Teologii Katolickiej. Rozpoczął się on nabożeństwem, które prowadził ks. prał. dr Jerzy Adamczak, wikariusz biskupi ds. katechizacji w diecezji kaliskiej. W tegorocznym konkursie uczniowie musieli wykazać się głównie wiedzą na temat sakramentu pokuty i pojednania. Nasze liceum reprezentowały Anna Rossa i Paulina Witek. Gratulujemy!!

35 7 MARCA 2015 Drzwi Otwarte Tego dnia LOSO zaprosiło w swoje mury gimazjalistów. Goście zwiedzili szkołę i zapoznali się z jej ofertą edukacyjną. Ponadto uczestniczyli w warsztatach historycznych, informatycznych, fotograficznych, biznesowych oraz chemicznych. Zajęcia prowadzili nauczyciele i absolwenci LOSO, a także pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego. Zwiedzającym zaprezentowano pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Zainteresowani mogli także przetestować tor wyścigowy modeli samochodów oraz przeżyć sportowe emocje podczas pokazowego meczu piłki ręcznej. Imprezie towarzyszyły również konkursy, min. „Pogromcy czytania”, „Pyszne ciasto”, „Kartka walentynkowa”, a ich zwycięzcy zostali obdarowani nagrodami. O szczegóły dotyczące edukacji w LOSO można było dopytać nauczycieli, uczniów i absolwentów spędzając miło czas w kawiarence przy herbacie i ciastku.

36 7 MARCA 2015 Spotkanie z prawdziwą historią. Market Garden 2015… Spotkanie z prawdziwą historią. Market Garden 2015… Podczas drzwi otwartych odbyło się spotkanie z mgr Marcinem Zugajem, który jest doktorantem Instytutu Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Tematem przewodnim były współczesne rekonstrukcje historyczne oraz rola I Polskiej Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji Market Garden. Podczas spotkania pojawiły się prawdziwe elementy ubioru z okresu II wojny światowej.

37 18 MARCA 2015 Wizyta Biskupa Stanisława Napierały Dnia 18 marca 2015 r. naszą szkołę odwiedził gość szczególny – Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Napierała-senior. Z tej okazji uczniowie zaprezentowali program artystyczny, oparty na montażu słowno-muzycznym. Następnie Ksiądz Biskup wziął udział w spotkaniu z nauczycielami i uczniami. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej.

38 25 MARCA 2015 Fabryka urody na lekcji przyrody Uczniowie 2 klasy naszego liceum otworzyli na moment firmę kosmetyczną w swojej klasie. Wraz z nauczycielem przyrody Angeliką Kolińską licealiści wyprodukowali kremy na bazie naturalnych substancji pochodzenia roślinnego. Każdy uczeń wyszedł z lekcji bogatszy o wiedzę z dziedziny kosmetologii oraz krem z najwyższej półki, który sam zrobił.

39 26 MARCA 2015 Powiatowy Konkurs Ortograficzny W auli I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. J. Kompałły i W. Lipskiego odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty Ostrowskiego. Celem konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych poprawnej polszczyzny. Naszą szkołę reprezentowały Marta Gajna i Martyna Płotek z klasy 3A. Marta Gajna otrzymała wyróżnienie.

40 11 KWIETNIA 2015 WYCIECZKA DO WROCŁAWIA PT.,,OD TOŻSAMOŚCI DOLNEGO ŚLĄSKA PO TRADYCJE LWOWSKIE’’ Uczniowie podczas wycieczki zwiedzili Zakład im. Ossolińskich, Muzeum Militariów (dawny Arsenał) oraz Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, w którym wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych dla naszych uczniów przez kadrę naukową tej uczelni. Na koniec grupa udała się do Karczmy Lwowskiej. Pobytowi w restauracji towarzyszyła muzyka i zdjęcia przedwojennego miasta Lwowa.

41 12 KWIETNIA 2015 Niedziela Żonkilowa Uczniowie aktywnie działają jako wolontariusze. W ramach współpracy z Hospicjum św. Józefa w Ostrowie Wielkopolskim wzięli udział w „Niedzieli Żonkilowej”, która odbyła się na terenie klasztoru o.o. Pasjonistów w Sadowiu. Festyn został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”.

42 24 KWIETNIA 2015 Pożegnanie maturzystów ”Nie zamykajcie drzwi, ale otwierajcie nowe” – takie motto towarzyszyło uroczystości pożegnania maturzystów. Uczniowie klasy trzeciej oraz zaproszeni goście mięli okazję wsłuchać się w refleksyjne słowa części artystycznej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się ksiądz kanonik Marian Niemier – proboszcz parafii pod wezwaniem św. Pawła Apostoła i pani Grażyna Tomczak – przewodnicząca Rady Rodziców. Po ciekawym programie słowno-muzycznym, głos zabrała pani dyrektor Hanna Kolińska, życząc młodzieży wspaniałych wyników na maturze, a także wielu sukcesów zarówno w życiu osobistym, jak i przyszłym zawodowym. Wyróżniającym się w nauce oraz aktywności społecznej uczniom wręczono nagrody. Podziękowano również rodzicom za ich trzyletnią współpracę. Słowa podziękowań w stronę dyrekcji, grona pedagogicznego z wychowawcą na czele, skierowali także uczniowie, w imieniu których głos zabrała Martyna Płotek.

43 29 KWIETNIA 2015 Warsztaty logistyczne Uczniowie LOSO oraz trzecioklasiści z naszego gimnazjum wzięli udział w zorganizowanych dla nich warsztatach logistycznych. Poprowadził je dr Adam Koliński, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Logistyki oraz Politechniki Poznańskiej. Spotkanie przybliżyło uczestnikom zagadnienia związane z logistyką i jej znaczeniem w funkcjonowaniu wszystkich firm. Dostarczyło wielu cennych wskazówek, które z pewnością przydadzą się nie tylko w życiu zawodowym, ale i na co dzień.

44 30 KWIETNIA 2015 Młodzieżowe wybory prezydenckie 2015 Uczniowie po raz kolejny wzięli udział w programie Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzi głosują". W ramach tej akcji odbyły szkolne debaty, warsztaty i kampanie pro-frekwencyjne mające na celu zwiększenie zainteresowania młodych ludzi uczestnictwem w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do udziału w wyborach. Zwieńczeniem akcji były młodzieżowe wybory prezydenckie.

45 22 MAJA 2015 Współpraca pomiędzy LOSO a Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego W ramach współpracy naszej szkoły z Instytutem Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się spotkanie młodzieży z dr hab. Filipem Wolańskim – zastępcą dyrektora IH UWr. ds. nauki i współpracy z zagranicą, który wygłosił wykład na temat kultury sarmackiej w polskiej tradycji i pamięci historycznej. Na wykład prof. Wolańskiego przybyli uczniowie szkół Spółdzielni Oświatowej a także reprezentanci III Gimnazjum, IV Gimnazjum i III Liceum Ogólnokształcącego.

46 25-29 MAJA 2015 Wolontariuszki z Indii i Singapuru W naszej szkole gościły wolontariuszki z Indii i Singapuru, które przyjechały do nas w ramach współpracy z organizacją AIESEC. Wizyta ta była elementem projektu, którego celem jest wzbudzanie w polskiej młodzieży tolerancji na inne kultury i religie a także poznanie z bliska nieznanego dotąd świata. Zajęcia były prowadzone przez wolontariuszki w języku angielskim, co umożliwiało uczniom osłuchanie się z tym językiem oraz wykorzystanie swoich umiejętności.

47 29-31 MAJA 2015 Uczennica II A – Magdalena Szeląg zajęła II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w formule Light Contact. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

48 3 CZERWCA 2015 Spotkanie z architektem Dla uczniów klas III gimnazjum i liceum odbyło się spotkanie z architektem panem Piotrem Dominiczakiem. Wprowadził on uczniów w świat architektury, zapoznał z zawodem, odsłaniając niektóre jego tajniki.

49 CZERWIEC 2015 Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo Uczniowie klasy II A: Małgorzata Tomczak, Łukasz Zuszek, Maria Jaźwiec, Martyna Rzekiecka, Paulina Witek, Damian Słowiński i Michał Kasprzak uczestniczyli w roku szkolnym 2014/2015 w projekcie Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo - w grze edukacyjnej, polegającej na założeniu w szkole własnej, realnie działającej firmy, zorganizowanej na wzór spółki jawnej. Nasze Miniprzedsiębiorstwo uzyskało od Fundacji certyfikat potwierdzający udział w projekcie.

50 26 CZERWCA 2015 Zakończenie roku szkolnego Wakacje - takie motto towarzyszyło uroczystości zakończenia roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym Spółdzielni Oświatowej, która miała miejsce w piątek 26 czerwca. Uczniowie klas I i II mogli obejrzeć zabawny blok artystyczny w wykonaniu uczniów z klasy IA. Uczniowie otrzymali świadectwa oraz nagrody za pracę na rzecz klasy, szkoły i społeczności lokalnej. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące Spółdzielni Oświatowej w Ostrowie Wielkopolskim ul. Waryńskiego 29 KRONIKA WAŻNIEJSZYCH."

Podobne prezentacje


Reklamy Google