Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka"— Zapis prezentacji:

1 Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka

2 NEGATYWNY: -elektryzacja tkanin włókienniczych i papieru
( trąc o siebie, elektryzują się, wówczas tkaniny lub papier sklejają się, a próba rozdzielenia ich powoduje powstanie iskry, co może grozić pożarem) -jonizacja powietrza przez telewizory i ekrany komputerów (Emitują promieniowanie jonizujące powietrze. Przebywanie w pomieszczeniu ze zjonizowanym powietrzem jest przyczyną bólów głowy i ogólnego zmęczenia. Nowoczesne monitory komputerów w niewielkim stopniu jonizują powietrze. Starsze modele powinny być wyposażone w ekrany ochronne. Telewizję należy oglądać z bezpiecznej odległości, a po wyłączeniu telewizora wywietrzyć pomieszczenie)

3 -Telefony komórkowe (zakłócają pracę rozruszników serca. Dlatego osoby te nie powinny przebywać w zasięgu pola magnetycznego wytwarzanego przez telefony komórkowe) W atmosferze znajduje się pewna liczba jonów dodatnich, nadmierna ilość tych jonów w powietrzu powoduje wzrost ciśnienia tętniczego krwi, ubytek czerwonych krwinek krwi. Niektórzy ludzie, odczuwając zmiany w samopoczuciu, potrafią przewidzieć nadchodzącą burzę, zmianę pogody. Przed burzą bowiem człowiek czuje się gorzej, jest rozdrażniony, nie potrafi się skupić. W czasie burzy wzrasta też liczba wypadków i zgonów.

4 POZYTYWNE: Wyładowaniom elektrycznym w czasie burzy towarzyszy powstawanie w atmosferze ozonu, który chroni przed promieniowanie ultrafioletowym pochodzącym ze Słońca.

5 -Elektrostatykę wykorzystuje się w kryminalistyce do identyfikacji odcisków palców pozostawionych na plastikowych powierzchniach. -Zjawisko elektryzowania się ciał wykorzystuje się również w kserokopiarkach, jak i w drukarkach laserowych. Początkowo papier jest elektryzowany, następnie pokrywany drobnym proszkiem, który nosi nazwę „toner”, pozostaje on w naelektryzowanych miejscach.

6 Dziękuję za uwagę … Sylwia B. kl. III b


Pobierz ppt "Wpływ zjawiska elektryzowania ciał na życie człowieka"

Podobne prezentacje


Reklamy Google