Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uwaga !!! Uczniowie SP 32 w Toruniu ! Zapraszamy was i Wasze rodziny do wzięcia udziału w Festynie Zdrowia, który odbędzie się 31 maja 2013 roku podczas.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uwaga !!! Uczniowie SP 32 w Toruniu ! Zapraszamy was i Wasze rodziny do wzięcia udziału w Festynie Zdrowia, który odbędzie się 31 maja 2013 roku podczas."— Zapis prezentacji:

1

2 Uwaga !!! Uczniowie SP 32 w Toruniu ! Zapraszamy was i Wasze rodziny do wzięcia udziału w Festynie Zdrowia, który odbędzie się 31 maja 2013 roku podczas Dnia Sportu w naszej szkole.

3 Od sposobu odżywiania zależy kondycja naszego organizmu. W dzisiejszych czasach jemy szybko, łatwo, niekoniecznie zdrowo. Niestety szkodzimy tym sami sobie.

4 Dostarczamy własnemu organizmowi sztucznych dodatków, jemy nieregularnie, co prowadzi do problemów ze zdrowiem już od najmłodszych lat.

5 OTYŁOŚCIĄCUKRZYCĄNADCIŚNIENIEMALERGIAMI Zacznijmy dbać o siebie! Wielu z nas ma kłopoty z:

6 Zmieńmy się i spróbujmy żyć inaczej ! Wróćmy do spożywania naturalnych produktów oraz aktywności fizycznej. Ale gdzie znaleźć zdrową żywność ? W hipermarkecie, na targowisku, czy może gdzie indziej ? My wiemy ! Wszystko co zdrowe, znajdziemy w gospodarstwach ekologicznych.

7 Gospodarstwa ekologiczne to takie, gdzie wytwarza się wysokiej jakości produkty rolne i hoduję zdrowe zwierzęta bez użycia sztucznych nawozów, pestycydów i innych ulepszaczy. Gospodarstwa te można spotkać na całym świecie.

8 Co to jest produkt ekologiczny ? Nie jest modyfikowany genetycznie. Jego produkcja nie zanieczyszcza środowiska ani wody. Powstaje tylko z ekologicznych, naturalnych składników. Nie zawiera sztucznych dodatków i polepszaczy. Poddany tylko naturalnym metodom przetwórstwa.

9 Od lat w naszej szkole promujemy zdrowy styl życia: Co roku sprzątamy świat. Organizujemy dzień zdrowia. I wycieczki rowerowe. Badamy poziomu cukru.

10 Nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły promującej zdrowie

11 Dlatego pamiętaj : przyjdź 31 maja do SP 32 po zdrowie. Wtedy dowiesz się, - co jeść, - jak jeść, - jak się ruszać, by być zdrowym i sprawnym.

12 Nasza szkoła nie dla lenia, Ona życie nam odmienia, Tu się dowiesz nie od dziś, Jak przez życie zdrowo iść. Budki z fastfoodami łukiem omijamy. Marchewczaki zapraszają – Festyn Zdrowia polecają. Dziękujemy za uwagę ! Autorzy prezentacji: Sylwia Wierzbowska, Tymon Najder, Wojtek Rudnik Pod opieką nauczycielek: Agnieszki Nowak i Izabeli Pelcer


Pobierz ppt "Uwaga !!! Uczniowie SP 32 w Toruniu ! Zapraszamy was i Wasze rodziny do wzięcia udziału w Festynie Zdrowia, który odbędzie się 31 maja 2013 roku podczas."

Podobne prezentacje


Reklamy Google