Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej
Oświata w naszej gminie Gmina Łęczyca

2 Od początku swej działalności władze gminy dużą wagę przywiązywały do spraw oświaty. Szkoły otrzymywały pomoc z gminy jeszcze przed ich formalnym przejęciem od Kuratorium Oświaty w styczniu 1996 roku. Z racji niżu demograficznego, sytuacji ekonomicznej oraz względów organizacyjnych podjęto niełatwe decyzje o likwidacji szkół filialnych.

3 Likwidacja szkół filialnych
Z dniem 31 sierpnia 1996r. Zlikwidowano szkołę w Dzierzbiętowie Dużym. Z dniem 31 sierpnia 1999r. nastąpiła likwidacja szkoły w Jankowie. Z dniem 31 sierpnia 1999r. Zlikwidowana została szkoła w Borowie Z dniem 31 sierpnia 2001r. likwidacji uległy dwie placówki oświatowe: szkoła podstawowa w Gawronkach i szkoła filialna w Topoli Katowej. Wszystkich uczniów objęto dowozem zorganizowanym przez Gminę.

4 Osiągnięcia Wybudowanie Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej Wybudowanie szkoły w Siedlcu Zmodernizowanie szkół Utworzenie Wiejskiego Centrum Kultury i Sportu przy szkole w Wilczkowicach

5 Zbudowanie Gimnazjum w Topoli Królewskiej
Na sesji Rady Gminy 15 marca 1999r.Podjęta została uchwała w sprawie założenia z dniem 1 września 1999r. Gimnazjum w Topoli Królewskiej. Nowo wybudowana szkoła otworzyła swoje podwoje uczniom we wrześniu 2002 roku a hala sportowa przy gimnazjum w 2005 roku.

6 Wybudowanie w 2002 roku budynku dla Szkoły Podstawowej w Siedlcu

7 Modernizacja szkół We wszystkich szkołach zaadoptowano pomieszczenia na stołówki co umożliwia dożywianie uczniów. W gimnazjum w Topoli Królewskiej działa nowocześnie wyposażona kuchnia i stołówka.

8 Wszystkie szkoły są ocieplone, mają zmodernizowane ogrzewanie, kotłownie olejowe a na szkole podstawowej w Topoli Królewskiej zamontowane są solary (baterie słoneczne) wystarczające do podgrzania wody użytkowej dla całego kompleksu szkolnego.

9 Szkoła podstawowa i gimnazjum w Topoli Królewskiej oraz Szkoła Podstawowa w Siedlcu są wyposażone w biologiczne oczyszczalnie ścieków. Pozostałe szkoły, w Błoniu, Wilczkowicach i Leźnicy Małej są wyposażone w szamba bezodpływowe.

10 Nauka odbywa się w ładnych, przestronnych, dogrzanych klasach, wyposażonych w sprzęt dydaktyczny.

11 Dobre warunki i dobrze wykształcona kadra pedagogiczna sprawiają,
że uczniowie naszych szkół biorą udział w licznych konkursach na szczeblach: powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich zajmując czołowe miejsca.

12 W 2008 roku przy szkole w Wilczkowicach powstało Wiejskie Centrum kultury i Sportu, z którego korzystają uczniowie ale także inni mieszkańcy gminy.

13 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Ewelina Kotassa Kinga Święcka Opiekun zespołu: Jolanta Kuropatwa Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Topoli Królewskiej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google