Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im
Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im. Obrońców Westerplatte Łódź, Tatrzańska 69 A Dyrektor szkoły: Małgorzata Staciwa

2 Marzenia się spełniają, a nasza szkoła jest typowym tego przykładem
Marzenia się spełniają, a nasza szkoła jest typowym tego przykładem. Dziś kształcimy uczniów na sześciu poziomach. Na każdym z nich znajduje się po jednej klasie integracyjnej. Wszystkie klasy mają swoje, odrębne sale lekcyjne. Dodatkowe pomieszczenia zostały zaadoptowane na pracownię plastyczną, sale języków, izbę pamięci. Wprowadzenie klasy zero wiązałoby się z wprowadzeniem systemu dwuzmianowego, co znacznie zmieniłoby sposób funkcjonowania naszej placówki.

3 WITAMY W NASZEJ SZKOLE W holu głównym, zawsze witamy gości stosowną do pory roku lub okazji dekoracją.

4 POMYSŁ NA PRZERWĘ Na korytarzach pojawiły się altanki, kąciki gier i estetyczne, przepiękne pejzaże, które często służą młodym aktorom jako scenografia do przedstawień i inscenizacji teatralnych.

5 SALE LEKCYJNE Każda z naszych sal lekcyjnych ma swój własny, niepowtarzalny charakter i klimat. Przyczyniają się do tego niewątpliwie, charakterystyczne kąciki widokowe.

6 CHATKA PUCHATKA Podczas przerw, młodsi uczniowie mogą udać się w gościnę do swojego ulubionego misia. W Chatce Puchatka dzieciaki bawią się lub zjadają „małe co nieco”.

7 BIBLIOTEKA Tu młodsi uczniowie mają swoją czytelnię, ze specjalnie przygotowaną dla nich lekturą. Starsi zaś, prócz wypożyczenia książek, mogą popracować przy komputerach, na przygotowanych dla nich stanowiskach.

8 ŚWIETLICA Wygląda jakbyśmy zagościli w krainie czarów, bajek i wróżek. Zmiana lokalizacji świetlicy przyczyniła się do uatrakcyjnienia form odpoczynku uczniów po zajęciach lekcyjnych. Trzy sale, a w nich trzy sposoby na relaks, z podziałem na zainteresowania dla dziewczynek i chłopców. Można obejrzeć super bajkę, pobawić się z kolegami lub z pomocą nauczycieli odrobić prace domowe.

9 SALA TEATRALNA To szkoła, nie teatr, ale scena prawdziwa. Od maja 2008 roku możemy pochwalić się prawdziwą, profesjonalną salą teatralną na 120 miejsc.

10 SALA DYSKOTEKOWA Uczniowie klas IV-VI, chętnie urządzają tu imprezy dyskotekowe, zaś maluchy wraz z trenerami kształcą swoje umiejętności na zajęciach w ramach koła zainteresowań tanecznych.

11 PRZEDSTAWIENIA Od czterech lat, przed Bożym Narodzeniem, nauczyciele i pracownicy szkoły, w ramach świątecznego prezentu dla uczniów, wcielają się w role postaci z bajek i tym samym dają upust swoim umiejętnościom aktorskim.

12 PŁYWALNIA W zdrowym ciele, zdrowy duch. U nas, dzięki pięknej, wyremontowanej pływalni i wspaniałym trenerom, to przysłowie ma sens. Prezentację przygotowały: Emilia Gelbert Anna Obczyńska


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 149 z klasami integracyjnymi im"

Podobne prezentacje


Reklamy Google