Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjęcie towaru na magazyn

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjęcie towaru na magazyn"— Zapis prezentacji:

1 Przyjęcie towaru na magazyn
Dostawa: Przyjęcie towaru na magazyn

2 W celu wprowadzenia towaru na magazyn klikamy ikonę – Dostawa na niebieskim pasku lub klikamy w górnym pasku menu – Zakup – PZ (Dostawa).

3 W pojawiającym się oknie Pz klikamy przycisk – DOST i z listy wybieramy właściwego dostawcę. Wybieramy formę płatności – gotówka, przelew, płatność opóźniona i wpisujemy numer dokumentu przyjęcia. Następnie klikamy przycisk – Dodaj pozycję i przechodzimy do okna magazynu…

4 Towar w magazynie możemy wyszukiwać sortując go poprzez: grupy (Art
Towar w magazynie możemy wyszukiwać sortując go poprzez: grupy (Art. optyczne, Soczewki kontaktowe, Pozostałe), lub poprzez wybór działu, np.: SZKŁA OKULAROWE, lub też poprzez wpisanie w oknie wyszukiwania trzech pierwszych znaków określających towar (nazwa, marka, model, kolor, rozmiar).

5 Znajdujemy interesujący nas towar i dwukrotnie klikamy na nim lub „podświetlamy” go i klikamy przycisk – Wybierz. Pojawia się okienko, w którym wprowadzamy ilość przyjętego towaru, jego cenę, ewentualny rabat otrzymany od dostawcy. Ważne by kontrolować te wartości ponieważ system pracuje zgodnie z mechanizmem FIFO (pierwsze przyszło, pierwsze zeszło). Następnie klikamy przycisk – OK.

6 W analogiczny sposób przyjmujemy kolejne pozycje
W analogiczny sposób przyjmujemy kolejne pozycje. Na koniec należy sprawdzić czy wartość towaru w oknie programu zgadza się z wartością z dokumentu dostawy. Jeśli istnieje taka konieczność „podświetlamy” interesującą nas pozycję i klikając na przycisk – Popraw pozycję, wprowadzamy zmiany. Na koniec klikamy przycisk – Zapisz. Pojawia się pytanie czy drukować dokument przyjęcia towaru? Jeśli klikniemy – OK, to system wydrukuje dokument przyjęcia towaru.

7 Jeśli chcemy przeglądać historię zakupów klikamy w górnym pasku menu – Dokumenty – Zakupów – Pz. Pojawia się okno – Lista dokumentów przyjęcia. Po wybraniu interesującego nas dokumentu istnieje możliwość jego edycji – poprawiania lub usunięcia (jeśli pozycje z dokumentu nie zostały użyte do wystawienia dokumentu sprzedaży).


Pobierz ppt "Przyjęcie towaru na magazyn"

Podobne prezentacje


Reklamy Google