Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ALPY SZWAJCARSKIE.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ALPY SZWAJCARSKIE."— Zapis prezentacji:

1 ALPY SZWAJCARSKIE

2 Panorama Alp - Szwajcaria

3 Panorama Alp - Szwajcaria

4 Panorama Alp - Szwajcaria

5 Panorama Alp - Szwajcaria

6

7 Grindelwald jest jedyną miejscowością w regionie Alp Berneńskich, do której można dotrzeć samochodem. Z kolei połączenie z innymi górskimi miejscowościami zapewnia mu górska linia kolejowa, którą przejazd dostarcza niezapomnianych wrażeń zarówno dla narciarzy, jak i dla innych odwiedzających. Tereny narciarskie rozciągają się tu aż do wysokości 2970 m n.p.m. Miejscowość ta stanowi także bazę do wycieczek pieszych – wytyczono tu około 90 km szlaków, wśród alpejskich szczytów i krystalicznych jezior.

8

9

10

11 Wergen to jeden z bardziej znaczących ośrodków zimowych w Alpach Breneńskich, chlubiący się towarzystwem znanego szczytu Lauberhorn, na którego stokach niejednokrotnie odbywały się zawody alpejskiego Pucharu Świata. Należy on ponadto do tych miejscowości alpejskich, gdzie poruszać się można jedynie pieszo, konno lub samochodem o napędzie elektrycznym, ponieważ samochody spalinowe nie mają tu dostępu. Ten teren narciarski oferuje 27 tras o łącznej długości 102 km, głównie dla narciarzy średniozaawansowanych – 58 km, obsługiwanych przez 7 wyciągów orczykowych, 8 – krzesełkowych oraz jeden gondolowy, wszystkie o łącznej przepustowości os./h.

12 Krajobrazy Wergen

13 Krajobrazy Wergen

14 Muren to renomowana wioska narciarska, leżąca w rejonie Jungfrau, w której zainstalowano pierwszy w Alpach Breneńskich wyciąg. Tutaj też odbywają się największe na świecie zawody narciarskie dla amatorów "Inferno". Jednym z bardziej znanych obiektów tej miejscowości jest obrotowa restauracja "Piz Gloria" na szczycie Schilthron. Teren ten obok tras trudnych – 5 km tras oferuje także trasy dla średniozaawansowanych i początkujących narciarzy zjazdowych – po 15 km tras, które czasami bywają zatłoczone.

15

16

17

18 KONIEC


Pobierz ppt "ALPY SZWAJCARSKIE."

Podobne prezentacje


Reklamy Google