Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

CZAS WOLNY DZIECKA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "CZAS WOLNY DZIECKA."— Zapis prezentacji:

1 CZAS WOLNY DZIECKA

2 Tylko człowiek, który pracuje może cieszyć się z wypoczynku.
Jerome Klapka

3 CZAS WOLNY Czas wolny dziecka jest to okres dnia, który pozostaje mu po wypełnieniu obowiązków szkolnych, domowych, czynności organizacyjno-porządkowych związanych z zachowaniem zdrowia i higieny, czas w którym może ono według swojego upodobania wypoczywać, bawić się i zaspokajać potrzeby wynikające z własnych zainteresowań. Do podstawowych funkcji czasu wolnego należą: funkcja twórcza, percepcyjna, rekreacyjna i uspołeczniająca.

4 WŁAŚCIWE SPOSOBY SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU
Czas spędzony z rodzicami i rodzeństwem Telewizja i komputer ale pod kontrolą rodziców. Zainteresowania Spotkania z przyjaciółmi – „kontrolowane” przez rodziców.

5 NIEWŁAŚCIWE SPOSOBY SPĘDZANIA WOLNEGO CZASU
Ciągłe oglądanie telewizji. Gry komputerowe nieadekwatne do wieku dziecka. Niewłaściwe towarzystwo, np. grupy nieformalne. Zbyt dużo samotnie spędzanego wolnego czasu.

6 ZAGROŻENIA Grupy nieformalne (młodzieżowe, sekty...)
Uzależnienie (Internet, telewizja....) Przemoc Agresja

7 Dlaczego tak trudno organizować dzieciom wolny czas?
Problemy finansowe. Natłok pracy. Brak wsparcia współmałżonka. Moja rodzina jest niepełna. Wpływ kolegów ze szkoły i podwórka na zainteresowania dziecka. Niechęć dziecka do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych.

8 Jak się dowiedzieć jakie są zainteresowania mojego dziecka?
OBSERWACJA ROZMOWA ZNAJOMOŚĆ KOLEGÓW Jak się dowiedzieć jakie są zainteresowania mojego dziecka? CZAS WOLNY SPĘDZANY WSPÓLNIE ZAINTERESOWANIE NAUKĄ DZIECKA WSPÓLNE ROZWIAZYWANIE PROBLEMÓW MIŁOŚĆ


Pobierz ppt "CZAS WOLNY DZIECKA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google