Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twój przyjaciel czy wróg?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twój przyjaciel czy wróg?"— Zapis prezentacji:

1 Twój przyjaciel czy wróg?
Internet Twój przyjaciel czy wróg?

2 związanej z infrastrukturą
Internet – ogólnoświatowa sieć komputerowa, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP (ang. Internet Protocol). Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji  związanej z infrastrukturą

3 Historia Internetu Początki sieci „Internet” sięgają końca lat
60- tych, kiedy cztery amerykańskie placówki badawcze połączyły swoje komputery w sieć. Jednakże prawdziwy początek Internetu to rok 1983, w którym nastąpił jej rozpad na część militarną i cywilną. Obecnie ta sieć obejmuje swoim zasięgiem praktycznie wszystkie kraje świata. Ogólnie można więc powiedzieć, że Internet jest globalną siecią połączonych ze sobą fizycznie komputerów.

4 Umożliwia szybki i łatwy dostęp do informacji
Korzyści płynące z korzystania z Internetu Umożliwia szybki i łatwy dostęp do informacji Ludzie z różnych stron świata mogą się ze sobą porozumiewać w jednej chwili Informacje z całego świata są dostępne dla wszystkich użytkowników

5 Zagrożenia związane z Internetem choroby oczu uzależnienia
skrzywienie kręgosłupa bóle mięśni karku otyłość

6 Zagrożenia związane z Internetem ograniczenie wyobraźni
słaba koncentracja wulgaryzm agresja Zamykanie się we „własnym świecie”

7 Jak poznać uzależnienie?
Zatracenie poczucia czasu; Ciągłe zwiększanie czasu przeznaczonego dziennie na prace przy komputerze; izolacja, apatia, obojętność; trudności w koncentracji; - agresja.

8 Jak się uchronić przed uzależnieniem?
- Rób przerwy podczas pracy przy komputerze - Spotykaj się z rówieśnikami - Prowadź aktywny tryb życia - Ograniczaj czas spędzony przed komputerem

9 Co uzależnia najsilniej?
Chat 38% E- mail 14% gry online 30% grupy dyskusyjne 16%

10 Innymi zagrożeniami mogą być:
Rozpowszechnianie nielegalnych treści np. pornografii; Bardzo częste włamania sieciowe; Nawiązywanie kontaktu z członkami sekty, którzy przekonują do swojej ideologii; W sieci Internet można napotkać informacje propagujące zażywanie narkotyków.

11 Pozytywne funkcje Internetu

12 Internet pozwala nam na:
szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji; przelewy bankowe itp.; kontakty z innymi ludźmi; przesyłanie danych; wymianę poglądów.

13 Czy jesteś uzależniony/a?
Oto kilka pytań które pomogą ci w rozpoznaniu uzależnienia:

14 1.Czy rozmyślasz o rozmowach internetowych
i/lub nie możesz się doczekać kolejnych? 2. Czy musisz spędzać w Internecie coraz więcej czasu, żeby mieć więcej satysfakcji? 3.Czy próbujesz ciągle bez skutku ograniczać spotkania internetowe lub ich unikać? 4.Czy odczuwasz niepokój lub rozdrażnienie, kiedy starasz się ograniczyć korzystanie z Internetu?

15 5.Czy spędzasz w Internecie więcej czasu,
niż zaplanowałeś(-aś)? 6.Czy potrafisz zrezygnować z ważnego spotkania, by spędzić ten czas, surfując po Internecie? 7.Czy kłamiesz, by ukryć swe nadmierne zainteresowanie Internetem? 8.Czy w Internecie czujesz się bezpiecznie, uciekasz więc do niego od problemów i nieprzyjemnych uczuć, np. poczucia bezradności, winy, niepokoju?

16 Dziękuję za uwagę!!! Prezentację wykonał: Sławomir Adamczyk


Pobierz ppt "Twój przyjaciel czy wróg?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google