Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel."— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel. 87 520 22 51 lub 87 520 22 52 zsliz.olecko.pl e-mail: zsliz@zsliz.olecko.pl

2 Technik obsługi turystycznej

3 Czy wiesz, że technik obsługi turystycznej: 1.Organizuje, koordynuje i nadzoruje obsługę turystyczną klientów. 2.Potrafi badać rynek usług turystycznych, obserwuje sytuację na rynku turystycznym. 3.Zawiera umowy, organizuje imprezy turystyczne, współpracuje z krajowymi i zagranicznymi organizatorami usług turystycznych. 4.Zajmuje się sprzedażą i rozliczaniem imprez turystycznych. 5.Uczestniczy w targach, konferencjach, giełdach, sympozjach i innych imprezach związanych z turystyką. 6.Pracuje w pomieszczeniach biur podróży oraz w terenie, gdy zadania dotyczą zapoznania się z rozpoznaniem terenu planowanych imprez. 7.Często wyjeżdża za granicę lub jeździ po kraju w związku z planowaniem imprez turystycznych.

4

5 Zadania i umiejętności zawodowe Opracowywanie programów imprez turystycznych. Organizowanie imprez turystycznych. Przyjmowanie od klientów zleceń na wykonanie usług. Czuwanie nad realizacją zamawianych usług. Kalkulowanie kosztów zamawianych usług turystycznych. Przygotowywanie ofert turystycznych. Profesjonalna obsługa klienta. Organizowanie czasu wolnego gościom zakładów hotelarskich.

6 Posługiwanie się urządzeniami technicznymi w pracy biurowej. Udzielanie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia i zdrowia. Profesjonalne obsługiwanie klientów z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Czytanie i posługiwanie się planem, mapą geograficzną i turystyczną. Biegłe posługiwanie się językiem obcym w mowie i piśmie. Posługiwanie się rozkładami komunikacyjnymi różnych instytucji transportowych w ruchu krajowym i zagranicznym.

7

8 Rynek pracy Technik obsługi turystycznej może być zatrudniony w: biurach podróży, agencjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej, organach administracji samorządowej zajmujących się organizacją i promocją turystyki, ośrodkach wczasowych jako animator czasu wolnego. Może także prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług turystycznych np. prowadzić własne biuro podróży.

9

10

11 ZAPRASZAMY


Pobierz ppt "Zespół Szkół Licealnych i Zawodowych w Olecku zaprasza do rozpoczęcia nauki w zawodzie TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJ ul. Gołdapska 29 19-400 Olecko Tel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google