Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Organizacje pozarządowe w Gminie Brody

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Organizacje pozarządowe w Gminie Brody"— Zapis prezentacji:

1 Organizacje pozarządowe w Gminie Brody
Małgorzata Łozińska Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Brodach r.

2 Organizacje pozarządowe:
Caritas Polska Stowarzyszenie „Zmieńmy Razem Gminę Brody” Fundacja „Przyjaciół Pałacu Brühla” Stowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli „Lepsze Jutro” Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa w Kole” Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Stowarzyszenie „Nasz Biecz” Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym „Dalej Razem” Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Brody Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej Mieszkańców Brodów i Zasiek Ochotnicza Straż Pożarna w Brodach Klub Sportowy „Nysa Brody” Klub Sportowy „Motor Koło” „LUKS Brody”

3 Platforma strony ngo.pl

4 Sprzątanie cmentarza w Brodach
SZKOLNE KOŁO CARITAS Wolontariat w naszej szkole działa pod opieką pani Anny Kilian. Uczniowie chętnie wstępują do Koła i aktywnie działają na rzecz innych. Sprzątanie cmentarza w Brodach

5

6 Stowarzyszenie „Zmieńmy Razem Gminę Brody”
Wraz z kilkoma innymi stowarzyszeniami, zwolennicy budowy kopalni odkrywkowej węgla brunatnego i elektrowni w gminach Gubin i Brody apelowali do premiera Donalda Tuska o wpisanie tej inwestycji na listę zadań rządowych. Organizacja powstała w 2011 roku, a jego pierwszym prezesem była Pani Ewa Wojciechowska.

7 Fundacja „Przyjaciół Pałacu Brühla”
Powstała w styczniu 2009 roku z inicjatywy Fundatora Wiktora Korczaka, miłośnika historii i kultury. Celem Fundacji jest uwrażliwienia osób prywatnych, firm i instytucji na problemy ratowania i ochrony zabytków, promowania kultury w świecie, poszukiwania optymalnych programów w zakresie ochrony zabytków i pomników przyrody, a także aktywizowania społeczeństwa do działań na rzecz opieki nad zabytkami. Prowadzi działania na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego.

8 Stowarzyszenie Rodziców Uczniów i Nauczycieli „Lepsze Jutro”
Projekty: „W naszej gminie jest ciekawie.” „Aktywne wakacje 2011” „Razem po zdrowie 2012” „Polska Biega” w latach 2010, 2011 i 2012 „Our English” „Say it in English” Organizacja działa aktywnie od roku Siedziba znajduje się w Zespole Szkół w Brodach.

9 Wycieczka do Wrocławia – Muzeum Narodowe
Polska Biega 2012 Obóz wędrowny - „W naszej gminie jest ciekawie”

10 Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich „Inicjatywa w Kole”
Dzień Seniora Stoiska podczas II Święta Produktów Regionalnych w Parku Mużakowskim.

11 Stowarzyszenie Pomocy Osobom Autystycznym ”Dalej razem”
Siedziba SPOA „Dalej razem” znajduje się w Zielonej Górze, a w Brodach w budynku ośrodka zdrowia działa jego świetlica dla tutejszych dzieci autystycznych. Brodzka „filia” powstała w 2007r. Warsztaty uświadamiające o autyzmie w Zespole Szkół. Wyjazd na wakacje do Lubiatowa.

12 Wyjazd do sali zabaw w Żarach.
Dzień Dziecka w Pałacu Brühla w Brodach Grupowe zajęcia terapeutyczne. Wyjazd do sali zabaw w Żarach. Mikołajki w Filharmonii w Zielonej Górze.

13 Kluby sportowe: „NYSA BRODY” i „MOTOR KOŁO” – kluby piłkarskie, działające od 1950r. (NYSA) i od 1978r. (MOTOR) . Piłkarze biorą udział w corocznych rozgrywkach w klasie „B” - Nysa i w klasie „A” - Motor oraz w turniejach różnego rodzaju. „Motor Koło” „Nysa Brody”

14 „LUKS Brody” Prezesem jest Pan Janusz Stefańczak. Zajęcia prowadzone są przez trzech nauczycieli wychowania fizycznego.

15

16 Ochotnicza Straż Pożarna (OSP)
Dzień Strażaka

17

18 Bibliografia http://www.lepszejutro.free.ngo.pl/_/


Pobierz ppt "Organizacje pozarządowe w Gminie Brody"

Podobne prezentacje


Reklamy Google