Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet

2 Netykieta Zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie, swoista etykieta obowiązująca w sieci. Zasady netykiety wynikają z ogólnych zasad dobrego wychowania i przyzwoitości.

3 Phishing Wiadomości, w których nakłania się użytkowników do ujawnienia haseł umożliwiających uzyskania dostępu do usług świadczonych online: banków, poczty elektronicznej itp. Wiadomości takie mogą być rozsyłane masowo lub kierowane do konkretnych użytkowników.

4 Spam Jest rozsyłaniem dużej ilości informacji o jednakowej treści do nieznanych osób. Nie ma znaczenia, jaka jest treść tych wiadomości. Aby określić wiadomość mianem spamu, musi ona spełnić trzy następujące warunki jednocześnie: 1.Treśc wiadomości jest niezależna od tożsamości odbiorcy. 2.Odbiorca nie wyraził uprzedniej, zamierzonej zgody na otrzymanie tej wiadomości. 3.Treść wiadomości daje podstawę do przypuszczeń, iż nadawca wskutek jej wysłania może odnieść np. zyski finansowe

5 Cyber bullying Jest przemocą poprzez użycie mediów, elektroniki i świata zasilonego przez prąd. Objawia się głównie za pomocą Internetu przy użyciu telefonów komórkowych, kamer wideo, aparatów fotograficznych, a szczególnie komputerów. Choć wygląda na przemoc nie groźną, często ma bardzo poważne skutki. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że kompromitujące czy poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze, jako kopie na wielu komputerach, nawet po ustaleniu i ukaraniu sprawcy.

6 Flaming Kłótnia internetowa zwana czasem „wojną na obelgi” to seria wiadomości wrogich lub obraźliwych.

7 Trojany, keyloggery – narzędzia do wykradania haseł oraz narzędzia do pozyskiwania informacji, które umożliwiają zalogowanie się w banku online.

8 Spyware Spyware – oprogramowanie szpiegujące, gromadzi i przesyła informacje o działaniach użytkownika w Internecie.

9 Cyberstalking Cyberstalking – Zjawisko to jest definiowane jako używanie technologii informacyjnej, w szczególności Internetu, przez pojedynczą osobę lub grupę osób, by dręczyć inną pojedynczą osobę, grupę osób lub całą organizacje. Zachowania obejmują to fałszywe oskarżenia, monitoring, pogróżki, kradzież tożsamości, uszkodzenia sprzętu lub danych, narzucanie się innym osobom z seksualnymi intencjami i gromadzenie informacji o nich celem dręczenia.

10 Crimeware Crimeware to ogólna nazwa dla wszelkiego rodzaju złośliwych programów, które mają na celu wykradanie poufnych danych lub pieniędzy. Ofiarami typu crimeware mogą stać się zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Każdy użytkownik Internetu, niezależnie od branży czy zainteresowań, posiadanych cech i profilu działalności, może być w każdej chwili obiektem ataku. Niepokojący jest fakt, że oprogramowanie crimeware zaprojektowano tak, aby komputery były atakowane w sposób niezauważalny.

11 Warto wiedzieć takie rzeczy jak na przykład cyberstalking, ponieważ nigdy nie wiemy co na nas czyha w Internecie. Również wejdźcie na stronę można na tej stronie się dowiedzieć dużo ciekawych rzeczy, albo brać udział w konkursach. Gdyż potrzebujecie pomocy edukacyjnej o dniu bezpiecznego Internetu wejdźcie na stronę .


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google