Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bekannte und berühmte Berliner

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bekannte und berühmte Berliner"— Zapis prezentacji:

1 Bekannte und berühmte Berliner
Znani i sławni Berlińczycy

2 Marlene Dietrich Była aktorką, piosenkarką jedną, z najbardziej ekscytujących gwiazd filmowych w historii. Urodziła się w Berlinie.

3 Jacob Grimm i Wilhelm Grimm
Byli słynnymi bajkopisarzami. Ich najbardziej znane bajki to: Kopciuszek, Czerwony Kapturek. Obaj są pochowani na cmentarzu w St Matthäus Kirchhof w Schöneberg w Berlinie.

4 Grass Günter Chociaż najbardziej znany jako autor powieści, Grass jest autorem esejów, sztuk teatralnych i kilku tomów poezji, a także wysoko wykwalifikowanym litografem. Grass otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury. Autor: „Blaszany bębenek”, "Skrzynka" Od 1960 r. mieszka w Berlinie.

5 Georg Simmel Simmel był przedstawicielem pierwszego pokolenia niemieckich socjologów. Autor setek artykułów i około dwudziestu książek. Studiował filozofię i historię na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie, gdzie się urodził.

6 Kurt Weill W latach 1915 i 1917, studiował grę na fortepianie i teorię muzyki w Albert Bing, a następnie rozpoczął studia w Hochschule für Musik w Berlinie. Skomponował muzykę do "Opery za trzy grosze”, współpracował z Bertoltem Brechtem. Brał lekcje muzyki w wieku od 9 lat, a jego pierwsze kompozycje są z 1913 roku.

7 Bertolt Brecht Najbardziej wpływowy dramaturg XX w.
Początkowo studiował medycynę w Monachium, gdzie podczas I wojny światowej pracował w szpitalu jako sanitariusz. Wraz z końcem wojny, wyjechał na studia do Berlina. w 1949 roku założył Berliner Ensemble, teatr europejskiego przedsiębiorstwa.

8 Prezentację opracował i wykonał: Karol Świderski z klasy 2c
Źródła informacji i zdjęć:


Pobierz ppt "Bekannte und berühmte Berliner"

Podobne prezentacje


Reklamy Google