Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Michał Janaszek kl VI „a”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Michał Janaszek kl VI „a”"— Zapis prezentacji:

1 Michał Janaszek kl VI „a”
Bezpieczny internet Wykonał : Michał Janaszek kl VI „a”

2 W internecie mogą czekać na Ciebie :
Wirusy To programy pisane przez różnych ludzi, które mogą spowodować w naszym systemie spore zamieszanie, może to być wyświetlenie na ekranie niegroźnych komunikatów ale może się to skończyć utratą wszystkich danych.

3 Groźnymi wirusami są : - Trojan -Horror.1173 -Misis -Yang -Keylogger
-Hallowen 1376 -Allgro -PingPona -Sniffer -Robaki

4 Ale są także antywirusy
Antywirus jest to program komputerowy, którego celem jest wykrywanie, zwalczanie i usuwanie wirusów komputerowych. Współcześnie najczęściej jest to pakiet programów chroniących komputer przed różnego typu zagrożeniami.

5 Popularnymi antywirusami są :
-Avast Antivirus -AVG AntiVirus 2013 -Panda Cloud Antivirus 2.0 -Norton AntiVirus -Microsoft Security Essentials -Kaspersky Anti-Virus -Avira Free Antivirus -Panda Quick Remover -Avira AntiVir

6 Zasad bezpiecznego korzystania z internetu :
1. Nie udostępniaj swoich prywatnych danych nieznanym osobom Takie dane jak twoje imię, nazwisko, numer telefonu powinny być przez ciebie pilnie strzeżone. Nie należy ich podawać osobom poznanym przypadkowo na czacie. Nigdy nie wiadomo, jak takie osoby będą chciały te dane wykorzystać. Hej Marek, to ja Filip z twojej klasy, mógłbyś podać mi swój numer telefonu ???

7 2. Nie ufaj osobie poznanej przez Internet.
Nigdy nie masz pewności że osoba poznana przez internet mówi prawdę. Może mówić że ma 12 lat a tak naprawdę ma 30 lat.

8 3. Nie wierz wszystkiemu co czytasz w sieci.
W sieci jest wiele stron udających normalne serwisy. Jednak, często są one zrobione tylko po to, żeby wyłudzić twój adres i zalać potem skrzynkę tonami spamu. Bądź ostrożny rejestrując się w niesprawdzonych serwisach.

9 4. Nigdy nie podawaj komuś swojego hasła
Chyba, że masz ochotę na to by ktoś grzebał w twojej poczcie, koncie w Naszej Klasie. I na przykład, wysyłał głupie wiadomości do wszystkich twoich znajomych, jako ty. Hej, chcesz darmowe 1000 szafirów? Musisz podać mi tylko swoje hasło i login, to Ci tak zrobię :)

10 5. Nigdy nie kupuj nic bez zgody rodziców
Jeżeli chcesz coś kupić w internecie, zawsze skonsultuj się z rodzicami. Nigdy nie podawaj numeru karty kredytowej, nie wypełniaj internetowych formularzy bez wiedzy i zgody rodziców. BANK CARD 2/11 12/18 visa Marcin Nowak

11 6. Jeśli Cię coś przestraszy …
Gdy coś Cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz komputer i powiedz o tym dorosłemu. Powiedz też, jeśli szukając informacji, trafiłeś na stronę, która namawia do nienawiści lub do czegoś dziwnego.

12 W internecie na niebezpieczne pytania udzielaj bezpiecznych odpowiedzi.
-Jak się nazywasz? -Mów mi wuju. -Ile masz lat? -Tyle co Bruce Lee, jak był w moim wieku. -Jak wyglądasz? -Podchodzę do okna, otwieram je i wyglądam. -Gdzie pracują Twoi rodzice? -Tam gdzie chcą. -Chciałbyś dostać jakiś prezent? -Nie bądź taki Mikołaj. -Ile zarabiają twoi rodzice? -O wiele za mało. -Co masz na sobie? -Wzrok rodziców. -Spotkamy się? -Chyba, że 30 lutego. -Wyślesz mi fotkę? -Do paszportu musisz mieć swoją

13 Skala zagrożenia Według badań przeprowadzonych w 2006r
Skala zagrożenia Według badań przeprowadzonych w 2006r. przez Gemius i Fundację Dzieci Niczyje w grupie 1779 dzieci w wieku 12 – 17 lat i 687 rodziców.

14 Oznaczenia gier komputerowych
Gry, które zachęcają do uprawiania hazardu lub go uczą. Wulgarny język Gra zawiera elementy przemocy. Nagość Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Nawiązania do narkotyków. Dyskryminacja (ze względu na rasę, religię)

15 Czy jesteś mały czy już starszy, INTERNET to nie żarty.
Źródła : -Wikipedia -Komputer świat -Bezpieczny PC -Rozwiń skrzydła -Google -Google Grafika N I ORMAC J E I EZNAJOMI Y TYKI ETA OD Z I NA I E U C Z C I W O Ś Ć DUKACJA E C H N O L O G I A Wykonał : Michał Janaszek kl VI „a”


Pobierz ppt "Michał Janaszek kl VI „a”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google