Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZNY INTERNET.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZNY INTERNET."— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZNY INTERNET

2 INTERNET Internet – (między sieć) ogólnoświatowa sieć komputerowa, służąca do komunikacji, pozyskiwania informacji, a także do zabawy.

3 Internet pomaga ale też szkodzi.
Niebezpieczeństwa, które czyhają na Nas w Internecie: -Naruszanie Praw Autorskich -Podejrzane Mail-e -Niebezpieczne strony wyłudzające dane - Kontakt z materiałami epatującymi przemocą -Kontakt z internetowymi oszustami  -Uzależnienie od Internetu  -Masowe naciąganie Internautów

4 Dlaczego nie można kopiować?
Kopiowanie prac, zdjęć innego człowieka jest karalne , jeżeli nie wyraził na to zgody. Gdy autor nie zgadza się na kopiowanie, zdjęcie musimy zrobić sami.

5 Uporczywe reklamy Mailow-e.
Korzystając z poczty elektronicznej otrzymujemy niechciane często mail-e reklamujące różnego typu reklamy. Takie wiadomości nazywamy SPAMEM

6 Chcesz czuć się Bezpiecznie ? Nie podawaj danych osobowych.
W internecie pojawia się plaga stron, które proszą Cię o podanie danych osobowych. Wiąże się to z dużymi konsekwencjami Pamiętaj ! Nigdy nie podawaj : danych osobowych , numerów kontaktowych oraz adresów.

7 Gry wywołujące przemoc u dzieci…
Dlaczego na pudełkach gier są namalowane wskazania wiekowe ? Otóż dlatego aby dziecko nie miało dostępu do przemocy jaka się w nich znajduje . Na świecie jest coraz więcej przypadków przemocy ,w których dzieci odgrywają główną rolę.

8 Czym grozi długie przesiadywanie w internecie ???
Internet jest szczególnie groźnym i uzależniającym medium. Godziny spędzane w sieci to czas odebrany pracy, nauce czy życiu rodzinnemu. Uzależnienie od internetu pojawia się coraz częściej u dzieci.

9 Wygrałeś Audi i 100 tyś ? Czy aby na pewno?
Codziennie wchodząc na ulubione strony napotykasz reklamy , mające na celu zachęcenie Cię do wysłania sms-a na podany numer. Zapewniają, że Wygrałeś nagrodę w konkursie , jednak nie jest to prawdą.

10 DZIECKO W SIECI Ogólnopolska kampania społeczna "Dziecko w Sieci" zainicjowana została w lutym roku przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Podstawowym jej celem było zwrócenie uwagi dorosłych i dzieci na zagrożenia związane z aktywnością pedofilów w Sieci oraz edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z Internetu. Część medialną kampanii zrealizowano pod hasłem "Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.

11 W internecie na niebezpieczne pytania udzielaj bezpiecznych odpowiedzi.
Jak się nazywasz? Mów mi wuju. Ile masz lat? Tyle co Bruce Lee, jak był w moim wieku. Skąd klikasz? Klikam? A skąd!  Gdzie mieszkasz? Chrząszczyrzewoszyce , powiat Łękołody. Jak wyglądasz? Podchodzę do okna, otwieram je i wyglądam.

12 Dostajesz kieszonkowe?
A Ty co, Urząd Skarbowy?  Ile zarabiają twoi rodzice? O wiele za mało. Z kim mieszkasz? Tajemnica państwowa. Co masz na sobie? Wzrok rodziców. Do której chodzisz szkoły? Do piątej z lewej. Spotkamy się? Chyba, że 30 lutego.

13 Odwiedzisz mnie? A co, leżysz w szpitalu? Jaki jest Twój numer telefonu? Nie ze mną te numery Bruner. Dogadujesz się z rodzicami? Lepiej niż z Tobą. Wyślesz mi fotkę? Do paszportu musisz mieć swoją  Masz zdjęcie? Tak, ale jedno, więc nie wysyłam. Masz kartę kredytową ? A ty jopka pik? 

14 Jesteś w domu sam? Nie licząc rodziny… Wejdziesz na moją stronę? Wchodzę tylko na drabinę… Gdzie pracują Twoi rodzice? Tam gdzie chcą  Chciałbyś dostać jakiś prezent? Nie bądź taki Mikołaj. Chcesz zarobić trochę kaski? Ot filantrop z bożej łaski.

15 Internet nie jest ani dobry, ani zły
Internet nie jest ani dobry, ani zły.To od nas zależy czy będzie przestrzenią bezpieczną. O bezpieczeństwo w globalnej sieci dbaj tak, jak dbasz o nie w świecie realnym.

16 uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach:
Prezentację wykonali uczniowie klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 3 w Mysłowicach: Jakub Domagała Adrian Gierlach WYKORZYSTANE ŹRÓDŁA


Pobierz ppt "BEZPIECZNY INTERNET."

Podobne prezentacje


Reklamy Google