Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

2

3 Brak słuchawek z mikrofonem może powodować problemy typu: powstawanie echa i sprzęganie się dźwięku.

4 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Wyłącz inne programy, które mogą przechwytywać obraz i dźwięk z Twojego komputera uniemożliwiając ich nadawanie.

5 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

6 Ilość opcji w menu jest ograniczona ze względu na uprawnienia ucznia.

7 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Aplikacja pracuje w trybie zakotwiczonym. To oznacza, że nie możesz przesuwać dowolnie okien a jedynie zmienić ich rozmiar kosztem innych. W tym celu najedź wskaźnikiem myszki w przestrzeń graniczną pomiędzy oknami, wciśnij lewy przycisk myszy a następnie trzymając przycisk wciśnięty i poruszając kursorem myszy ustal żądany rozmiar okna.

8 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Kiedy nauczyciel udzieli Ci uprawnień (promuje Cię) wówczas możesz rozpocząć nadawanie swojego obrazu i dźwięku, w tym celu naciśnij przyciskStart. Możesz nadawać tylko obraz wideo lub audio (dźwięk), klikając odpowiednio na przycisk oznaczony ikoną kamery lub mikrofonu.

9 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Po wciśnięciu przyciskuStart kliknij przyciskZezwól w okienku dialogowym potwierdzającym dostęp do kamery i mikrofonu. Uwaga: Powyższe okno dialogowe będzie prezentowało komunikaty w języku odpowiadającym wersji systemu operacyjnego.

10 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Za pomocą okna konwersacji możesz wysyłać krótkie wiadomości do innych użytkowników oraz linki do stron internetowych.

11 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dzięki funkcji konwersacji prywatnych masz możliwość wysyłania wiadomości tekstowych do konkretnej osoby bądź grupy osób. W celu rozpoczęcia prywatnej konwersacji wciśnij ikonkę plusa (patrz rysunek poniżej) i wybierz z listy osobę, z która chcesz rozmawiać. Trzymając wciśnięty przycisk Ctrl możesz zaznaczyć i tym samym zaprosić do dyskusji więcej osób. Innym sposobem na uruchomienie konwersacji prywatnej jest chwycenie i przeciągnięcie uczestnika/uczestników z listy do okna czatu.

12 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Lista uczestników pozwala Ci obserwować kto bierze udział w lekcji. Za pomocą przycisku statusu znajdującego się w dolnym lewym rogu okna możesz podnieść rękę lub udzielić nauczycielowi krótkiej odpowiedzi (tak/nie).

13 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Z listy możesz pobierać pliki udostępnione przez nauczyciela i innych uczniów. Po otrzymaniu uprawnień będziesz mógł również dodać i udostępnić swoje pliki. Przyciski oznaczone gwiazdką (*) staną się dostępne, kiedy nauczyciel udzieli Ci uprawnień. Przyciski udostępnij, pobierz i usuń wymagają zaznaczenia wybranego pliku na liście.

14 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego W tym oknie zobaczysz materiały pomocnicze wykorzystywane przez nauczyciela podczas lekcji. Po udzieleniu uprawnień przez nauczyciela, okno współpracy pozwoli Ci wyświetlić różnego rodzaju dokumenty, pliki multimedialne, rysować na tablicy oraz pokazać swój pulpit.

15 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Po udzieleniu uprawnień przez nauczyciela, to narzędzie pozwoli Ci także na wyświetlenie swojej prezentacji, pliku graficznego lub dokumentu tekstowego. Obsługiwane formaty: PDF, PPT, ODP, DOC, RTF, ODT, TXT, XLS, CSV, SWF, JPG, GIF, PNG Dopuszczalny rozmiar dokumentu: 10 MB Uwaga: w dokumentach nie należy umieszczać skomplikowanych grafik wektorowych. Kursor myszy może pełnić rolę wskaźnika – jest on widoczny dla pozostałych uczestników lekcji (ale tylko gdy znajduje się w obrębie okna prezentacji).

16 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Po udzieleniu uprawnień przez nauczyciela, to narzędzie pozwoli Ci także na rysowanie i pisanie bezpośrednio na prezentacji.

17 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Po udzieleniu uprawnień przez nauczyciela narzędzie to umożliwi Ci pisanie tekstów oraz rysowanie na czystej białej tablicy.

18 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Nauczyciel ma możliwość umieszczania na tablicy materiałów multimedialnych. Po udzieleniu uprawnień przez nauczyciela narzędzie to pozwoli Ci oraz pozostałym uczestnikom lekcji zaprezentować wybrany przez Ciebie materiał multimedialny (audio lub wideo).

19 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Ankietę uruchamia nauczyciel. Jeżeli ankieta jest jeszcze niewłączona przez nauczyciela widoczny będzie czarny ekran. Widok po uruchomieniu ankiety

20 Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Dziękuję za uwagę i zapraszam na następne zajęcia online


Pobierz ppt "Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google