Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GODZINA DLA ZIEMI. Agnieszka Sobiecka 3h 1. Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GODZINA DLA ZIEMI. Agnieszka Sobiecka 3h 1. Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for."— Zapis prezentacji:

1 GODZINA DLA ZIEMI. Agnieszka Sobiecka 3h 1

2 Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for Nature odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu.światełurządzeń elektrycznychklimatu

3 akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney. Wzięło w niej udział 2,2 mln osób. W roku 2008 udział w akcji, która odbyła się 28 marca, wzięło już 50 milionów osób w 370 miastach na całym świecie. W Polsce światła zgasły w Warszawie i Poznaniu. W 2009 roku udział w akcji zadeklarowało ponad 700 miast z 78 krajów. W roku 2010 wyłączenie światła na 60 minut było największą akcją dla środowiska w historii - podał WWF. Włączyło się do niej ponad 4,5 tys. miast w 128 krajach. Wyłączono światło najbardziej znanych budynków - Wieży Eiffla w Paryżu, Pałacu Buckingham w Londynie, mostu Golden Gate w San Francisco, Opery w Sydney. W Polsce udział wzięło 40 miast, w tym 15 wojewódzkich; wyłączono oświetlenie m.in. Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. PO RAZ PIERWSZY :

4 Od roku 2009 "Godzina dla Ziemi" odbywa się w godzinach 20:30- 21:30 czasu strefowego. Wcześniej wygaszenie świateł następowało w godzinach od 20:00 do 21:00. W roku 2011 akcję przeprowadzono 26 marca pod hasłem Godzina dla Ziemi: spraw, by trwała dłużej, w 2012 akcję przewidziano na dzień 31 marca o godz. 20:30. Akcja bywa krytykowana za swój symboliczny charakter a więc niewielki wpływ na zużycie energii.

5 Akcja jest organizowana co roku przez ekologów z WWF; w tym roku nosi hasło "Godzina dla Ziemi WWF - Spraw, by trwała dłużej". Światło gaszone jest w każdej strefie czasowej o tej samej godzinie. Pierwsi wyłączą je mieszkańcy Wyspy Chatham na Pacyfiku u wschodnich wybrzeży Nowej Zelandii, przy umownej linii zmiany daty. Możemy oszczędzać energię poprzez wyłączanie zbędnego oświetlenia i urządzeń elektrycznych w domu i pracy, oszczędzać wodę poprzez zamianę kąpieli w wannie na prysznic, zmniejszać emisję CO2 do atmosfery, jeżdżąc do pracy rowerem zamiast samochodem - przekonuje WWF.

6 Godzina dla Ziemi to akcja stworzona przez World Wildlife Fund odbywająca się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Ma ona na celu nakłonienie zwykłych ludzi, a także korporacje, do wyłączenia na jedną godzinę świateł oraz urządzeń elektrycznych w domach i biurach. Skłania ona do refleksji nad zmianami klimatu. Po raz pierwszy akcja odbyła się w roku 2007 w Sydney.

7 W sobotę o godz. 20 30 na całym świecie uczestnicy akcji "Godzina dla Ziemi" zgaszą światło, wyrażając w ten sposób poparcie dla ochrony klimatu na naszej planecie.


Pobierz ppt "GODZINA DLA ZIEMI. Agnieszka Sobiecka 3h 1. Godzina dla Ziemi (ang. Earth Hour) – akcja związana z zieloną polityką stworzona przez World Wide Fund for."

Podobne prezentacje


Reklamy Google