Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy Twoje codzienne działania w domu mogą zmienić losy klimatu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy Twoje codzienne działania w domu mogą zmienić losy klimatu"— Zapis prezentacji:

1 Czy Twoje codzienne działania w domu mogą zmienić losy klimatu
Czy Twoje codzienne działania w domu mogą zmienić losy klimatu? Przekonaj się...

2 Nawet najmniejsze działanie, wykonywane systematycznie, przyniesie duży efekt!
Sprawdź, jakie działania możesz podjąć na rzecz efektywności energetycznej, bez radykalnej zmiany Twojego stylu życia.

3 2 najważniejsze sposoby oszczędzania wody w codziennych czynnościach domowych

4 1 sposób na oszczędzanie wody w domu
Zakręcajmy wodę podczas mycia zębów, golenia i innych podobnych czynności wykonywanych przy umywalce. Wypływ wody z baterii umywalkowej wynosi 0,07 litra na sekundę, co daje ponad 4 litry na minutę. Wyobraź sobie 4 osobową rodzinę. Niech każdy członek rodziny myje zęby przez 3 minuty bez oszczędzania wody, a rodzina zużyje około 48 litrów.

5 2 sposób na oszczędzanie wody w domu
Używajmy do kąpieli natrysku, zamiast wanny. Nie dość, że bez porównania bardziej higieniczne, to jeszcze bez porównania bardziej oszczędne. Weźmy tę samą rodzinę. Kąpiel w wannie 3 razy w tygodniu, każde napełnienie 200 litrów. Zużycie wody: litrów tygodniowo, czyli prawie  125 m3 rocznie. Po wdrożeniu programu oszczędnościowego przy użyciu prysznica: kąpiel każda osoba raz dziennie, wykorzystanie natrysku przez 4 minuty (2 minuty natrysk przed myciem, 2 minuty spłukanie). Zużycie wody orientacyjnie: 15 litrów/minutę, co daje 60 litrów na kąpiel, czyli 240 litrów dziennie i 86 m3 rocznie.

6 Bateria Oras Eterna pomaga oszczędzać wodę
Przedstawiamy baterię wodną, która pomoże ci zaoszczędzić zużycie wody w domu. Urządzenie to jest bardzo proste w obsłudze i zrozumieniu. Gdy pali się zielone światło oznacza to, że możesz się dalej kąpać. Gdy pali się czerwone światło oznacza to ,że marnuje się woda i automatycznie woda może być odcięta

7 Organizacje wspierające oszczędzanie wody w domu

8 Jak możesz oszczędzać wodę w domu
Przykład W tym celu mogę …………………….. Obiecuje, że chociaż częściowo będę się tego trzymał/a

9 Jeżeli zdecydujesz się podjąć te działania, zaoszczędzisz pieniądze, ale także uratujesz klimat Ziemi. Dzięki Twoim działaniom, zmniejszy się polska emisja CO2. Jest ona tak wysoka, że przynosi nam wstyd na arenie międzynarodowej. Wierzymy, że zwykli ludzie mogą zmienić świat na lepsze! Jeżeli zdecydujesz się na oszczędzanie wody w domu, roześlij tę prezentację znajomym i koniecznie kliknij w link poniżej: W ten sposób oddasz głos na uczniów biorących udział w naszym konkursie! Jeżeli nie chcesz nic zrobić teraz, ale się zastanawiasz, roześlij tę prezentację znajomym i kliknij w link:


Pobierz ppt "Czy Twoje codzienne działania w domu mogą zmienić losy klimatu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google