Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Oszczędzanie energii elektrycznej

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Oszczędzanie energii elektrycznej"— Zapis prezentacji:

1 Oszczędzanie energii elektrycznej
Wiele się o tym mówi i słyszy, lecz pomimo tego wielu ludzi sądzi, że ich ta sprawa nie dotyczy, bo oni wcale nie zużywają jej tak wiele. Zobaczcie jak możecie płacić mniejsze rachunki i pomóc Matce Ziemi

2 Nazywasz siebie ekologiem?
Lubisz obserwować naturę? Chcesz oddychać czystym powietrzem? Martwisz się o kurczące się zasoby paliw kopalnych? W takim razie posłuchaj tych porad:

3 Ile razy zostawiłeś włączoną
listwę zasilania komputera na całą noc? Pewnie nawet nie potrafisz tego zliczyć. Niby to niewiele, ale jeśli zasilacz pracuje parę nocy w tygodniu po osiem godzin to poziom zużycia prądu wzrasta drastycznie

4

5 I Twoje obawy odejdą w niepamięć  Właśnie uratowałeś parędziesiąt watów prądu.

6 Ale to jeszcze nie koniec ;] Z pewnością macie w domu drukarki lub routery. Je też można wyłączyć. Po co mają być włączone w nocy? Kto na tym skorzysta? Na pewno nie my i Ziemia.

7

8 Nie bój się wcisnąć przycisku on/off na obudowie tych urządzeń. Zapewniam, że nie gryzą.

9 Apel do posiadaczy konsol – nie zostawiajcie swoich telewizorów w stanie stand-by i konsol z włączonym zasilaczem. Dlaczego mają się grzać całą noc, podczas gdy Wy śpicie? Dajcie im odpocząć  Jeśli nie chce się wam wyłączać każdego z osobna, po prostu zaopatrzcie się w listwę z bezpiecznikiem, którą widzieliście wcześniej. Jeden klik i po sprawie.

10

11

12 Z innej beczki – zdarza wam się zostawić zapalone światło i wyjść z pokoju? Zostawić telewizor/komputer/konsolę działające na pełnych obrotach i znaleźć sobie inne, aktualnie ciekawsze zajęcie?

13 Proszę was – bądźcie rozsądni
Proszę was – bądźcie rozsądni. O ile rozpocząłem od małego zużycia energii elektrycznej to tutaj można mówić o dużym grzechu wielu z nas. Myślimy, że wrócimy za chwilę, a tymczasem mamy coś ważnego do zrobienia? Podejdźmy do wyłącznika i zróbmy to co powinniśmy – odetnijmy dopływ prądu do urządzenia lub je wyłączmy.

14

15

16

17

18

19 NIE ŁADUJMY TELEFONÓW PRZEZ CAŁĄ NOC
NIE ŁADUJMY TELEFONÓW PRZEZ CAŁĄ NOC! PO NAŁADOWANIU WYJMIJMY ŁĄDOWARKI Z KONTAKTU!!!!

20

21 Będziesz pamiętać o tych wszystkich rzeczach? w takim razie wielki

22 Pamiętajcie – przyszłość zależy od nas !!!!!
I dzięki za uwagę ; )) Cezary Kakowski – kl. IIIc LO Rok szkolny 2011/2012


Pobierz ppt "Oszczędzanie energii elektrycznej"

Podobne prezentacje


Reklamy Google