Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak poprawić jakość naszego życia i jakość środowiska w którym żyjemy ? Autorki: Paulina Żebrowska Justyna Rutkowska kl. II LO.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak poprawić jakość naszego życia i jakość środowiska w którym żyjemy ? Autorki: Paulina Żebrowska Justyna Rutkowska kl. II LO."— Zapis prezentacji:

1 Jak poprawić jakość naszego życia i jakość środowiska w którym żyjemy ?
Autorki: Paulina Żebrowska Justyna Rutkowska kl. II LO

2 Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach niezbędna
Ochrona środowiska jest w dzisiejszych czasach niezbędna. Człowiek zniszczył już wiele walorów przyrody i robi to nadal. Nasuwa się więc pytanie: "Jak ja mogę chronić przyrodę?" Otóż są pewne sposoby... 1) Gaszenie światła po wyjściu z pokoju, wyłączanie telewizora, radia i komputera, gdy już nikt z nich nie korzysta. 2) Dbanie o czystość środowiska, nie wyrzucanie śmieci na ulicę, a także segregowanie odpadów. 3) Korzystanie z ekologicznych środków transportu (np. rower) 4) Zabieranie na zakupy własnej torby, aby nie pakować produktów w plastikowe torebki ze sklepu. 5) Zwracanie większej uwagi na kupowane produkty. Jeśli są oznakowane symbolami, które świadczą o ich pozytywnym wpływie na środowisko naturalne (np. opakowanie nadające się do recyklingu; nie testowane na zwierzętach, itp.) są to wówczas produkty ekologiczne. 6) Zakręcanie wody, gdy nie jest już potrzebna, dokręcanie kranów. 7) Nie rozpalanie ognisk w lasach lub na polach w czasie podwyższonego zagrożenia pożarowego. 8) Używanie antyperspirantów w kulkach, nie dezodorantów w sprayu zawierających freony.

3

4 Recykling, recyklizacja (ang
Recykling, recyklizacja (ang. recycling) - jedna z kompleksowych metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych oraz zmniejszenie ilości odpadów. Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania tych samych materiałów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia oraz surowce służące do ich późniejszego przetworzenia. Symbol recyklingu

5

6 WAŻNA RÓWNIEŻ JEST: Biodegradacja (gr. bios - życie, łac. degradatio - obniżenie) to biochemiczny rozkład związków organicznych przez organizmy żywe (bakterie, pierwotniaki, promieniowce, grzyby, glony, robaki) na prostsze składniki chemiczne. Zdolność do ulegania materiałów wytworzonych przez człowieka procesowi biodegradacji nazywana jest biodegradowalnością. Na ogół zdolność do biodegradacji jest pożądaną cechą materiałów, gdyż dzięki temu materiały te w mniejszym stopniu zanieczyszczają środowisko. Sztućce wykonane z materiału podlegającego biodegradacji

7

8 DZIĘKUJEMY 


Pobierz ppt "Jak poprawić jakość naszego życia i jakość środowiska w którym żyjemy ? Autorki: Paulina Żebrowska Justyna Rutkowska kl. II LO."

Podobne prezentacje


Reklamy Google