Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Chroń środowisko Jak dasz rade , To twój ostatni świat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Chroń środowisko Jak dasz rade , To twój ostatni świat."— Zapis prezentacji:

1 Chroń środowisko Jak dasz rade , To twój ostatni świat.
Recykling Śmieci Opracował: Jakub Kamieniarz Opiekun projektu: mgr Wiktor Parciak Chroń środowisko Jak dasz rade , To twój ostatni świat.

2 W naszym OHP w Mrągowie prowadzi się zbieranie śmieci raz w roku , ale coraz mniej osób ze szkoły chodzi w tym dniu zbierać śmieci.

3

4 Sprzątanie świata można też przyjmować na wesoło . Ale pożytecznie .

5 Zbierania śmieci nie trzeba przyjmować ohydnie , można też przy tym się pośmiać . Sprzątamy świat po to a by było czyściej dla nas i dla naszych pokoleń.

6 Człowiek jest dziki nie potrafi szanować natury a natura jest najważniejszą rzeczą .

7 Starajmy się rozdzielać śmieci do przeznaczony do tego kubłów .

8 Starajmy się prowadzić recykling, są ludzie którzy pilnują recyklingu ale takich ludzi jest mało, i robi się ich coraz mniej .

9 Las powinien być zielony , a nie zaśmiecony .

10 Ludzie prowadzą recykling ale śmieci jest coraz więcej .

11 Starajmy się oszczędzać też prąd , najlepiej używać lamp ledowych, lub diodowych zużywają mniej prądu

12 Zużywamy też za dużo wody , w tych czasach trzeba oczędzać wszystko.

13 Staraj się chronić środowisko , jak tylko potrafisz .

14 Zasadą działania recyklingu jest maksymalizacja ponownego wykorzystania tych samych materiałów, z uwzględnieniem minimalizacji nakładów na ich przetworzenie, przez co chronione są surowce naturalne, które służą do ich wytworzenia oraz surowce służące do ich późniejszego przetworzenia. Recykling odbywa się w dwóch obszarach: produkowania dóbr oraz późniejszego powstawania z nich odpadów. Założenia recyklingu zakładają wymuszanie odpowiednich postaw producentów dóbr, sprzyjających produkcji materiałów jak najbardziej odzyskiwalnych oraz tworzenie odpowiednich zachowań u odbiorców tych dóbr. Recykling jest systemem organizacji obiegu materiałów, które mogą być wielokrotnie przetwarzane. W skład systemu wchodzą elementy:

15 właściwa polityka ustawodawcza państwa sprzyjająca recyklingowi,
rozwój technologii przetwarzania odpadów, przede wszystkim w celu wykorzystania jak największej ich części, projektowanie dóbr z możliwie najszerszym wykorzystaniem w nich materiałów podatnych na recykling, projektowanie dóbr możliwie jednorodnych materiałowo, co upraszcza ich późniejszy demontaż i segregację odpadów. projektowanie dóbr będących połączeniem różnych materiałów w taki sposób, aby ich późniejsze rozdzielenie na elementy zbudowane z jednorodnych materiałów było maksymalnie ułatwione, projektowanie dóbr w taki sposób, aby jak najwięcej ich części składowych nadawało się do powtórnego wykorzystania bez przetwarzania lub przy minimalnych nakładach na doprowadzenie do postaci pełnowartościowej, system oznaczania zarówno opakowań produktów, jak i elementów składowych tych produktów, w celu ułatwienia rozpoznawania i segregacji odpadów. edukacja proekologiczna społeczeństwa oraz promowanie i organizacja zachowań proekologicznych, logistyka sortowania, gromadzenia i odbioru zużytych dóbr oraz ich elementów składowych, przetwarzanie (uprzednio przygotowanych) odpadów i odzyskiwanie z nich surowców.

16


Pobierz ppt "Chroń środowisko Jak dasz rade , To twój ostatni świat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google