Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W pierwszym tygodniu pobytu w Wielkiej Brytanii uczestniczyliśmy w kursie komputerowym obejmującym wiadomości z zakresu rachunkowości i księgowości.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W pierwszym tygodniu pobytu w Wielkiej Brytanii uczestniczyliśmy w kursie komputerowym obejmującym wiadomości z zakresu rachunkowości i księgowości."— Zapis prezentacji:

1

2 W pierwszym tygodniu pobytu w Wielkiej Brytanii uczestniczyliśmy w kursie komputerowym obejmującym wiadomości z zakresu rachunkowości i księgowości.

3 Zrealizowane tematy podczas kursu: - Rola księgowości w biznesie, - System podatkowy w Wielkiej Brytanii, - Sporządzanie dokumentów takich jak np.: faktury, bilans, rachunek zysków i strat, lista płac, - System wypłacania wynagrodzeń dla pracowników, - Przygotowywanie ksiąg rachunkowych (środki pieniężne w kasie, sprzedaż, zakup), - Zwroty podatku dla firmy, - Analiza wydajności firmy, - Zdrowie i bezpieczeństwo w miejscu pracy.

4 W drugim tygodniu kursu pracowaliśmy na programie księgowym Sage 50 – poziom 1.

5 Omawialiśmy etykę pracy oraz zachowanie w miejscu pracy. Dokonywaliśmy również analizy swoich umiejętności jakie są przydatne podczas poszukiwania i starania się o pracę. Omawialiśmy zasady przygotowywania CV oraz każdy z nas wziął udział w rozmowie kwalifikacyjnej, co było bardzo ciekawym doświadczeniem, które z pewnością będzie przydatne w przyszłości, gdy rzeczywiście będziemy starać się o pracę. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej mieliśmy również możliwość wcielenia się w rolę pracodawcy i oceniającego.

6 W ramach szkolenia odbyła się również wycieczka do Centralnego Banku Anglii, Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych oraz Londyńskiej Giełdy Metali.

7

8 Po zakończeniu kursu, rozpoczęliśmy praktykę zawodową w biurze rachunkowym. Trwała ona 5 dni po 6 godzin. Każdego dnia pracowaliśmy na innych stanowiskach, aby zdobyć różne doświadczenia: -Praca w recepcji, -Projektowanie strony internetowej, -Praca na programie Quick Book Pro, -Sprawdzanie faktur z zestawieniem oraz ich płatności.

9

10 Wspaniałych wrażeń dostarczył nam pierwszy weekend, który spędziliśmy w północnej Walii.

11

12 Zwiedzaliśmy również Londyn, w którym mieliśmy okazję zobaczyć m.in. Big Ben, Tower of London, Tower Bridge, Buckingham Palace, a także Muzeum Nauki.

13

14 Niezapomnianych wrażeń dostarczyła nam także wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

15

16 Wolny czas spędzaliśmy grając w kręgle oraz spacerując.

17 Staż zakończył się uroczystą kolacją pożegnalną w angielskiej restauracji, w czasie której zostały nam wręczone certyfikaty. Otrzymaliśmy również referencje od właściciela firmy, w której odbywaliśmy praktykę zawodową.

18 Jestem bardzo zadowolona, że miałam możliwość uczestnictwa w projekcie Wypłyń na głębie – staż zagraniczny szansą na karierę zawodową. Cieszę się, że moja szkoła bierze udział w tego typu przedsięwzięciach. Jest to ogromna szansa rozwoju dla tak młodych ludzi jak my. Uważam, że szkoły powinny organizować ich jak najwięcej i szczerze zachęcam do udziału w nich.

19 Dzięki temu wyjazdowi wiele się nauczyłam. Szkolenie i praktyka zawodowa podniosły moje kwalifikacje zawodowe. Zdobyłam nową wiedzę z zakresu księgowości i rachunkowości. Praca w biurze rachunkowym była również ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Zajęcia na szkoleniu, praktyka zawodowa, a także fakt, że mieszkaliśmy w angielskich rodzinach, pozwoliły na nieustanne ćwiczenie i doskonalenie porozumiewania się w języku angielskim. Takie doświadczenie pokazało mi jak warto uczyć się języków obcych.

20 Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii poznałam wspaniałych, interesujących ludzi. Zwiedziłam piękny kraj oraz wiele się nauczyłam. Był to cudownie spędzony czas, który na zawsze pozostanie w mojej pamięci.

21

22 Dziękuję za uwagę Małgorzata Mazur kl. II technik ekonomista


Pobierz ppt "W pierwszym tygodniu pobytu w Wielkiej Brytanii uczestniczyliśmy w kursie komputerowym obejmującym wiadomości z zakresu rachunkowości i księgowości."

Podobne prezentacje


Reklamy Google