Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krzysztof Kolumb Odkrywca Ameryki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krzysztof Kolumb Odkrywca Ameryki."— Zapis prezentacji:

1 Krzysztof Kolumb Odkrywca Ameryki

2 Krzysztof Kolumb Urodził się najprawdopodobniej między 25 Sierpnia , a 31 Października . Jest jednym z najwybitniejszych postaci w dziejach odkryć geograficznych i żeglugi . Jego narodowość nie została określona jednak według większości źródeł był pochodzenia włoskiego , gdyż urodził się w Genui .

3 Największe dokonania Według większości badaczy Kolumb był do końca życia przekonany, że odkrył wybrzeże Azji w pobliżu Indii. Stąd między innymi wzięła się nazwa Indianie nadana rdzennej ludności Ameryki oraz utrzymująca się nazwa Indie Zachodnie dla wysp odkrytych na Morzu Karaibskim. Przypuszczenie, że odkryto nową część świata pierwszy wysunął J. de la Cosa, uczestnik drugiej wyprawy. Jest wielce prawdopodobne, że w późniejszym okresie także sam Kolumb zdawał sobie z tego sprawę. Wyprawa F. Magellana potwierdziła ostatecznie, że Kolumb odkrył nową, odrębną część świata. Niezależnie od licznych wątpliwości dotyczących dokonań Kolumba, jego odkrycia należą do najważniejszych i najbardziej brzemiennych w skutki wydarzeń w dziejach ludzkości. Doprowadziły między innymi do trwałego kontaktu między Europą a Ameryką, do której znalazł dogodną i krótką drogę przez Ocean Atlantycki, a także do wzrostu rywalizacji hiszpańsko-portugalskiej na morzach i podjęcia wielu kolejnych wypraw odkrywczych.

4 Statek Kolumba Santa Maria to największy z pośród trzech statków Krzysztofa Kolumba, który uczestniczył w jego pierwszej wyprawie w poszukiwaniu drogi do Indii w roku Statek należał do Juana de la Cosa. Był to okręt flagowy o długości 21 metrów. W skład jego załogi wchodziło 40 marynarzy.

5 Kalendarium Między 25 VIII a 31 X urodził się w Genui przedstawił projekt wyprawy morskiej do Indii na dworze portugalskim ok rozpoczął starania o zgodę na wyprawę na dworze hiszpańskim odbył pierwszą podróż - odkrył Amerykę, Kubę, Haiti druga ekspedycja - odkrył m.in. Dominikanę i Jamajkę odbył trzecią podróż, dotarł do lądu Ameryki Południowej, odkrył Trinidad czwarta podróż - odkrył wschodnie wybrzeże Ameryki Centralnej 20 V zmarł w Valladolid

6 Koniec Wykonała Klaudia Żwirek ..
Z niewielką pomocą strony


Pobierz ppt "Krzysztof Kolumb Odkrywca Ameryki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google