Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYDARZENIA SPORTOWE 2008’ Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum nr 4 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. prof. Adama Wodziczki 61-209 Poznań,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYDARZENIA SPORTOWE 2008’ Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum nr 4 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. prof. Adama Wodziczki 61-209 Poznań,"— Zapis prezentacji:

1 WYDARZENIA SPORTOWE 2008’ Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum nr 4 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. prof. Adama Wodziczki Poznań, os.Oświecenia 64

2 Sportowa oferta szkoły!!!
Wszechstronne zajęcia sportowo – rekreacyjne w ramach obowiązkowych zajęć z wychowania fizycznego; Obowiązkowe zajęcia z pływania dla uczniów klas „0” – VI szkoły podstawowej i do wyboru dla uczniów gimnazjum; Sportowe zajęcia pozalekcyjne dla najmłodszych uczniów – „SPORTUŚ” i szkolne SKS-y dla uczniów z wyższych klas; Dodatkowe, odpłatne zajęcia odbywające się w szkole to KARATE i coroczne, sobotnie zajęcia na Malta-Ski – nauka i doskonalenie umiejętności narciarskich; Liczne szkolne i międzyszkolne zawody sportowe (w dalszej części prezentacji);

3 I TURNIEJ GIER I ZABAW NA WESOŁO KLAS 0 - 2 SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH "W zdrowym ciele zdrowy duch".
Dnia 11 marca zorganizowaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Turniej gier i zabaw na wesoło dla klas 0-2 szkół podstawowych niepublicznych. Gościliśmy zaprzyjaźnione szkoły: Prywatną Szkołę Podstawową z Biedruska, Prywatną Polsko-Angielską Szkołę Podstawową z Piwnej, oraz Społeczną Szkołę Podstawową nr 2. Turniej składał się z zespołowych zadań ruchowych w formie wyścigów rzędów. Nie zawsze jednak liczyło się to, który pierwszy zespół ukończy zadanie, lecz sędziowie oceniali przede wszystkim dokładność z jaką zostało wykonane zadanie oraz współpracę wszystkich zawodników danego zespołu. Pojawiły się tutaj takie zadania jak "Zbieranie i sadzenie ziemniaków", "Przeprawa przez rzekę" oraz "Toczenie melonów". Turniej kończyło zadanie z chustą animacyjną oraz przeciąganie liny rozgrywane systemem "każdy z każdym".

4 Międzyszkolne Wiosenne Zawody Pływackie szkół podstawowych i gimnazjalnych
odbyły się zawody pływackie szkół podstawowych, organizowane przy wsparciu sponsora przez naszą szkołę. W zawodach uczestniczyło osiem szkół: SSP 1, SSP 2, SSP 3, Piątkowska Szkoła Społeczna, Prywatna Szkoła z Biedruska, Prywatna Szkoła Polsko-Angielska, Prywatna Szkoła Anglojęzyczna oraz nasza Społeczna Czwórka. Natomiast swoje umiejętności pływackie reprezentowali gimnazjaliści z pięciu szkół. Atmosfera na zawodach była przyjazna, a zawodnicy reprezentowali wysoki poziom umiejętności pływackich. W wielu przypadkach jedynie setne sekundy różniły wyniki uczestników, co świadczy o wysokiej formie zawodników.

5 IV Turniej Gier i Zabaw Ruchowych klas 3 i 4 Szkół Niepublicznych – "OD ZABAWY DO MISTRZOSTWA"
Zagubione cyfry i litery", "Piłeczka jak piórko", "Bieg z przyjacielem" czy "Wyścig z wyszukiwaniem angielskich słów" to tylko niektóre z 11 konkurencji rozegranych w ramach IV Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Niepublicznych dla klas 3 i 4, który odbył się w naszej Szkole 29 kwietnia Do rywalizacji oprócz reprezentacji klas 3 i 4 naszej szkoły stanęli uczniowie Prywatnej Szkoły Polsko-Angielskiej, Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 z Biedruska oraz Piątkowskiej Szkoły Społecznej.. Wzorem ubiegłorocznych zawodów do konkurencji przystępowały na zmianę reprezentacje klas 3 i potem 4. Zawody w formie wyścigów rzędów zawierały 11 zadań ruchowych wymagających nie tylko zaangażowania sprawności fizycznej ale też spostrzegawczości, precyzji, koncentracji czy współpracy w zespole. Za każdy wyścig drużyny otrzymywały wywalczoną przez siebie ilość punktów.

6 "DZIEŃ PATRONA ŚWIĘTUJEMY- EKOLOGIĘ PROMUJEMY" Turniej ekologiczno - sportowy - 8.05.2008
Po uroczystej akademii z okazji Dnia Patrona na sali gimnastycznej klasy 4,5 i 6 stanęły w szranki w Turnieju Ekologiczno-Sportowym. Zadania sprawnościowe przeplatały się z rundami pytań z dziedziny ekologii, ochrony przyrody i wiedzy o naszym patronie. Do konkursów sprawnościowych klasy wystawiały 8-osobowe reprezentacje, do teoretycznych -3 osobowe. Poszczególne konkurencje oceniała komisja sędziowska. Wielkie emocje wzbudził już pierwszy wyścig - tor przeszkód z krzyżówką ekologiczną. Po rundzie pytań klasy popisywały się swoją celnością trafiając gazetowymi kulami do celu oraz slalomem przy użyciu kija do unihokeja i plastikowych talerzyków. Znajomość zasad segregacji śmieci i organizację pracy zespoły klasowe pokazały w wyścigu z segregowaniem śmieci. Kolejnym konkursem było ułożenie czterowersowego wierszyka o tematyce ekologicznej. Najwięcej pozytywnych emocji i radości wzbudziło tworzenie stroju z odpadów i materiałów ekologicznych. Wyobraźnia wszystkich przerosła oczekiwania sędziów, którzy mieli wielki kłopot z przyznaniem pierwszego miejsca

7 LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM - MAJ 2008
Na gościnnym stadionie Akademii Wychowania Fizycznego 9 maja gimnazjaliści mieli okazję sprawdzić swoje możliwości i talenty sportowe, startując w trzech konkurencjach lekkoatletycznych- biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. W zawodach zdecydowało się uczestniczyć 47 uczniów Cztery dni po zmaganiach gimnazjalistów, 13 maja na stadionie lekkoatletycznym AWF Poznań zjawiło się 69 uczniów klas 4, 5 i 6 naszej szkoły. Startowali w trzech konkurencjach- biegu na 60 m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową. Poszczególne konkurencje były przeprowadzane osobno w kategorii dziewcząt i chłopców wyłaniając zwycięzców uzyskujących najlepsze wyniki.

8 VI SZKOLNY BIEG PRZELAJOWY „ PO ZŁOTY LIŚĆ JESIENI”- SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM
Już po raz szósty uczniowie Społecznej „Czwórki” , październikowym zwyczajem, wzięli udział w Szkolnym Biegu Przełajowym. W piątek na starcie stanęło 193 uczniów Szkoły Podstawowej. Tradycyjnie startowali w trzech kategoriach wiekowych na dystansach:  500 m –kl.0 - 2, 800 m – kl , 1000 m – kl na starcie stanęło 50 uczennic i uczniów społecznego gimnazjum aby rywalizować w corocznym biegu przełajowym.

9 Mikołajkowy Turniej Gry w "4 ognie" klas 4 Szkół Niepublicznych
W przeddzień Mikołajek, 5 grudnia odbył się po raz piąty w naszej szkole Mikołajkowy Turniej gry w „Cztery Ognie” dla klas 4 ze szkół niepublicznych Poznania. Gościliśmy zaprzyjaźnione szkoły: Społeczną Szkołę Podstawową nr 1 , Prywatną Szkołę Podstawową z Biedruska i Prywatną Polsko-Angielską Szkołę Podstawową z Piwnej. Nasze wspólne imprezy sportowe są od kilku lat okazją do spotkań i integracji środowisk uczniów i nauczycieli poznańskich szkół niepublicznych.

10 ROZGRYWKI MIĘDZYKLASOWE W GIMNAZJUM I PODSTAWÓWCE
PIŁKA KOSZYKOWA- przełom stycznia i lutego 2008; klasy wystawiają 5-osobowe reprezentacje złożone z 3 chłopców i 2 dziewcząt. Gra systemem "każdy z każdym". PIŁKA SIATKOWA- marzec-kwiecień reprezentacje pięcioosobowe, mieszane, gra systemem "każdy z każdym„. SZKOLNA LIGA UNIHOKEJA DZIEWCZĄT- jak co roku, w listopadzie rusza szkolna liga unihokeja, w tym roku brało udział 7 drużyn z klas IV - VI


Pobierz ppt "WYDARZENIA SPORTOWE 2008’ Społeczna Szkoła Podstawowa i Społeczne Gimnazjum nr 4 Społecznego Towarzystwa Oświatowego im. prof. Adama Wodziczki 61-209 Poznań,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google