Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej ul

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej ul"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej ul
Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej ul. Katowicka Chorzów tel/fax

2 Program Leonardo da Vinci

3 Nasza szkoła od 2006 roku uczestniczy w programie
„Leonardo da Vinci” Jest to jeden z czterech głównych programów sektorowych Unii Europejskiej o nazwie Uczenie się przez całe życie Głównym celem jest zdobycie przez uczniów naszej szkoły nowych umiejętności i doświadczenia zawodowego na międzynarodowym rynku pracy. Poprzez udział w praktykach zagranicznych nasi uczniowie podnoszą kompetencje językowe i zawodowe. Staż pozwala na poznanie innowacyjnego szkolenia i kształcenia zawodowego w kraju zagranicznego partnera. W trakcie odbywania praktyki nasi uczniowie weryfikują przydatne cechy fizyczne i psychiczne potrzebne pracownikom branży gastronomicznej, hotelarskiej i handlowo – usługowej.

4 Pobyt na praktyce to nie tylko praca
Pobyt na praktyce to nie tylko praca. Jednym z celów realizowanych projektów jest poznawanie kultury, obyczajów i życia codziennego krajów do których wyjeżdża młodzież. Ważnym elementem są organizowane wycieczki turystyczne i zwiedzanie miejsc wartych obejrzenia. Uczniowie wyjeżdżający na praktyki nie ponoszą żadnych kosztów. Cały program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. Każdy uczestnik po zakończonej praktyce otrzymuje dokument EUROPASS MOBILNOŚĆ oraz certyfikat ze szkoły i od zagranicznego partnera.

5 Do chwili obecnej zostały zrealizowane i rozliczone z Narodową Agencją Programu 3 projekty, czwarty jest w trakcie realizacji. W latach z programu skorzystało 320 uczniów z klas 2 i 3 technikum hotelarskiego, Technikum Organizacji Usług, Technikum Handlowego i Technikum w zawodzie kucharz. Uczniowie odbywali staże w różnych podmiotach gospodarczych w Danii, Grecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Turcji. Łączne dofinansowanie do realizacji tych projektów wyniosło 637 tysięcy EURO.

6 STRONA INTERNETOWA PROJEKTÓW: Wiesława Wiechuła i Natalia Zielińska
Kontakt: Koordynatorzy: Wiesława Wiechuła i Natalia Zielińska

7 - organizacja usług gastronomicznych; - kucharz
Projekt I Doskonalenie umiejętności zawodowych na europejskim rynku pracy w branży gastronomiczno – hotelarskiej Projekt ten realizowany w latach 2006 – 2008 był skierowany do uczniów klas technikum w zawodach: - hotelarstwo; - organizacja usług gastronomicznych; - kucharz Szkoła otrzymała grant na 199 tysięcy Euro Skorzystało z niego 146 uczniów, którzy odbyli 4 – tygodniowe praktyki w: Wielkiej Brytanii, Grecji i Danii

8 W trakcie praktyki w hotelu
PRAKTYKI W GRECJI W trakcie praktyki w hotelu Na wycieczce

9 Wielka Brytania Wycieczka do Yorku Czas wolny

10 Kucharze podczas ćwiczeń
Po ćwiczeniach.

11 W trakcie pracy

12 W czasie pracy i wspólne zdjęcie po pracy

13 Projekt ten był realizowany w latach 2006 – 2008
Projekt II Przedsiębiorczy handlowiec Projekt ten był realizowany w latach 2006 – 2008 i był skierowany do uczniów klas technikum handlowego. Szkoła otrzymała na realizację tego projektu 39 tysięcy Euro. W 4 – tygodniowych praktykach w Grecji wzięło udział 30 uczniów

14 Na wyspie Syros

15 Targ rybny

16 Projekt III Nowe szanse – nowe umiejętności na rynku pracy
To już trzeci projekt, który był realizowany w latach 2008 – 2010. W czasie jego trwania 144 uczniów odbyło 4 tygodniowe praktyki w Niemczech, Turcji, Grecji i Wielkiej Brytanii.

17 Na jego realizację otrzymaliśmy 399 tysięcy Euro Programem były objęte klasy II i III Technikum w zawodach: Technik hotelarstwa Technik organizacji usług gastronomicznych Technik handlowiec Kucharz Projekt był największym projektem LdV staże dla instytucji oświatowych realizowanym w Polsce

18 Pani Zuzanna – nasz partner w Niemczech
Praktyka w Niemczech Pani Zuzanna – nasz partner w Niemczech Uczniowie Technikum w zawodzie kucharz

19 W trakcie praktyki zawodowej
Główny szef A to nasi uczniowie

20 Dzieła kulinarne naszych uczniów

21 Czas wolny, przyjemnie prawda ?

22 Praktyki w Wielkiej Brytanii
Bournemouth Kuchnia w hotelu

23 Capitains Club Hotel

24 Marsham Court Hotel

25 Aruba

26 Wycieczka do Stonehenge

27 Nasi uczniowie w Londynie

28 Nie samą pracą człowiek żyje
Bilard W chińskiej restauracji

29

30 A teraz czas na Grecję

31 Pan Leonardos – partner w Grecji

32

33

34 Miejsca praktyk

35

36

37

38

39 Zwiedzanie wyspy Syros

40 Uroczyste pożegnanie z pracodawcami

41 Praktyka w Turcji Nasz turecki partner – p. Murat Hotel w Fethiye
na praktyce w recepcji

42 Przed hotelem w Oludeniz Pokój naszych uczennic

43 Hotel Lykia Botanika Hotel Lykia Botanika to 4 gwiazdkowy hotel położony w Parku Narodowym, który posiada swoją własną plażę oraz fun club.

44 Belcekiz Beach Club To 5 gwiazdkowy hotel który znajduje sie w centrum Oludeniz, 14 km od Fethiye, W pobliżu znajdują się bary, tawerny, a w samym hotelu klub nocny Belcekiz Beach.

45 FISH RESTAURANT

46 RESTAURACJA

47 INNE

48 Open bufet

49 spędzanie wolnego czasu

50

51 PODSUMOWANIE STAŻY gala podsumowująca
Uczestnicy staży mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności i podzielić się swoimi wrażeniami z uczniami szkoły, nauczycielami, rodzicami, przedstawicielami władz Miasta, władz oświatowych, przedstawicielami pracodawców. W podsumowaniu uczestniczyli przedstawiciele organizacji Partnerskich.

52 Powitanie gości

53 Prezentacje uczestników staży

54 Dzieła naszych uczniów

55

56 Całkowity budżet to 250 000 EUR
Od września 2010 realizowany jest kolejny projekt, który przeznaczony jest dla 96 uczniów, którzy odbędą praktyki w Grecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Całkowity budżet to EUR

57 Szkoła jest również Partnerem dla instytucji zagranicznych w realizacji projektów w ramach programu Leonardo da Vinci. W 2007 roku uczniowie z Wielkiej Brytanii odbywali praktyki w Chorzowie, a wiosną 2011 przyjedzie kolejna grupa uczniów, tym razem z Włoch.

58 Koordynatorzy projektu:
Wiesława Wiechuła Natalia Zielińska


Pobierz ppt "Zespół Szkół Gastronomiczno-Usługowych im. Marii Dąbrowskiej ul"

Podobne prezentacje


Reklamy Google