Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projektujemy mechaniczną zabawkę

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projektujemy mechaniczną zabawkę"— Zapis prezentacji:

1 Projektujemy mechaniczną zabawkę

2 Projekt Razem z grupą ustaliliśmy, że przygotujemy coś nowego. Wzorując się na projekcie gąsienicy zaplanowaliśmy, ze zrobimy coś podobnego lecz zamiast gąsienicy na samej górze zamieścimy napis „ TECHNIKA”. Na dole widnieje zdjęcie rysunku, który był wzorem dla naszej dalszej pracy.

3 Podzial zadan Każda osoba z grupy miała przydzielone zadanie. Marzena zrobiła z drewna kółka dzięki którym cały napis mógł się poruszać, Iwona przygotowała literki również wykonane z drewna, Monika zrobiła kawałki drewna oraz patyk, które miały posłużyć jako ramka, Izabela przyniosła klej oraz niezbędne rzeczy potrzebne do przymocowania literek , a Faustyna miała za zadanie znaleźć druty miedziane które miały za zadanie podtrzymywać kolejno każdą z literek.

4 Rozpoczecie pracy Pracę zaczęliśmy od tworzenia ramki. Potrzebne było nam 4 kawałki drewna w tym dwa dłuższe i dwa krótsze. Dłuższe kawałki postawiłyśmy pionowo a na ich samej górze i na środku przymocowaliśmy gwoźdźmi dwa mniejsze. Krótsze kawałki zostały przedziurawione po to, aby druty mogły przez nie swobodnie przejść.

5 Kontynuacja Drewniane kółka zostały kolejno przedziurawione wiertarką 2 razy: na środku( duża dziura, przez którą będzie przechodził patyk), po boku( mała, dzięki której miedziane druty mogą swobodnie przejść). Gotowe kółka zostały przyklejone do patyka, tak, aby poruszone mogły się obracać.

6 Następną czynnością było poprowadzenie drutów, tak, aby przechodziły przez krótszy kawałek drewna na samej górze. Każdy z drutów miał różne rozmiary, więc literki nie były równolegle ułożone. Końcówki tych drutów włożyliśmy do mniejszej dziurki koła oraz zagięłyśmy je, aby się nie wysuwały.

7 Zakończenie pracy Ostatnią czynnością było przyklejenie literek do drutu, dzięki której powstał napis „ TECHNIKA” , który dzięki pokręceniu kółek ruszał się.

8 KONIEC Wykonały: Faustyna Ryndak, Iwona Jodłoś, Izabela Wal, Monika Bąk, Marzena Wojtanowska


Pobierz ppt "Projektujemy mechaniczną zabawkę"

Podobne prezentacje


Reklamy Google