Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uczy odpowiedzialności Uczy odpowiedzialności Każdy zwierzak wymaga stałych posiłków czy spacerów, bo inaczej cierpi albo choruje. Dziecko, dbając o.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uczy odpowiedzialności Uczy odpowiedzialności Każdy zwierzak wymaga stałych posiłków czy spacerów, bo inaczej cierpi albo choruje. Dziecko, dbając o."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Uczy odpowiedzialności Uczy odpowiedzialności Każdy zwierzak wymaga stałych posiłków czy spacerów, bo inaczej cierpi albo choruje. Dziecko, dbając o pupila, często musi rezygnować z własnych przyjemności i w ten sposób uczy się odpowiedzialności.

4 Pozwala zdobyć cenne doświadczenie Pozwala zdobyć cenne doświadczenie Maluch dorastający ze zwierzakiem ma więcej wiadomości z biologii i w naturalny sposób czerpie wiedzę o dorastaniu, płodności czy starzeniu się.

5 Jest skutecznym lekiem na samotność Jest skutecznym lekiem na samotność Dziecko bardzo potrzebuje pewności, że gdy np. wraca ze szkoły, ktoś na niego czeka. Zwierzak zawsze cieszy się na jego widok – maluch czuje się przy nim pewniej i raźniej.

6 To niezastąpiony kompan zabaw, równie niespożyty jak mały człowiek. Tak samo tryska energią i jest gotowy do harców. Zdaniem lekarzy, dzieci wychowane np. z psem są zdrowsze, nie mają problemów z krążeniem i łatwiej sobie radzą ze stresem.

7 Kształtuje wrażliwość Kształtuje wrażliwość Kiedy dziecko obserwuje zachowanie żywego stworzenie, uczy się też właściwie na nie reagować. Przy wspólnej zabawie dowiaduje się, że nie można zwierzaka głaskać za mocno czy tym bardziej zadawać mu ból. Kształtuje w ten sposób swoją wrażliwość i uczy się szacunku dla innych istot. Kiedy dziecko obserwuje zachowanie żywego stworzenie, uczy się też właściwie na nie reagować. Przy wspólnej zabawie dowiaduje się, że nie można zwierzaka głaskać za mocno czy tym bardziej zadawać mu ból. Kształtuje w ten sposób swoją wrażliwość i uczy się szacunku dla innych istot.

8 arja


Pobierz ppt "Uczy odpowiedzialności Uczy odpowiedzialności Każdy zwierzak wymaga stałych posiłków czy spacerów, bo inaczej cierpi albo choruje. Dziecko, dbając o."

Podobne prezentacje


Reklamy Google