Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Optymistyczne Przedszkole

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Optymistyczne Przedszkole"— Zapis prezentacji:

1 Optymistyczne Przedszkole
Przedszkole Krasnala Hałabały

2 W naszym przedszkolu realizujemy ogólnopolski program "OPTYMISTYCZNE PRZEDSZKOLE", autorstwa: I. Dzierzgowskiej i M. Nawrot.

3 Główne cele Programu: Tworzenie okazji do budowania konstruktywnych więzi. Rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów. Swobodne wyrażanie próśb i oczekiwań przez dzieci. Rozwijanie w dziecku optymizmu, poczucia własnej wartości. Uczenie , jak radzić sobie w różnych sytuacjach. Rozwijanie zainteresowań i talentów. Uczenie życzliwości, empatii, pomagania innym oraz przyjaźni.

4 Decydując się na wdrożenie programu w naszym przedszkolu cały personel zaakceptował priorytety związane z wyrabianiem w wychowankach postawy optymizmu i zaradności.

5 CECHY OPTYMISTYCZNEGO WYCHOWANKA
- jest pełne inicjatywy - woli współpracę niż rywalizację - chętnie się uczy, ma szerokie zainteresowania i rozwija talenty jest kreatywne i pełne fantazji - odróżnia dobro od zła - jest empatyczne i przyjaźnie nastawione do koleżanek i kolegów - ma poczucie pewności i wiary w swoje możliwości

6 Pani wita uśmiechnięta i wesoła Cała masa niespodzianek czeka tam.
„Optymistą być!” Kiedy idę co dzień rano do przedszkola Czy to słońce czy pogoda humor mam Pani wita uśmiechnięta i wesoła Cała masa niespodzianek czeka tam. I chociaż smutno choć iskierki w oczach gasną a z nieba zamiast słońca kapie szary deszcz w naszym przedszkolu słońce zawsze świeci jasno bo Hałabała optymistą jest i cześć! Gdy Ci smutno włóż różowe okulary troski znikną i weselej będzie żyć Tę zasadę zawsze wszyscy pamiętamy optymistą mimo wszystko warto być!

7 DZIEŃ OPTYMISTY 30 września 2010 roku z okazji Światowego Dnia Przedszkolaka odbył się Optymistyczny Przemarsz ulicami naszego miasta, podczas którego dzieci „zarażały” optymizmem mieszkańców i Pana Burmistrza.

8 Wesołe zabawy z okazji Dnia Dziecka

9 Ważna jest także postawa rodziców
i współpraca z nimi.

10 „Radość bycia razem” Co roku organizujemy rodzinne spotkania z okazji świąt Bożego Narodzenia, Dnia Babci oraz Święta Rodziny. Poprzez zabawę integrujemy społeczność przedszkolną oraz wzmacniamy więzi rodzinne.

11 Klubu „Optymistycznych Rodziców”
W ramach działań Klubu Optymistycznych Rodziców w naszym Przedszkolu odbywają się ciekawe pogadanki na różne tematy: - Dojrzałość emocjonalna dziecka przedszkolnego - Bajkoterapia w wychowaniu - Mamo poczytaj mi bajkę - Zabawa jest najważniejsza! - Wpływ telewizji i gier komputerowych na zachowanie dziecka - Wada wymowy- spotkanie z logopedą. Z okazji Dnia Dziecka Klub Optymistycznych Rodziców wraz z nauczycielami przygotowuje co roku przedstawienie dla przedszkolaków.

12

13

14 Pragniemy, aby nasze dzieci rosły bez lęków.
Nie możemy ochronić dzieci przed wszystkimi niebezpieczeństwami, ale postaramy się nauczyć je odwagi i rozsądku.

15 Chcemy zapewnić naszym PRZEDSZKOLAKOM szczęśliwe dzieciństwo, bez agresji i bez przemocy

16 Mają odmienne upodobania, zainteresowania i uzdolnienia.
Dzieci są bardzo różne. Mają odmienne upodobania, zainteresowania i uzdolnienia. Będziemy się starali stworzyć każdemu dziecku możliwość rozwijania jego naturalnych talentów i osiągania sukcesu.

17

18 OBRADY OPTYMISTYCZNEGO SEJMU
W naszym przedszkolu prawa dziecka są priorytetem, dbamy szczególnie o ich przestrzeganie, a także wyposażanie dzieci w odpowiednią wiedzę i umiejętności związane z tymi prawami. Dnia 5 października 2010r. w przedszkolu odbyły się II Obrady Optymistycznego Sejmu Dziecięcego. Dziecięcy Sejm obradował nad uchwaleniem „Ustawy o dobrym zachowaniu się w przedszkolu”.

19 Wdrażamy zasady bezpiecznej zabawy,
uświadamiamy dzieciom z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać, uczymy jak sobie radzić w niebezpiecznych sytuacjach.

20 Wiemy jak dbać o swoje zdrowie!

21 Dbamy o przyrodę !!!

22 Wierzymy w siłę przyjaźni,
dobroci i życzliwości…

23

24


Pobierz ppt "Optymistyczne Przedszkole"

Podobne prezentacje


Reklamy Google