Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

OGÓLNE ZAŁOŻENIA, CELE I ŚRODKI PROGRAMOWE Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Rok akademicki 2009/2010 5 października 2009 roku Ks. dr Wojciech Cichosz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "OGÓLNE ZAŁOŻENIA, CELE I ŚRODKI PROGRAMOWE Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Rok akademicki 2009/2010 5 października 2009 roku Ks. dr Wojciech Cichosz."— Zapis prezentacji:

1 OGÓLNE ZAŁOŻENIA, CELE I ŚRODKI PROGRAMOWE Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Rok akademicki 2009/2010 5 października 2009 roku Ks. dr Wojciech Cichosz Przywracać obecność W IELKIEGO N IEOBECNEGO !

2 WIELKA NIEOBECNOŚĆ BOGA W ŚWIECIE I KULTURZE Prawdziwym problemem naszej epoki jest kryzys Boga, nieobecność Boga zamaskowa- na pustą religijnością (…). Wszystko zmienia się w zależności od tego, czy Bóg istnieje, czy nie istnieje. Niestety, także my chrześcijanie żyjemy często tak, jak gdyby Bóg nie istniał ( si Deus non daretur ). Żyjemy zgodnie z hasłem: Boga nie ma, a jeśli jest, to nie ma znaczenia. Dlatego ewangelizacja musi mówić przede wszystkim o Bogu, musi głosić jedynego prawdziwego Boga. Kard. Joseph Ratzinger, Nowa ewangelizacja

3 BYĆ ŚWIADKIEMBYĆ ŚWIADKIEM Waszym pierwszym i najwyższym dążeniem powinno być świadczenie o tym, że Boga należy słuchać i miłować (…). Właśnie w naszych cza- sach, w których doświadcza się wielkiej nieobec - ności Boga, to dawanie prymatu Bogu ma ogro - mne znaczenie. Benedykt XVI, Kościół i świat potrzebują waszego świadectwa

4 WYDZIAŁ TEOLOGICZNY: KSZTAŁCENIE ELITY KATOLICKIEJ Cele: Kompetencja Kreatywność Otwartość na zmianęŚrodki: Pedagogia wiary Praca na rzecz obecności Boga w świecie Świat potrzebuje świadków, a nie nauczycieli, a jeżeli nauczycieli, to tylko dlatego, że są świadkami !

5 BĄDŹMY ŚWIADKAMI W NOWYM ROKU AKADEMICKIM!


Pobierz ppt "OGÓLNE ZAŁOŻENIA, CELE I ŚRODKI PROGRAMOWE Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Rok akademicki 2009/2010 5 października 2009 roku Ks. dr Wojciech Cichosz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google