Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opóźnienie i zwłoka Fryderyk Zoll.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opóźnienie i zwłoka Fryderyk Zoll."— Zapis prezentacji:

1 Opóźnienie i zwłoka Fryderyk Zoll

2 Opóźnienie i zwłoka I. A zawarł z B umowę sprzedaży kilku ton śledzi. Śledzie miały być dostarczone do 15 maja. Sprzedawca A jednak śledzi tych nie dostarczył w terminie. A wyznaczył B jednodniowy termin do spełnienia świadczenia z zagrożeniem, że od umowy odstąpi. Termin ten był za krótki do wykonania zobowiązania i minął bezskutecznie. A złożył oświadczenie o odstąpieniu dopiero po upływie dwóch tygodni (w tym czasie można było wykonać zobowiązanie). A domaga się zwrotu zapłaconych zaliczek. Czy zasadnie?

3 Opóźnienie i zwłoka A sprzedał B kosiarkę. Kosiarka została kupującemu wydana, jednakże bez instrukcji obsługi. B wyznaczył A dodatkowy termin do dostarczenia instrukcji z zagrożeniem, że od umowy odstąpi. Termin minął bezskutecznie. B złożył oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Czy może się domagać zwrotu uiszczonej ceny?

4 Opóźnienie i zwłoka Stolarz A miał wykonać dla B stół. Zabrał się do pracy, ale nie zdążył ukończyć stołu w uzgodnionym przez strony terminie. B bez wyznaczania dodatkowego terminu odstąpił od umowy i domaga się zwrotu zaliczki. Czy zasadnie?

5 Opóźnienie i zwłoka A i B zawarli umowę sprzedaży samochodu, który miał być wydany kupującemu B za 5 dni. Przy zawarciu umowy A wręczył B 25% ceny. Jednak po upływie terminu B nie wydał samochodu. A złożył od razu oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Domaga się zwrotu zapłaconej ceny w podwójnej wysokości. Czy zasadnie?

6 Opóźnienie i zwłoka A pożyczył kwotę 1000 zł B. Pożyczka miała być zwrócona w terminie 10 dni. Tak się jednak nie stało. Minął ponad rok. A domaga się od B zwrotu pożyczki z odsetkami za opóźnienie. Ponadto domaga się naprawienia szkody którą poniósł przez to, że nie otrzymał odsetek w terminie. Twierdzi, że mógł je złożyć na rachunku i otrzymać oprocentowanie. Ponieważ tak się nie stało, to znaczy, że poniósł szkodę. Czy jego roszczenia są zasadne?

7 Opóźnienie i zwłoka A zobowiązał się wobec B, że będzie mu dostarczał co tydzień piwo do sklepu. Jednak A zawsze spóźnia się z wykonaniem tego obowiązku. B wielokrotnie wzywał A z zagrożeniem odstąpienia od umowy do spełnienia świadczenia i wtedy A świadczenie spełniał. W końcu B ma dość i gdy A znowu się opóźnił B od umowy odstąpił bez wyznaczania dodatkowego terminu. Czy skutecznie?


Pobierz ppt "Opóźnienie i zwłoka Fryderyk Zoll."

Podobne prezentacje


Reklamy Google