Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROJEKT GIMNAZJALNY.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROJEKT GIMNAZJALNY."— Zapis prezentacji:

1 PROJEKT GIMNAZJALNY

2 Temat Projektu:Obiekty sportowo – rekreacyjne w gminie Krotoszyn i ich wpływ na promowanie sportu w naszym regionie. Opiekun:  p. Radosław Woźniak Uczestnicy :  Krystian Tyl  Piotr Marszałek  Kamil Skrzypniak  Paweł Marszałek

3 Cele projektu:  Poznanie miejsc wypoczynku i rekreacji  Zorientowanie się uczniów , jakie obiekty sportowo-rekreacyjne znajdują się na terenie Miasta i Gminy Krotoszyn.  Poznanie klubów sportowych korzystających z tych obiektów  Zdobycie informacji ,w jaki sposób i kiedy młodzież może korzystać z obiektów sportowych.

4 Opis projektu:  Projekt polegał na zebraniu informacji na temat obiektów sportowych znajdujących się w naszej gminie, przeprowadzeniu wywiadów z trenerami prezesami lub osobami związanymi z klubami sportowymi korzystającymi z tych obiektów.

5 Techniki wykorzystane w projekcie:
Power Point – przygotowanie prezentacji projektu Word –opracowanie opisów i potrzebnych nam informacji Internet (Google) – zgromadzenie potrzebnych informacji Picture Manager – przygotowanie zdjęć dokumentujących pracę

6 Organizacja pracy:  Przedstawienie ogólnych założeń projektu przez opiekuna i zachęcenie uczniów do ich realizacji.  Wyłonienie lidera.  Przydzielenie zadań do wykonania

7 ROLA NAUCZYCIELA: Wybór tematu Selekcja informacji Zbiór informacji
Pomoc w przygotowaniu prezentacji Pomoc w przygotowaniu pytań do wywiadów

8 Obiekty sportowo – rekreacyjne w gminie Krotoszyn.
Można je podzielić na 2 grupy: Należące do CSiR to: Stadion przy ul. Sportowej 1 w Krotoszynie Kryta pływalnia „Wodnik” wraz z kręgielnią Hala sportowo – widowiskowa przy ul.Młyńskiej Pływalnia odkryta przy ul. Ogrodowskiego 8 Korty tenisowe SKATEPARK Sprawnościowy plac zabaw przy ul. Sportowej 2 hale przy ul. Sportowej do zapasów i tenisa stołowego i inne

9 Stadion Sportowy przy ul.Sportowa1
Stadion składa się z płyty piłkarskiej treningowej, bieżni lekkoatletycznej 400- metrowej, skoczni w dal i trybun. Obiekt posiada płytę główną z trybunami na miejsc siedzących oraz boiska treningowe z zapleczem socjalnym, szatniami z prysznicami, pokój sędziowski oraz sekretariat. Na terenie stadionu znajdują się również dwie hale treningowe: do zapasów i do tenisa stołowego.

10 Kryta pływalnia „Wodnik” wraz z kręgielnią
Urządzenia z jakich możemy skorzystać na „WODNIKU” duża zjeżdżalnia (54 m) mała zjeżdżalnia (WĄŻ) duży basen o wymiarach 25 x 12,5 m basen rekreacyjny whirlpoole masaże wodne 2 sauny (parowa i sucha) 2 solaria kręgielnia bilard

11 Na WODNIKU Odbywają się również zajęcia „AQUA AEROBIK”

12 Odkryta pływalnia przy ul. Ogrodowskiego 8
Na terenie pływalni znajdują - basen kąpielowy o wymiarach 50m x 25m - basen dla dzieci o wymiarach 25m x 15m - brodzik dla maluchów

13 Oprócz basenu znajdują się jeszcze : - dwa boiska do siatkówki plażowej - dwa korty tenisowe

14

15 SKATEPARK-do uprawiania jazdy na deskorolkach i rolkach
SKATEPARK-do uprawiania jazdy na deskorolkach i rolkach. Znajduje się on przy ul. Sportowej przed Stadionem. Elementy skateparku: Bank ramp, Quarter pipe Funbox z grindboxem, poręczą i schodami Piramida Picnic table Grindbox Poręcz prosta Poręcz spadowa Quarter pipe + miniquarter Poll jam

16

17 Sprawnościowy plac zabaw przy ul. Sportowej

18 Do innych obiektów znajdujących się w naszej gminie można zaliczyć 2 boiska: Orlik 2012
W celu uzyskania informacji przeprowadziliśmy wywiad z opiekunem jednego z orlików, przy ul. Powstańców Wielkopolskich 13

19 W dniu 11. 03. 2013r. przeprowadziliśmy wywiad z p
W dniu r. przeprowadziliśmy wywiad z p. Michałem Kolibabką - opiekunem obiektu i zadaliśmy mu następujące pytania: Od którego roku istnieje orlik i jak pan ocenia jego wpływ na zainteresowanie? Orlik istnieje od 2009r. Zainteresowanie jest duże, lecz w wakacje i okresie letnim jest największe. W jakie dni można skorzystać z orlika i w jakich godzinach? Z orlika można korzystać 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku w godz , a w sobotę i w niedziele w godz

20 Czy korzystanie z obiektu jest płatne?
Wejście na obiekt jest darmowe. Jakie kluby ćwiczą na boisku? Na boisku ćwiczą wszystkie grupy „ASTRY” Krotoszyn oraz drużyna „Błękitni Biadki” W jaki sposób można się zapisać i gdzie skorzystać z boiska? Rezerwacja odbywa się bezpośrednio u animatora sportu na obiekcie lub telefonicznie. Kto może korzystać z boiska? Z boiska właściwie mogą korzystać wszyscy.

21 W co najczęściej młodzież gra?
Duże zainteresowanie jest grających w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną, lecz trochę mniejsze grających w tenisa. W jakich miesiącach obiekt całkowicie jest zamknięty? Obiekt jest otwarty od marca do końca listopada, a w miesiącach zimowych, tj. od grudnia do lutego zależy od warunków pogodowych i zainteresowania chętnych.

22

23 Poznane przez nas obiekty mają olbrzymi wpływ na promocję sportu w naszym regionie. Świadczą o tym liczne działające kluby sportowe jak: Krotosz, Astra, Ceramik i Strefa Walki oraz ich liczne osiągnięcia.

24 Klub Krotosz W ramach projektu przeprowadziliśmy wywiad z prezesem klubu i kierownikiem sekcji pływackiej – p. Włodzimierzem Figajem. Jakie sekcje sportowe są prowadzone przez Klub Sportowy „Krotosz”? Sekcja pływacka , tenisa stołowego , karate , lekka atletyka. Ilu członków rzesza KSK ? Liczy 210 członków.

25 Jak długo istnieje sekcja pływacka?
Istnieje od 1998 roku. Ile osób jest zapisanych do sekcji pływackiej? Jest zapisanych 85 zawodników. Jakie grupy wiekowe istnieją w sekcji pływackiej? Istnieje 5 grup : 1 grupa początkująca od I do II klasy, 2 grupa od III do IV klasy , 3 grupa od V do VI klasy , 4 grupa- gimnazjum, i 5 grupa- zaawansowana.

26 Jak można się zapisać do sekcji i od jakiego wieku?
Wystarczy przyjść i trochę pływać. Czy zajęcia są darmowe ? Zajęcia są płatne - 70 zł na miesiąc. Ile razy w tygodniu trenują poszczególne grupy? Grupa 1 i 2 cztery razy w tygodniu po godzinie , grupa 3 cztery razy w tygodniu po 1,5 godziny, grupa 4 i 5 sześć razy w tygodniu po 1,5 godziny.

27 8 miejsce w Mistrzostwach Polski na 200 m stylem klasycznym.
Najważniejsze Osiągnięcia w sekcji pływackiej ? 10 miejsce w Mistrzostwach Polski na 100 m stylem dowolnym. 10 miejsce w Mistrzostwach Polski na 100 m w wieloboju pływackim. 5 miejsce w Mistrzostwach Polski na 100 m stylem klasycznym. 9 miejsce w mistrzostwach Polski w Wieloboju Pływackim dziewcząt drużynowo. 8 miejsce w Mistrzostwach Polski na 200 m stylem klasycznym. 12 miejsce w mistrzostwach Świata Niesłyszących w Portugalii na 100 m stylem klasycznym.

28 Klub ASTRA KROTOSZYN Aby uzyskać informacje na temat klubu przeprowadziliśmy wywiad z p.Hubertem Wronkiem – trenerem.

29 Jaką funkcję spełnia Pan w „Astrze” Krotoszyn?
Zawodnik podstawowego zespołu, trener zespołu trampkarzy młodszych oraz członek zarządu. Jak długo istnieje klub? Klub istnieje 84 lata. Ile razy w tygodniu odbywają się treningi? 3 razy w tygodniu, a w sobotę mają miejsce mecze ligowe. Jak można się zapisać do klubu? Podczas naboru do najmłodszej grupy, kandydaci prezentują swoje umiejętności trenerom.

30 Od ilu lat jest Pan trenerem?
Jestem na tym stanowisku od 5 lat. Co Pan poleca wszystkim młodym miłośnikom sportu? Oczywiście zapisanie się do Astry. Dziękuję.

31 Ludowy klub sportowy - Ceramik
Trenerem jest p. Rafał Patalas. Ludowy Klub Sportowy "Ceramik" Adres: ul. Sportowa 2, Krotoszyn, tel

32 Nasi zawodnicy i zawodniczki występują we wszystkich kategoriach wiekowych, klub posiada także wielu reprezentantów Kadry Polski w Zapasach.

33 Strefa Walki Strefa Walki Krotoszyn Adres: ul. Młyńska 2B (wejście od strony strzelnicy LOK). Sala treningowa Strefy Walki Krotoszyn mieści się w budynku sali gimnastycznej OSIR, w dawnej jednostce wojskowej - wejście od tyłu (tam, gdzie mieści sie strzelnica LOKU i co roku odbywa się WKU). Wszystkich Chętnych Zapraszamy !

34 Towarzystwo Atletyczne "Rozum" Adres: ul
Towarzystwo Atletyczne "Rozum" Adres: ul. Mały Rynek 13, Krotoszyn, tel Sekcje: sumo. Internet: Zawodnicy Trenujący: Seniorzy. Młodzieżowcy. Juniorzy. Kadeci. Zawodnicy wyjeżdżają także za granicę.

35 Wnioski czego nauczyliśmy się podczas pracy:
 Korzystanie z różnych źródeł informacji.  Współpraca w grupie.  Umiejętność przeprowadzania wywiadów.  Korzystania z różnych programów i Internetu  Wykonania prezentacji multimedialnej.

36 Co zyskał nauczyciel:  Poznałem bliżej obiekty sportowe i kluby.  Poznałem prace z uczniami nad projektem.  Poszerzyłem swoje umiejętności w zakresie wykorzystania komputera.  Uzyskałem informacje na temat dostępności obiektów sportowych.

37 DziĘkujemy za uwagĘ


Pobierz ppt "PROJEKT GIMNAZJALNY."

Podobne prezentacje


Reklamy Google