Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet w pigułce Zajęcia wyrównawcze z informatyki Grzegorz Koloch.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet w pigułce Zajęcia wyrównawcze z informatyki Grzegorz Koloch."— Zapis prezentacji:

1 Internet w pigułce Zajęcia wyrównawcze z informatyki Grzegorz Koloch

2 Co to jest internet ? Internet globalna, międzynarodowa sieć,, która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP . Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastrukturze.

3 Czy internet i www to samo ?
TAK NIE

4 Niestety to zła odpowiedź sprawdź właściwą odpowiedź

5 Bardzo dobrze, to właściwa odpowiedź
Internet i world wide web (www) nie są synonimami czyli to nie to samo. Internet to sieć komputerowa – wiele połączonych ze sobą komputerów. www jest jednym z dóbr dostępnych przy pomocy Internetu. Innymi bardzo popularnymi są poczta elektroniczna. WWW jest zbiorem dokumentów i innych zasobów połączonych hiperłączami i URL-ami.

6 Z historii internetu Historia Internetu zaczyna się 29 września 1969 roku, kiedy to w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), a wkrótce potem w trzech następnych uniwersytetach zainstalowano w ramach eksperymentu finansowanego przez ARPA (Advanced Research Project Agency), zajmującą się koordynowaniem badań naukowych na potrzeby wojska, pierwsze węzły sieci ARPANET – bezpośredniego przodka dzisiejszego Internetu. Rys. Umiejscowienie terminali po pierwszych próbach informatycznej komórki ARPA

7 Eksperyment miał zbadać możliwość zbudowania sieci komputerowej bez wyróżnionego punktu centralnego, która mogłaby funkcjonować nawet pomimo uszkodzenia pewnej jej części.

8 Połączenie komputera z Internetem
Przyłączenie komputera z Internetem możliwe jest przez wykorzystanie wielu technologii, które pozwalają urządzeniu komunikować się z pobliską bramką posiadającą stałe połączenie z innymi systemami w Internecie. Połączenie komputera z Internetem

9

10 Typowe rozwiązania wykorzystują linie telefoniczne (modemy, cyfrowe linie ISDN, modemy ADSL), inne technologie przewodowe (transmisja przez sieci energetyczne, telewizję kablową) oraz bezprzewodowe (GPRS, łącza satelitarne, Wi-Fi).

11 Aby pracować w Internecie, komputer musi być w stanie komunikować się z innymi systemami przez protokoły z rodziny TCP/IP, oraz posiadać oprogramowanie klienckie które pozwala na praktyczne wykorzystanie usług oferowanych przez innych użytkowników.

12 KONIEC dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Internet w pigułce Zajęcia wyrównawcze z informatyki Grzegorz Koloch."

Podobne prezentacje


Reklamy Google