Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Internet, przyjaciel czy wróg ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Internet, przyjaciel czy wróg ?"— Zapis prezentacji:

1 Internet, przyjaciel czy wróg ?

2 Internet- globalna, międzynarodowa; - sieć, -(dosłownie międzysieć) – ogólnoświatowa sieć komputerowa,która jest logicznie połączona w jednolitą sieć adresową opartą na protokole IP Sieć ta dostarcza lub wykorzystuje usługi wyższego poziomu, które oparte są na funkcjonowaniu telekomunikacji i związanej z nią infrastrukturze.

3 Internet w Polsce Internet w Polsce dostępny jest od 20 grudnia 1991 roku. 30 kwietnia 1991 roku szef Ośrodka Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze - Jan Sorensen, zarejestrował polską domenę .pl. 17sierpnia 1991 z baraku przed Wydziałem Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego do Centrum Komputerowego Uniwersytetu w Kopenhadze dotarł pierwszy wysłany z Polski . 20 grudnia 1991 placówki naukowe Instytut Fizyki i Obserwatorium Astronomiczne oraz pojedyncze komputery w Krakowie, Toruniu i Katowicach zostały połączone do internetu. Tego dnia Stany Zjednoczone zniosły ograniczenia w łączności z Polski. W czerwcu uruchomiona zostaje sieć POLPAK TELEKOMUNIKACJI S.A. W roku 1992 jako pierwsza polska firma ATM S.A. uzyskuje dostęp do Internetu. W sierpniu 1993 roku powstał pierwszy polski serwer www, pod nazwą "Polska Strona Domowa". W 1994 roku powstał rządowy serwer WWW. W 1995 roku powstaje pierwszy polski portal internetowy Wirtualna Polska. W kwietniu 1996 roku TP S.A. uruchomiła dostęp anonimowy do Internetu przez modemy.

4 Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu
1. Nigdy nie ufaj innym!!! Nie wiesz, kto się kryje po drugiej stronie.Jeśli chcesz się z kimś spotkać poinformuj o tym rodziców lub idź z opiekunem. 2. Nigdy nie podawaj swoich danych!!! Na czatach i forach posługuj się swoim nickiem. Nie podawaj miejsca zamieszkania itd. Każdy może to wykorzystać . 3. Zabezpiecz swój komputer!!! Jeśli ściągasz pliki lub je otwierasz dla wirusów. Najlepiej jest winstalować program antywirusowy.

5 Slajd przygotowała uczennica z VB Martyna Duraj
Koniec Slajd przygotowała uczennica z VB Martyna Duraj


Pobierz ppt "Internet, przyjaciel czy wróg ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google