Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”"— Zapis prezentacji:

1 „Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”

2 Czym jest Internet? Jest to rozbudowany system złożony z kilku wzajemnie powiązanych elementów. Podstawową częścią Internetu jest sieć komputerów, do której może się włączyć każdy. Internet to niewyczerpane źródło wiedzy, a osoba potrafiąca z niego korzystać może tu znaleźć niemal wszystko, czego potrzebuje. kto posiada takie urządzenie.

3 Internet Internet to bardzo ważne źródło zdobywania wiedzy
Internet to narzędzie – jest taki, jak ludzie, którzy go używają Internet to bardzo ważne źródło zdobywania wiedzy Internet to kontakty bez granic Internet to szybkie i łatwe narzędzie finansowe Internet to lepszy start w przyszłość

4 Aktywność w Sieci WWW czyli najpopularniejsza usługa w Internecie, z której korzystasz, czytając tę stronę. poczta elektroniczna, umożliwiająca przesłanie listów oraz plików. Listy dyskusyjne i grupy dyskusyjne grupy tematyczne, w których prowadzi się rozmowy. Fora dyskusyjne dyskusje tematyczne na stronach WWW. Komunikatory programy umożliwiające rozmowy z innymi użytkownikami Sieci – w formie tekstowej, głosowej, a nawet z obrazem video. IRC usługa umożliwiająca łączenie się - za pomocą odpowiedniego programu - z kanałami tematycznymi, w których można rozmawiać z wieloma przebywającymi tam osobami jednocześnie. Czat możliwości które daje IRC, wykorzystane na stronie www. P2P system wymiany plików między użytkownikami Internetu, w którym wykorzystuje się specjalne programy. FTP protokół umożliwiający wymianę plików między komputerami w Sieci. Gry w sieci najpopularniejsza rozrywka, którą umożliwia Internet.

5 Zgodnie z wynikami badań, przeprowadzonych przez Fundację Dzieci Niczyje, w Polsce ponad 92% dzieci używających Internetu korzysta z serwisów umożliwiających komunikację on-line. 87% dzieci podaje obcym swój adres 64% dzieci podaje obcym swój numer telefonu 42% dzieci podaje obcym adres zamieszkania 44% dzieci przesyła obcym swoje zdjęcie 25% dzieci spotyka się z obcymi „poznanymi” w Internecie

6 Warto widzieć Zalety Internetu znacznie przeważają nad jego wadami;
Ciekawość dziecka jest rzeczą naturalną; Anonimowość w Sieci jest tylko pozorna; Internet jest dobry, źli bywają jedynie ludzie, którzy go używają.

7 Netykieta Netykieta jest zbiorem zasad postępowania (swego rodzaju savoir vivrem) obowiązującym wszystkich (!) użytkowników Internetu. Niepokojący wydaje się fakt, że bardzo wiele osób nigdy o niej nie słyszało. Zasady netykiety są aktualne, niezależnie od tego, kiedy zostały spisane! Być może zauważyłeś w Sieci coś, co jest z nią sprzeczne, co jednak nie oznacza, że podobne działania są wskazane czy właściwe.

8 SPOSOBY OCHRONY DZIECKA:
Komputer powinien stać we wspólnym miejscu w domu. Należy pokazać dziecku wartościowe i bezpieczne strony. Nie bójmy się Internetu. Rozmawiajmy ze swoim dzieckiem o Internecie. Ustalajmy zasady i egzekwujmy je. Budujmy dobre relacje ze swoim dzieckiem. Zgłaszajmy nielegalne i szkodliwe treści. Nie traktujmy komputera i Internetu jak niańki dla naszego dziecka! Wesprzyjmy się programem filtrującym treści internetowe.

9 JAKI PROGRAM FILTRUJĄCY WYBRAĆ?
Cenzor X-Guard Motyl Beniamin Opiekun dziecka w Internecie Nadzorca Opiekun ucznia w Internecie

10 NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZESTĘPSTWO!
JEŚLI MY LUB NASZE DZIECKO NATRAFI W INTERNECIE NA TREŚCI NIELEGALNE LUB SZKODLIWE … NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI, NALEŻY ZGŁOSIĆ PRZESTĘPSTWO! pocztą elektroniczną na adres: za pomocą formularza internetowego dostępnego na stronie: zwykłym listem na adres: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Warszawa, ul. Wąwozowa 18 (koniecznie z dopiskiem HOTLINE); faksem: telefonicznie: (koszt połączenia lokalnego lub KAŻDY Z POWYŻSZYCH SPOSOBÓW PRZEKAZYWANIA INFORMACJI ZAPEWNIA POUFNOŚĆ!

11 3 główne zasady: myśl(!), nie działaj na czyjąś szkodę, nie nadużywaj.
Najlepszym sposobem ochrony dziecka jest rozmowa z nim. Żadne rozwiązanie techniczne nigdy nie zastąpi dobrego kontaktu rodzica z dzieckiem. Nie ma lepszej ochrony niż mądry, troskliwy rodzic i jego opieka.

12 Zagrożenia W Internecie istnieje wiele potencjalnych
zagrożeń, na które narażone może być każdy, zwłaszcza dzieci. Do najważniejszych z nich zaliczyć można: kontakt z nieodpowiednimi treściami; narażenie na niebezpieczeństwo w prawdziwym świecie; różne formy nękania za pośrednictwem Sieci; złamanie prawa i/lub narażenie na straty finansowe.

13 WAŻNE STRONY: www.dzieckowsieci.pl www.kidprotect.pl www.dyzurnet.pl
helpline.org.pl

14 Zabezpieczenia programowe dostępu do stron niebezpiecznych w Internecie

15 Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”
DLATEGO!!! Bądźmy czujni!!! PAMIĘTAJMY, ŻE Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”


Pobierz ppt "„Internet jest dobry źli bywają ludzie, którzy go używają”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google