Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny Internet.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny Internet."— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny Internet

2 Co to takiego? Internet to kopalnia wiedzy. Jednocześnie jednak sieć jest, jak to określił Stanisław Lem "wielkim śmietnikiem". Oprócz wielu wartościowych rzeczy można znaleźć też treści, z którymi kontakt jest dla nas po prostu szkodliwy.

3

4 Czaty: Każdy czatujący ma swoje prawa i ograniczenia. Korzystając z czata należy przestrzegać jego regulaminu i dbać o własne bezpieczeństwo. Jeśli chcesz być lubiany i akceptowany przez innych, stosuj się do zasad netykiety. Bluzganie, floodowanie, reklamowanie innych stron lub czatów, obrażanie innych uczestników czata, używanie obraźliwych nicków, podszywanie się pod innych nie jest absolutnie mile widziane. Tak samo jak w przypadku dobrych manier, przestrzeganie kultury nie jest obowiązkowe. Pamiętaj jednak, że w konsekwencji może być tak, że nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać!

5

6 Wirusy: Wirusy dostają się do komputerów przez kanały transmisji, które zwykle używane są do wymiany informacji. Można je podzielić na trzy grupy: Internet, sieci komputerowe oraz dyski wymienne. Czasami trudno stwierdzić, czy wirus zaatakował komputer. Dlatego należy zainstalować niezawodny program antywirusowy.

7

8 Uzależnienie od sieci:
Uzależnienie to nabyta silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności lub zażywania jakiejś substancji. Możemy wyróżnić takie uzależnienia jak: Fizjologiczne Psychiczne Społeczne

9

10 Uwaga! Natrafiłeś w Internecie na nielegalne treści? Nie wahaj się, zgłoś przestępstwo!  Nielegalne treści można zgłosić przez całą dobę w następujący sposób: •   pocztą elektroniczną pod adres: •   za pomocą formularza internetowego: •  zwykłym listem na adres: Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, Warszawa, ul. Wąwozowa 18 - koniecznie z dopiskiem HOTLINE • faksem: ;


Pobierz ppt "Bezpieczny Internet."

Podobne prezentacje


Reklamy Google