Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bierny Odpoczynek Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że się spodoba. Prezentację przygotowali Wiktor Kuriata i Kuba Kwatek Szkoła.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bierny Odpoczynek Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że się spodoba. Prezentację przygotowali Wiktor Kuriata i Kuba Kwatek Szkoła."— Zapis prezentacji:

1 Bierny Odpoczynek Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że się spodoba. Prezentację przygotowali Wiktor Kuriata i Kuba Kwatek Szkoła Podstawowa 110 w Łodzi Nauczyciel przyrody – Irena Wiercińska

2 Spis Treści 1. Co to jest bierny odpoczynek? 2. Sposoby na wypoczynek.
3. Zabawa z dzieckiem. 4. Gorąca kąpiel. 5. Krótka drzemka. 6. Rysowanie. 7. Zabawa przy komputerze 8. Krzyżówki 9. Czytanie 10. Oglądanie Telewizji 11. Linki do zdjęć

3 Co to jest bierny odpoczynek?
Odpoczynek bierny jest jedną z form relaksu, która ma na celu zmniejszenie obciążenia wszystkich mięśni, które przeciążamy fizycznie na co dzień. W skrócie jest to maksymalne ograniczenie aktywności mięśniowej i umysłowej do minimum. Sen ma bardzo duże znaczenie w regeneracji sił i jest jedną z najbardziej efektownych form odpoczynku biernego. Najważniejsza jest faza REM, podczas której obniża się napięcie mięśni szkieletowych. Drzemka nie powinna jednak przekraczać 1 godziny. W czasie odpoczynku biernego dochodzi do konsolidacji pamięci i procesów poznawczych.

4 Sposoby na wypoczynek bierny
Jest wiele sposobów na bierny odpoczynek np. gra w gry komputerowe, drzemka do 30 minut, odwiedziny znajomych i wspólna herbata, zabawa z dzieckiem np. rysowanie, budowanie klockami, rozwiązywanie krzyżówek, kąpiel w wannie pełnej piany

5 Zabawa z dzieckiem Zabawa z dzieckiem to jeden ze sposobów na odpoczynek, ale także na poprawienie relacji rodzica z dzieckiem i rozwija wyobraźnię malucha.

6 Gorąca kąpiel Gorąca kąpiel odpręża umysł i ciało mamy także czas, aby pomyśleć, pomarzyć. Kąpiel to także jeden z biernych odpoczynków.

7 Krótka drzemka Krótka drzemka daje odpoczynek naszemu ciału i umysłowi. Jest to stan wyciszenia. Taka drzemka powinna trwać ok. 30 minut.

8 Rysowanie Rysowanie bardzo odpręża umysł , rozwija wyobraźnie i spostrzegawczość przez szczegóły obrazu. Przy czym można stworzyć naprawdę ładne dzieło.

9 Zabawa przy komputerze
Z komputera nie można korzystać zbyt długo, gdyż źle to wpływa na nasze zdrowie, ale taka zabawa rozwija umysł, zwiększa refleks i spostrzegawczość.

10 Krzyżówki Rozwiązywanie krzyżówek, ale pozwala odpocząć naszym mięśniom. Przy rozwiązywaniu krzyżówek rozwijamy swój umysł.

11 Czytanie Czytanie książki jest bardzo rozwijającą formą biernego odpoczynku. W ten sposób uczymy się nowych rzeczy i poszerzamy wyobraźnię.

12 Oglądanie Telewizji Oglądanie telewizji jest formą odpoczynku, przy której można wypocząć, ale trzeba pamiętać, że nie można spędzać zbyt dużo czasu przed telewizorem, bo szkodzi to naszemu wzrokowi.

13 Wnioski z prezentacji Bierny odpoczynek jest przeznaczony dla osób pracujących fizycznie, ale nie jest zabroniony dla innych. Niektóre formy są dobre, ale nie należy korzystać z nich za długo np. zabawa przy komputerze. Niektóre formy odpoczynku wymagają logicznego myślenia np. rozwiązywanie krzyżówek

14 Linki do informacji i zdjęć
FYTFtAbllID4Bg&tbm=isch zdjec.html d=269A8KXoqJeXIM:&imgrefurl= id=xCbB1vcbT6y8RM&imgurl= GIFY/czytanie1.gif&w=560&h=517&ei=ykj0UJHFNZOr0AWIj4DQDA&zoom=1&iact=rc&d ur=425&sig= &page=1&tbnh=133&tbnw=144&start=0&ndsp=22&ve d=1t:429,r:0,s:0,i:96&tx=66&ty=103

15 Mamy nadzieję, że się podobało
Koniec Mamy nadzieję, że się podobało


Pobierz ppt "Bierny Odpoczynek Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji. Mamy nadzieję, że się spodoba. Prezentację przygotowali Wiktor Kuriata i Kuba Kwatek Szkoła."

Podobne prezentacje


Reklamy Google