Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka."— Zapis prezentacji:

1 Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego
Autor: Barbara Palka

2 Czym są uprawy ekologiczne? To wcale nie jest takie logiczne.
Środki chemiczne są eliminowane, Zamiast nich te naturalne są używane, Obornik i kompost tam królują, Gdzie rolnicy coś hodują. Środowiska nie zatruwają, lepsze i zdrowsze produkty wytwarzają. Uprawy ekologiczne są coraz bardziej popularne, Choć wcale to nie jest takie banalne, bo rolnicy dokształcać się muszą, aby wiedzieć co zrobić z taką, dajmy na to, gruszą.

3 Jakie są zasady produkcji ekologicznej
Jakie są zasady produkcji ekologicznej? Zdradzę wam trochę tej wiedzy magicznej. Nawozów naturalnych się używa, Kompost i obornik się je nazywa. W sposób mechaniczny niszczy się chwasty, Aby teren upraw nie stał się trawiasty. Szkodniki wywarami z roślin się odstrasza, To je skutecznie zastrasza. Stosuje się płodozmian, tak zwany, Przez rośliny jest on lubiany, Wtedy większe i lepsze wyrastają, Inne się do nich nie umywają. Obok siebie sadzimy rośliny, Które produkują różne wydzieliny, One szkodniki odstraszają, Wszystkie precz z pól uciekają. Np. Sadząc koper,a obok pomidory, Bielinek kapustnik ucieknie do swej nory.

4 Rolnictwo ekologiczne wady ma też, czy je także poznać chcesz?
Pracę wykonują ludzie, a nie maszyny, Spędzają przy pracy długie godziny, Nieco droższe są przez to warzywa, Ale żadna marchewka nie będzie robaczywa. Niektóre wyciągi z roślin, powszechnie tam stosowane, Mogą być przez ludzki organizm źle przyjmowane. Przy dużych obszarach taka uprawa, To trochę nieopłacalna sprawa.

5 Zalet ekologia ma mnóstwo, to dla środowiska wręcz bóstwo.
Wykorzystujemy źródła energii-odnawialne, Stosowane nawozy są naturalne, Glebę i wodę ochraniamy, Wyższej jakości produkty wytwarzamy, Niszczymy szkodniki w sposób naturalny, Oto zasad zbiór aktualny!

6 Zalety żywności ekologicznie wytwarzanej, w niezbędnym stopniu tylko przetwarzanej.
Zawiera więcej witamin i składników mineralnych , w porównaniu z produktami pochodzącymi z upraw tradycjonalnych. Produkcja jest przyjazna dla środowiska, Specjalne jednostki sprawdzają to z bliska. Zanieczyszczeń chemicznych nie zawiera, Skutecznie chemii się opiera. Produkty przetworzone są tylko w stopniu niezbędnym, To jest w tym rolnictwie warunkiem bezwzględnym. Proces produkcji jest ściśle kontrolowany przez jednostki certyfikujące dokumentowany.

7 Mam nadzieję, że się przekonałeś, i moje argumenty uznałeś, że rolnictwo ekologiczne to super sprawa, taka przyjazna dla środowiska uprawa. Następnym razem gdy do sklepu pójdziesz, na półce eko produkty znajdziesz, może i zapłacisz więcej niż zwykle, ale te produkty są naprawdę niezwykłe, a przecież zdrowie jest bezcenne, znikną wszystkie problemy trawienne, zadbaj w końcu o siebie, a świat stanie się lepszy dla Ciebie!


Pobierz ppt "Uprawy ekologiczne: wysoka jakość w połączeniu z poszanowaniem środowiska naturalnego Autor: Barbara Palka."

Podobne prezentacje


Reklamy Google