Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dobra energia dla wszystkich. Dobra energia dla wszystkich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dobra energia dla wszystkich. Dobra energia dla wszystkich."— Zapis prezentacji:

1

2 Dobra energia dla wszystkich

3 1. Tradycyjne źródła energii, czyli węgiel kamienny, gaz i ropa mają dwie podstawowe wady. Są one nieodnawialnymi źródłami energii, to znaczy, że kiedyś ich złoża się wyczerpią i zabraknie surowca do produkowania ciepła i prądu, bez których współczesny świat nie może przetrwać. Po drugie ich wydobycie wiąże się dużymi zanieczyszczeniami środowiska naturalnego. Przyroda da sobie radę bez człowieka, ale człowiek bez przyrody nie. Dlatego ludzie poszukują innych źródeł energii, takich, które się nie wyczerpią, a wytwarzanie energii nie będzie niszczyło naszej planety. A do takich należą między innymi woda, wiatr i energia słoneczna

4 2. Energia słoneczna należy do odnawialnych źródeł energii
2. Energia słoneczna należy do odnawialnych źródeł energii. Zmienia się ją na energię cieplną i elektryczną. Baterie słoneczne wykorzystywane są już w wielu sytuacjach, na przykład do ogrzewania domów, a nawet na statkach i łodziach, często na drogach spotykamy znaki drogowe zasilane energią słoneczną. Istnieją również elektrownie wytwarzające energię na dla zakładów przemysłowych. W Nowej Soli rozpoczęto produkcję toreb wyposażonych w panele słoneczne. Można w niej naładować telefon albo iPoda.

5 Baterie słoneczne na dachu domu

6 Baterie słoneczne na jachcie

7 Światła drogowe zasilane baterią słoneczną

8 Elektrownia słoneczna

9 Torba wyposażona w baterię słoneczną

10 3. Województwo Lubuskie może się stać zagłębiem wiatrowym
3. Województwo Lubuskie może się stać zagłębiem wiatrowym. Powstanie u nas 11 farm wiatrowych. W Stypułowie stanęły już trzy 150-metrowe wiatraki. Niedaleko Szprotawy powstanie elektrownia wiatrowa składająca się z 24 turbin wiatrowych. Energia elektryczna uzyskana z wiatru jest uznawana za ekologicznie czystą, ponieważ wytworzenie energii nie pociąga za sobą spalania żadnego paliwa.

11 Farma wiatrowa

12 Turbina wiatrowa

13 Turbiny wiatrowe w Stypułowie

14 Farma wiatrowa

15 Elektrownia wiatrowa na morzu

16 Jest ona tanim źródłem energii.
4. Woda ma ogromne znaczenie dla życia człowieka. Może być źródłem energii elektrycznej i cieplnej. Jest ona tanim źródłem energii. Wadą elektrowni wodnych jest jednak to, że nie wszędzie można je budować. Ponadto budowa zapór na rzekach pociąga za sobą zahamowanie ich naturalnego biegu i drastycznie zmienia środowisko. W województwie lubuskim ma my elektrownię wodną w Dychowie.

17 Elektrownia wodna w USA

18 Elektrownia wodna

19 Elektrownia wodna

20 Elektrownia wodna w Dychowie

21 Elektrownia wodna w Dychowie

22 5. Woda jest niezbędna do życia dla wszystkich organizmów
5. Woda jest niezbędna do życia dla wszystkich organizmów. Niestety sami ją zanieczyszczamy. Zakłady przemysłowe stosują już oczyszczalnie. A co każdy z nas może zrobić dla zachowania czystości wody? Posłuchajcie

23 Agencja reklamowa Poniedziałkowy poranek

24

25 Agencja reklamowa Dzień drugi

26

27 Reklama

28 Woda daje życie, daj żyć wodzie.


Pobierz ppt "Dobra energia dla wszystkich. Dobra energia dla wszystkich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google