Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BADAIN JARAN, PUSTYNIA JEZIOR TAJEMNICZYCH

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BADAIN JARAN, PUSTYNIA JEZIOR TAJEMNICZYCH"— Zapis prezentacji:

1 BADAIN JARAN, PUSTYNIA JEZIOR TAJEMNICZYCH
KLIKAJ

2

3 Trudno jest nam wyobrażać i zrozumieć że krajobraz pustyni, suchy, gdzie nie pada deszcz i gdzie znajdują się w większości wydmy piaskowe posiada dużo jezior przez długie lata. Ktoś nazwał tę pustynię Badain Jaran, jako pustynia tych “tajemniczych jezior”.

4

5

6

7 Pustynia Badain Jaran znajduje się na północy Chin, w środku Mongolii
Pustynia Badain Jaran znajduje się na północy Chin, w środku Mongolii. Ta pustynia ma niezwykłe cechy: miejsce tych wydm jest w najwyższych terenach świata i wśród nich znajdują się dosyć wielkie jeziora. Wydmy również w swoim wnętrzu są bardzo mokre i to tłumaczy dlaczego one nie cierpią wpływu od wiatru.

8

9

10

11 Deszcze dochodzą do 40 mm rocznie, i to nie jest wystarczające aby poziom wody w jeziorach mógł być utrzymany. Ta tajemnica została wykryta kilka lat temu: wykryto że jeziora mają swoją wodę ze źródeł podziemnych spływające z gór przez odległość 100 kilometrów; góry Quilian znajdują się w odległości 350 km. Jest to jakby ogromna rzeka podziemna, która w ten sposób przepływa przez pustynię.

12 jeep

13

14

15 Wynik tego – ogromna pustynia
pełna jezior

16

17

18

19 Niektóre jeziora są niedawno powstałe, inne stare jeziora posiadają w sobie wysoką ilość soli. Krajobraz tutejszy jest niezwykły ponieważ wydmy niektóre wokół jezior posiadają wysokość metrów.

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35 MUZYKA TRADYCYJNA Z CHIN;
TEKST Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO TŁUMACZYŁ TADEUSZ ROMAN.


Pobierz ppt "BADAIN JARAN, PUSTYNIA JEZIOR TAJEMNICZYCH"

Podobne prezentacje


Reklamy Google