Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚWIAT ROZTWORÓW ORAZ PRZESTĘPSTWA PODATKOWE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚWIAT ROZTWORÓW ORAZ PRZESTĘPSTWA PODATKOWE"— Zapis prezentacji:

1 ŚWIAT ROZTWORÓW ORAZ PRZESTĘPSTWA PODATKOWE
Kuba Skrzeczkowski Duże Koło 3GA, Zajęcia 5 06/06/2013

2 ŚWIAT ROZTWORÓW

3 DOCHODY W ŚWIECIE ROZTWORÓW
Roztwór klasyfikowane są do dwóch kategorii: KWAS ZASADA Dla zasad czym wyższe pH tym wyższy majątek. Dla kwasów czym niższe pH tym wyższy majątek.

4 UZASADNIENIE Tak zdefiniowane dochody mają sens, bo:
Uwzględniają jak ktoś ciężko pracuje – stężenie (efekt pracy to stężenie jonów H+ bądź OH-). Uwzględnia możliwości każdego (typ roztworu, kwasu, jak ktoś przetwarza swoje stężenie początkowe na efekt).

5 MINISTERSTWO FINANSÓW
Kilka roztworów wykorzystuje brak kompetencji urzędników i okłamuje ich (może to robić nieświadomie), wpisując błędne pH. Minister Finansów jest jednak cwany i powołuje specjalną Komisję ds. Wiarygodności pH. Jesteś jej członkiem. Zadanie: Przeanalizuj zaproponowanych przez ministra przestępców podatkowych i wykaż, czy i o ile okłamują oni Urząd Skarbowy.

6 PRZYPADEK PIEWRSZY

7 ZEZNANIE PODEJRZANEGO
Jestem kwasem dwuprotonowym o stężeniu 0,1 M. Skoro tak, to produkuję 0,2 M jonów wodorowych co daje pH: -log (0,2) = 0,7. Nie wiem o co wam chodzi…

8 INFORMACJA Z WYWIADU AMERYKAŃSKIEGO
Kwas siarkowy (VI) jest kwasem, w którym pierwsza dysocjacja zachodzi w 100%, natomiast druga jest już równowagą. Dzięki najnowszym technologiom wyznaczyliśmy Ka: 0,01.

9 BUSTED! Jednostki SWAT włamały się do kwasu siarkowego (VI). Używając pH-metru wyznaczyli pH na 0,96 . Wynika z tego, że oszustwo KS(VI) zwiększają budżet państwa. Minister prosi byś potwierdził ten wynik jeszcze naukowo.

10 NAUKOWO…

11 DODATKOWO W RAPORCIE… Wyprowadź wzory na stężenie jonów HSO4-, SO42-, H+, OH- w tym roztworze Wyprowadź wzory na stopnie dysocjacji kwasu siarkowego (VI): α1, α2 oraz αcałk oraz oblicz te stopnie dysocjacji.

12 PRZYPADEK DRUGI

13 ZEZNANIA MAŁŻEŃSTWA Będąc sam w roztworze produkuję 0,1 H+ a moja żona będąc sama produkuje 0,0018 H+. Razem to 0,1018 co daje pH ok. 1 (dokładnie 0,9922).

14 OPINIA MINISTRA W szkolę uczyli mnie o regule przekory. Rozpatrując dwie dysocjacje: HCl  H+ + Cl- CH3COOH  CH3COO- + H+ Skoro HCl dysocjuje całkowicie i nieodwracalnie to dysocjacja kwasu octowego będzie się cofała (by zachować stałość stałej dysocjacji Ka). Moim zdaniem, ich pH nie można traktować jako sumy wkładu dwóch odizolowanych roztworów…bo te roztwory na siebie oddziałują.

15 RAPORT Wykorzystując opinię ministra przedstaw raport.
Nie zaniedbując wpływu żadnego z wymienionych kwasów na pH roztworu wyprowadź wzory na stężenie jonów wodorowych oraz oblicz pH tego roztworu. Wyprowadź wzór na stopień dysocjacji kwasu octowego w tym roztworze, a następnie oblicz jego wartość. Dla kwasu octowego: Ka = 1.6 * 10-5

16 REGUŁA PRZEKORY Dyskutujesz właśnie z ministrem na temat reguły przekory w przypadku analizowanego małżeństwa. Opowiedz o: Dlaczego można olać obecność AcOH w r-rze? Wynikach i popełnianym błędzie gdy się tak zrobi?

17 PRZYPADEK TRZECI

18 ZEZNANIE PODEJRZANYCH
Jesteśmy małżeństwem soli mocnych kwasów i mocnych zasad. Nic praktycznie nie mamy oraz nie produkujemy ani jonów wodorowych ani wodorotlenowych…

19 INFORMACJE CIA Od niedawna zaobserwowaliśmy falę imigracji z Meksyku małżeństw, które legitymowały się jako sole mocnych kwasów i zasad. Ale tak naprawdę to słabe kwasy… Minister finansów myśli… a może to kolejna taka para?

20 MINISTER POINFORMOWAŁ KONSULAT
Okazało się, że to poszukiwani przestępcy o kryptonimach HA oraz HX, jednoprotonowe kwasy:

21 MINISTER CHCE… Żebyś wyliczył od jakiego pH należy pobrać podatek dochodowy (skarbówka niczego nie oszczędza…). Wskazówka: Pamiętasz zadanko, w którym rozkładała się mieszanina jodku i chlorku amonu? Można dostrzec analogię pomiędzy tymi problemami. Równowaga dotyczy układu, nie reakcji!!!!

22 DYPLOM dla ………………………………………………………………….. Za skuteczną pomoc W ZWALCZANIU PRZESTĘPSTW PODATKOWYCH ZJEDNOCZONYCH EMIRATÓW ROZTWORÓW. Magiczny Kwas, Minister Finansów ZER,


Pobierz ppt "ŚWIAT ROZTWORÓW ORAZ PRZESTĘPSTWA PODATKOWE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google