Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ocena Skutków Regulacji

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ocena Skutków Regulacji"— Zapis prezentacji:

1 Ocena Skutków Regulacji
Nowoczesne narzędzia wykorzystywane w cyklu polityk publicznych Ocena Skutków Regulacji Artur Kopijkowski – Gożuch, Z-ca Dyrektora Sekretariat Ministra, Ministerstwo Gospodarki

2 Polityka oparta na dowodach Legislacja jako proces
Wstęp – o czy będziemy rozmawiać ? Polityka oparta na dowodach Legislacja jako proces OSR – teoria i praktyka OSR a OW w całości procesu legislacyjnego – prawo a ekonomia OSR Ex-post Konsultacje – czy są i czym są ?

3 Ekonomia Prawo Prawo a ekonomia Fiszka Zgłoszeniowa OW Ocena wpływu
Założenia OSR OSR Uzasadnienie Projekt aktu prawnego (po określonym czasie) OSR Ex-Post

4 OW OSR Projekt Akt Osr Ex-Post Problem Założenia
TQM w procesie legislacyjnym – podejście procesowe Problem OW OSR Założenia Projekt Akt Osr Ex-Post

5 Cyklicznie przygotowywany przez każdą kom. org. MG
OSR Ex – post na przykładzie MG Cyklicznie przygotowywany przez każdą kom. org. MG Sporządzany na wystandaryzowanym formularzu Zawierający analizę KK, ocenę celu i ew. problemy Oceniany na posiedzeniach Kierownictwa MG Konsultowany przez ekspertów i umieszczany na www Jego wyniki stanowią podstawę analityczna do podjęcia dalszych prac

6 Projekt z uzasadnieniem
Konsultacje Polityka oparta na dowodach OSR EX-post Założenia OSR/OW Założenia z OSR Projekt z uzasadnieniem Prawo Konsultuj problemy Konsultuj koszty Konsultuj wpływ Konsultuj wybory Poproś o dowody Beneficjent regulacji Konsultacje (on – line)

7 Co daje nam stosowanie polityki opartej na dowodach ?
Proponowane pytania do dyskusji Co daje nam stosowanie polityki opartej na dowodach ? Rola podejścia procesowego OSR – jedynie „potrzebny” załącznik do projektu ? Rola konsultacji (transparentność i partycypacja) OSR Ex – post – biurokracja w biurokracji ?


Pobierz ppt "Ocena Skutków Regulacji"

Podobne prezentacje


Reklamy Google