Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ANOREKSJA I BULIMIA Jak to możliwe, żeby dorosła kobieta ważyła 32 kilogramy i wciąż twierdziła, ze jej uda i brzuch są za grube i ze powinna jeszcze schudnąć?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ANOREKSJA I BULIMIA Jak to możliwe, żeby dorosła kobieta ważyła 32 kilogramy i wciąż twierdziła, ze jej uda i brzuch są za grube i ze powinna jeszcze schudnąć?"— Zapis prezentacji:

1 ANOREKSJA I BULIMIA Jak to możliwe, żeby dorosła kobieta ważyła 32 kilogramy i wciąż twierdziła, ze jej uda i brzuch są za grube i ze powinna jeszcze schudnąć?

2 Anoreksja nervosa A. Utrzymywanie masy ciała poniżej 85% wagi należnej. B. Lęk przed przybraniem na wadze lub otyłością pomimo rzeczywistej niedowagi. C. Nieprawidłowa ocena własnej wagi i kształtu ciała. D. Nieobecność przynajmniej 3 kolejnych cykli menstruacyjnych, lub zaburzenia miesiączkowania. E. Stale dążenie do spadku wagi. F. Bardzo silne reakcje na nawet znikome zmiany masy ciała: wzrost- silna złość, spadek- euforia

3 Bulimia nervosa A. Powtarzające się epizody gwałtownego objadania się charakteryzujące się: jedzeniem w krótkim czasie ogromnych ilości jedzenia poczuciem braku kontroli nad jedzeniem w trakcie epizodu. B. Stosowanie nawracających nieprawidłowych zachowań kompensacyjnych służących zapobieganiu przyrostowi wagi ciała takich jak: prowokowanie wymiotów nadużywanie środków przeczysz czających, diuretyków, lewatyw itp. poszczenie, intensywne ćwiczenia fizyczne C. Epizody objadania się jak i zachowania kompensacyjne występują co najmniej dwa razy w tygodniu przez trzy miesiące. D. Samoocena wyznaczona głównie przez kształt i masę ciała. E. Zaburzenie to nie występuj e w przebiegu anorexia nervosa.

4 ZAAKCEPTUJ SIEBIE!!!!


Pobierz ppt "ANOREKSJA I BULIMIA Jak to możliwe, żeby dorosła kobieta ważyła 32 kilogramy i wciąż twierdziła, ze jej uda i brzuch są za grube i ze powinna jeszcze schudnąć?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google