Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Powstańców 1863r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Powstańców 1863r."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Powstańców 1863r.
„Tuliszków dawniej i dziś”

2 O Tuliszkowie słów kilka
Tuliszków – miasto w woj. wielkopolskim, w powiecie tureckim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Tuliszków. W latach miasto administracyjnie należało do województwa konińskiego. Miasto Tuliszków położone jest we wschodniej części województwa wielkopolskiego, ok. 13 kilometrów na południe od Konina, przy skrzyżowaniu drogi krajowej nr 72 oraz drogi wojewódzkiej nr 443.

3 Pierwszą osobą, z którą przeprowadziliśmy wywiad była pani Elżbieta Michalak, która od lat mieszka w Tuliszkowie. Witam panią serdecznie. Nazywam się Katarzyna Wągiel, chciałabym przeprowadzić z panią wywiad dotyczący zmian jakie zachodziły w Tuliszkowie przez ostatnie lata. - Witam, bardzo mi miło. Czuję się z tego powodu wyróżniona. - Zacznijmy od nowych budynków w Tuliszkowie. Co zmieniło się przez 20 lat? - Oj, dużo tu wymieniać. Osobiście najbardziej podoba mi się odnowienie szkoły oraz kościoła. Budynki były na prawdę stare, a teraz miło na nie popatrzeć. W roku 2009 rozpoczęła się budowa hali sportowej przy ul. Nortowskiej. Myślę, że przyda się w naszym mieście nowy obiekt sportowy. W tym roku oddano do użytku boisko do piłki nożnej i koszykowej. Na prawdę jestem bardzo zadowolona z wprowadzonych zmian. - My również jesteśmy z tego dumni. A co z relacjami między mieszkańcami, a burmistrzem miasta ? - Zdania są tutaj podzielone. Uważam, że stosunki znacznie się poprawiły. Ale to pytanie stoi pod wielkim znakiem zapytania. - Myślę, że to chyba wszystko, dziękuję bardzo. Do zobaczenia. - Do widzenia. Mam nadzieję, że pomogłam.

4 Tak zmieniał się Tuliszków w ciągu dwudziestu lat:
Orlik 2010 Kościół im. św. Wita Budowa hali sportowej Plac zabaw w parku Remiza strażacka

5 Tuliszków dawniej i dziś:
Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych 1863r.

6 Orlik 2010

7 Plac zabaw w parku:

8 Drugą osobą z którą przeprowadziliśmy wywiad była pani Beata Kałużna.
- Dzień dobry Pani. Nazywam się Paula Kałużna i chciałabym przeprowadzić z panią wywiad, dotyczący zmian, które zaszły w Tuliszkowie przez 20 lat. - Bardzo chętnie. Czego potrzebujesz? - Jakie zmiany zaszły w ciągu 20 lat w naszym mieście? * został wyremontowany rynek, * powstały nowe drogi, * wybudowano wiele nowych budynków, * założono nowe chodniki, * wyremontowano podstawówkę i dostawiono szkołę gimnazjum. - Lepiej żyje się teraz czy 20 lat temu? - 20 lat temu życie było prostsze a teraz wydaje się być trudniejsze, ponieważ ciężej znaleźć pracę i osiągnąć dobrą pozycję społeczną. - Jak zmienia się nasze miasto pod względem finansowym? - Nasze miasto popada w coraz większe długi! - Czy nasze środowisko naturalne poprawiło się w ciągu tych 20 lat? - Wydaję mi się, że nasze środowisko naturalne poprawiło się, bo ludzie bardziej dbają o ekologię. - Duże zmiany zaszły w urzędach? - W urzędzie miasta i gminy występują dość szybkie zmiany, nie zawsze na lepsze. -Myślę że to wszystko. Dziękuje za pomoc .

9 Nie każda z nas w Tuliszkowie mieszka od urodzenia, ale podoba nam się nasze miasto i gmina i nie zamierzamy zmieniać naszego miejsca zamieszkania. A jeżeli zmusiła by nas to tego sytuacja, to na pewno o nim nie zapomnimy.  Kaśka Natalia Julia Wiola Wiktoria Paula

10 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Wioletta Pigulska 1996r., I „c” Katarzyna Wągiel 1996r., I „c” Paula Kałużna 1996r., / I ,,c” Wiktoria Pakulska 1996r., I ,,c” Julia Kałużna 1996r., I ,,c” Natalia Pilarczyk 1996r., I ,,c” Gimnazjum im. Powstańców 1863r. W Tuliszkowie opiekun: Barbara Ratajczyk Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Powstańców 1863r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google