Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Fotografia Cyfrowa Polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej, a nie, jak w fotografii tradycyjnej, na chemicznym nośniku światłoczułym. Do wykonywania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Fotografia Cyfrowa Polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej, a nie, jak w fotografii tradycyjnej, na chemicznym nośniku światłoczułym. Do wykonywania."— Zapis prezentacji:

1 Fotografia Cyfrowa Polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej, a nie, jak w fotografii tradycyjnej, na chemicznym nośniku światłoczułym. Do wykonywania zdjęć, w odróżnieniu od tradycyjnej (nazywanej czasem, choć niezbyt słusznie, jako przeciwieństwo cyfrowej, określeniem analogowa), służy sprzęt o odmiennej konstrukcji – cyfrowy aparat fotograficzny.

2 Utrwalenie obrazu w aparatach cyfrowych odbywa się poprzez pomiar jasności poszczególnych pikseli (punktów) matrycy, na którą pada światło poprzez obiektyw. Różnica pomiędzy fotografią cyfrową a tradycyjną sprowadza się zasadniczo tylko do sposobu utrwalania – zatrzymania obrazu, gdyż cała optyka właściwie nie uległa znacznym modyfikacjom w stosunku do fotografii tradycyjnej. Charakterystyczne w tej technice jest to, że każde zdjęcie posiada dokładnie określoną rozdzielczość obrazu w pikselach (jednostką rozdzielczości aparatu jest megapiksel – Mpix), podczas gdy w fotografii tradycyjnej rozdzielczość jest cechą charakterystyczną błony światłoczułej (wielkości kryształów srebra metalicznego) oraz zdolności rozdzielczej obiektywu.

3 Matryca światłoczuła Matryca (przetwornik) to układ wielu elementów światłoczułych przetwarzających padający przez obiektyw obraz na sygnał elektryczny, stosowany w aparatach cyfrowych, Rodzaje: CCD CMOS.

4 Canon PowerShot A570 IS Canon PowerShot A570 IS to kolejny z linii dostępnych cenowo i przyjaznych dla rodzinnych użytkowników aparatów PowerShot A. Dysponuje matrycą CCD rozdzielczości 7,1 mln pikseli wspieraną przez procesor DIGIC III, który po raz pierwszy wprowadza do linii PowerShot A technologię rozpoznawania twarzy, korekcję czerwonych oczu w trybie odtwarzania oraz czułość ISO A570 IS oferuje dodatkowo w optyczny stabilizator obrazu, pełną możliwość ręcznej kontroli ekspozycji i szeroki zestaw akcesoriów dający użytkownikom możliwość zarówno fotografowania w najprostszy sposób jak i eksploracji obszarów fotografii kreacyjnej.

5 Panasonic Lumix DMC-FZ8
Panasonic FZ8 to następca cieszącego się ogromną popularnością modelu FZ7, aparatu nagrodzonego złotym medalem DIWA w kategorii ultrazoomów. Podobnie jak poprzednik, FZ8 posiada obiektyw Leica z 12-krotnym zoomem optycznym odpowiadającym zakresowi mm oraz optyczny stabilizator obrazu Mega O.I.S. Zwiększono natomiast do 7 mln. pikseli rozdzielczość matrycy maksymalny ekwiwalent czułości ISO 3200.

6 Nikon D700 + AF-S 24-70mm f/2,8 G ED Przeznaczona dla profesjonalistów lustrzanka Nikon D700 wyposażona jest w matrycę typu CMOS wielkości 36,0 x 23,9 mm i rozdzielczości 12,1 miliona pikseli. Wykonywanie zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych ułatwia wysoki ekwiwalent czułości matrycy, który wynosi 6400 ISO z możliwością zwiększenia do ISO, a duża głębia koloru zapewnia bardzo dokładne odwzorowanie barw


Pobierz ppt "Fotografia Cyfrowa Polega na utrwaleniu obrazu w postaci cyfrowej, a nie, jak w fotografii tradycyjnej, na chemicznym nośniku światłoczułym. Do wykonywania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google